Ktory odtwarzacz najlepszy

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Witajcie

Ktory z obecnych na rynku odtwarzaczy hd jest najleszy?
Miale WD HD Media playera ale denerwowal mnie brak menu w obrazach dvd, czy ktorys poza nim w granicach 500-600 zl jst wart uwagi? Siec czy mozliwosci podpiecia wifi mile widznana jak rowniez mozliwosc instalacji wewnatrz dysku 2.5 czy 3.5 cala.

Pozdrawiam
 

morzin123

New member
Według mnie to jeszcze nie czas na takie podsumowania. Obecnie juz kilka firm opracowało takie playerki i wypuściło na rynek, ale to dopiero rozkwit tego typu urządzeń. Dlatego myśle że za jakiś rok dopiero można będzie dyskutować, który jest najlepszy. Napewno jeszcze kilku producentów pokaże swój dorobek w tej dziedzinie a obecni udoskonalą swoje oprogramowanie, a dopiero wtedy można będzie niejako podsumować dotychczasowe osiągnięcia i wybrać spośród nich optymalne dla siebie rozwiazanie.;) Poprawcie mnie jeśli sie myle :)
 

Modrzew5

New member
Witajcie

Ktory z obecnych na rynku odtwarzaczy hd jest najleszy?
Miale WD HD Media playera ale denerwowal mnie brak menu w obrazach dvd, czy ktorys poza nim w granicach 500-600 zl jst wart uwagi? Siec czy mozliwosci podpiecia wifi mile widznana jak rowniez mozliwosc instalacji wewnatrz dysku 2.5 czy 3.5 cala.

Pozdrawiam

Ja też rozważam zakup jakiegoś odtwarzacza i myślę nad którymś z tych ale sam jeszcze nie wiem który?

Mede8er: http://cgi.ebay.de/Mede8er-FULL-HD-...nik_DVD_Players_Recorders?hash=item414a726612


Xtreamer: http://www.xtreamer.pl/Xtreamer.html
 

grzeseik

New member
rankingi takie nie maja wiekszego sensu moim zdaniem. ludzie maja rozne preferencje i na rozne rzeczy klada nacisk (bo powiedz mi jaki tv jest najlepszy? jaki samochod?). jednak z tych tanszych urzadzen podane przez Modrzew5 sa w scislej czolowce polecanych i rekomendowanych. WD TV ponoc duzo w tyle jest.
 

Max78

New member
Witajcie

Ktory z obecnych na rynku odtwarzaczy hd jest najleszy?
Miale WD HD Media playera ale denerwowal mnie brak menu w obrazach dvd, czy ktorys poza nim w granicach 500-600 zl jst wart uwagi? Siec czy mozliwosci podpiecia wifi mile widznana jak rowniez mozliwosc instalacji wewnatrz dysku 2.5 czy 3.5 cala.

Pozdrawiam




IMHO - WD za słaby jest.
Z doświadczeń własnych i paru znajomych: najlepsze (cena vs parametry) są wynalazki z CHIN i KOREI :)
Sprzęty firmowane przez różne bardziej znane firmy (jak do tej pory) w znikomym stopniu są rozbudowane, a nierzadko wsparcie (rozwijanie softu) jest słabe lub wogóle go brak.

Budowanie rankingów jest trudne i właściwie bez większego celu - zbyt wiele różnic (nierzadko istotnych dla jednej grupy użytkowników, a dla innych zupełnie nieistotnych) :)

Pozdrówka :)
 

morzin123

New member
Xtreamer czy Asus?

Mam pytanie: który odtwarzacz z tych dwóch jest lepszy Asus czy Xtreamer? Bo jeśli chodzi o cene no to różnica jest dość spora na korzyść Asusa

Chodzi mi głównie o to który radzi sobie lepiej przy odtwarzaniu wszelkiego rodzaju filmów z neta w różnych formatach.
 

wa2

New member
W poniższych linkach masz porównanie co który player odtwarza.
Co prawda nie ma tam asusa ale ma ten sam chipset co ariva i xtreamer (realtek)
WDTV ma sigmę.

hdtv.com.pl/forum/sprzet/44746-wd-tv-live-hd-media-player-wdtv-2-a-18.html

hdtv.com.pl/forum/442946-post280.html
 

tomson123

New member
Planuje zakup HDD Playera w okolicach 500 zł.
Po przeczytaniu kilku postów nie wiem który z poniższych playerów będzie lepszy:

XTREAMER - info na stronie -treamer.pl/Xtreamer.html 529 zł

czy

Hyundai MBox L110 - info na stronie -hyundaimbox.pl/mBox_L110.html 429 zł

O tym pierwszym dużo już napisano, natomiast o MBox L110 ciężko coś znaleźć.

XTREAMER ma mały wentylator (ten tańszy model) i możliwość zainstalowania wewnętrznego dysku
MBox L110 ma chłodzenie pasywne i brak opcji zainstalowania HDD wewnątrz

Więc pomijając powyższe różnice i fakt że XTREAMER jest o 100 zł droższy, który jest lepszy?

Player będzie podłączony do projektora Acer HD Ready H5350 i amplitunera 7.1 z (certyfikat THX).
PS. jakość dźwięku jet dla mnie tak samo istotna jak sam obraz.

Który wybrać?
 

wa2

New member
Z tych dwóch ja bym wybrał xtramera.

Możesz przyjrzeć się także asusowi lub wdtv live, który chyba jako jedyny z tanszych playerów potrafi przesłać do ampli ścieżkę trueHD i dobrze radzi sobie z .mkv z dużym bitrate.
Ale brakuje mu jak narazie odtwarzania menu DVD czy też plików rmvb.
 

tomson123

New member
no to teraz mam mętlik w głowie.

-wd tv live 448 zł
-Xtreamer Media Player 529 zł
-Hyundai MBox L110 429 zł
-Asus O!Play 378 zł

To może ktoś spróbuje uszeregować powyższe odtwarzacze od najlepszego do najgorszego?

PS. Interesują mnie tylko formaty(KONTENERY) wideo w których dostępny jest dźwięk 5.1. (Matroksa, DVD, BD)

dodam że mój amplituner był kupowany kilaka lat temu wiec nie ma trueHD, ale powinien sobie poradzić ze zmianą trueHD na DD(gdzieś wyczytałem że jest to możliwe). Więc jeśli odtwarzacz HDD będzie miał możliwość odczytania dźwięku w trueHD to dobrze.
Czy można przesłać format trueHD po kablu optycznym albo coaxialu (w ampliku nie ma HDMI)?
 
Ostatnia edycja:

apsiq

New member
a na hu..steczke ci rmvb?
kupujesz 50 cali fullhd żeby odpalać pikseloze.

Wewnętrzny dysk tez uważam za pomyłkę.
bo jak ktoś chce sobie założyć bibliotekę filmów hd to będzie potrzebował
wiele dysków. I chociaż na początku obejdzie sie bez zewnętrznego bo jakiś czas upłynie
zanim zapełni powiedzmy 1TB. Ale tak naprawdę to jest ok 100 filmów fullhd.
Sto filmów to dużo? prawie nic ! I trzeba będzie myśleć o następnym dysku.
A można od razu kupić sobie coś takiego
SAMSUNG 1 TB STORY STATION DYSK ZEWNĘTRZNY 1000GB (918050737) - Aukcje internetowe Allegro
zapełni sie kupić następny i następny.
 
Ostatnia edycja:

tomson123

New member
Tak jak napisałem wcześniej nie ma dla minie znaczenia czy player ma miejsce na dysk twardy.
Nie interesuje mnie też jak odtwarza rmvb , divx itd ( bo nie używam tych formatów).
Interesują mnie tylko formaty(KONTENERY) wideo w których dostępny jest dźwięk 5.1. (Matroksa, DVD, BD)

Przypominam :
- Obraz : Projektor HD Ready 720p Acer H5350
- Dźwięk: Amplituner 5.1 i 7.1 (bez trueHD)

Więc co radzicie?
-wd tv live 448 zł
-Xtreamer Media Player 529 zł
-Hyundai MBox L110 429 zł
-Asus O!Play 378 zł
 

wa2

New member
Po pierwsze nie odtwarzacza idealnego.
Co twoich potrzeb to kazdy z nich jest ok. choć Hyundai jest najmniej znany(niewiadomo jak ze wsparciem producenta).

Ja wybrałem WDTV Live bo zależało mi na odtwarzaniu .mkv z b.dużym bitrate z którym inne odtwarzacze sobie nie radzą, nawet za cenę gorszego pilota czy zmiany koloru napisów.
No i dodatkowo trueHD (bonus:smile:) bo mam odpowiedni amplituner.

Czy można przesłać format trueHD po kablu optycznym albo coaxialu (w ampliku nie ma HDMI)?
Nie
przynajmniej nic o tym nie wiem, aby jakikolwiek sprzęt przesłał trueHD lub inny "gęsty" format po optyku czy coaxialu.
 

tomson123

New member
Po przeczytaniu niemal że wszystkich postów na temat odtwarzaczy HDD, poważnie myślę o Asus O!Play.
O wyborze tak naprawdę zdecydowała cena. W stosunku do konkrecji Asus wypada podobnie więc po co przepłacać. W dodatki nowy firmware wprowadza do tego sprzętu dodatkowe możliwości, np. odczyt obrazów .iso blue-ray.
Jeśli ktoś ma inne zdanie, to proszę o wypowiedź, będę wdzięczny za każdą krytykę.
(pamiętajcie że interesują mnie tylko formaty(KONTENERY) w których dostępny jest dźwięk 5.1.)

Odtwarzacz zamawiam w Poniedziałek więc mam jeszcze dwa dni na zmianę zdania.
 

tomson123

New member
Problem z głowy.
Zdecydowałem się na tańszy odtwarzacz HDD (ASUS) bo spełnia wszystkie moje wymagania.
A do zaoszczędzonej kwoty dołożyłem trochę i kupiłem dodatkowy dysk.
Czyli:
Asus O!PlayHDP-R1 + Samsung STORY 3,5" 1TB USB

Razem z kosztami wysyłki wyszło mnie 745 PLN.

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.
 
Do góry