Który odtwarzacz DVD zapewnia najlepszą jakość obrazu?

xhiavy

New member
Witam,

W ciągu miesiąca kupię plazmę (nowy Panas PY lub Pioneer) i musze też zmienić odtwarzacz DVD. Jedyny parametr ktory sie dla mnie liczy to jakość obrazu (oczywiście cena w granicach rozsądku - do 1 tys.).
1. Co możecie mi polecić?
2. Czy jest faktyczna różnica między playerami za 500 i 1000 pln?
3. Gdzies czytalem na forum (nie moge znalezc tego watku), ze jeden z odwarzaczy HD DVD Toshiby zapewnia genialna jakosc w standardowych DVD za cene ok 500 PLN. Czy to prawda? Jaki to model?

Pozd!
Mario
 

BoDeX

New member
xhiavy napisał:
Witam,

Gdzies czytalem na forum (nie moge znalezc tego watku), ze jeden z odwarzaczy HD DVD Toshiby zapewnia genialna jakosc w standardowych DVD za cene ok 500 PLN. Czy to prawda? Jaki to model?



Tak - to prawda , a model ten , to TOSHIBA HD-E1 . Jeśli dalej szukasz, to daj znać na PW - kolega kupił najwyższy model, więc aktualny będzie odsprzedawał .


Pzdr.
 

mg30906

New member
hmm. te się przez chwilę...:D zastanawiałem , zadzwoniłem złożyłem zamówienie telefonicznie za pobraniem wiec zapłace jak zobaczę(powiedziano mi że sprzęt jest nowy na gwarancji) przyszło potwierdzenie na maila , zobaczymy do środy mam mieć:D


pozdrawiam

Proszę nie cytować poprzednika
 

jm8

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. :)
Haczyk?
Toshiba wycofała się z walki o nowy format i zrezygnowała z prac nad hd - pozostaje blu-ray
Wyprzedaż urządzili :)
 

zorkadar

Member
Juz miałem kupywać pioniera dv400 i teraz sam nie wiem,może tą tośke kupić co radzicie?
I po co wejście enthernet?
 
Ostatnia edycja:

Dwight

New member
To zalezy jaki masz priorytet.
Jesli jakosc to przy tej cenie nie zastanawialbym sie nad Toshiba ani chwili.
Jesli chcesz miec mozliwosc odtwarzania divx i dostepu do modowanego firmware z wieksza czcionka itd. to Pionek/Ferguson wydaja sie byc najlepsza alternatywa.

Niestety do momentu wprowadzenia (o ile taki nastapi) odtwarzacza DVD blue ray z wewnetrzynym HDD i solidnym wsparciem divx pozostaje kupic 3 urzadzenia osobno :)
1. odtwarzacz divx
2. nagrywarke DVD
3. odtwarzacz DVD Blue Ray

Paranoja :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zorkadar

Member
Divixy ogladam z komputera i chyba dalej moge ogladać,no by chyba nie ma wiekszej rożnicy w jakości obrazu czy divix pojdzie z komputera czy z dvd stacjonarnego?
Chce złożyc sobie kino domowe upatrzyłem sobie Pioniera dv400,amplituner Yamahe RX-V361 plus jakieś kolumny ktorych jeszcze nie wybrałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Dwight

New member
W tej sytuacji, jesli ta ofeta na Toshibe jest wiarygodna to jest najlepszym wyborem w mojej opini.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zorkadar

Member
Kurde ale mam dylemat w dodatku ze cena atrakcyjana,jak jest z tym skalerem zwykłego dvd faktycznie duzo lepsza jakość?
Nie mam full hd a hd redy Panasonic lx70p wiec sam już nie wiem....
 

coyote222

New member
Prośba do tych co już dostali TOSHIB'ę

jak wyżej. Jakie to te 3 filmy i jak długi jest kabel dołączony do odtwarzacza. I może tak wogóle czy wszystko ok ze sprzętem.
Pozdrawiam
 

xhiavy

New member
jesli faktycznie w tej pacze bedziesz mial Toshibe i 3 filmy hd i napiszesz, ze dziala to od razu zamówię ;)

PS. Czy mam rozumiec, ze w tej Toshibie jest lepszy scaler do 1080p niz w "zwyklych" dobrych playerach DVD?
 

BoDeX

New member
Toshiba zapewnia najlepszy obraz z płyt DVD dla odtwarzaczy do ~ 1500 pln. i nie chodzi tutaj o skalowanie ( do 1080i) , ale o zastosowane
przetworniki , które dają bardziej plastyczny , naturalny , jednym słowem "lepszy" obraz - i to widać na pierwszy rzut oka ( III część Star Wars DVD wygląda jak HD - widziałem na własne oczy ) No a jeśli zapodać TANIE płyty HD , to szczena opada ... brać i się nie zastanawiać .
A po zakupie sprawdzić wersję firmware - powinno być 2.8 , a jesli nie ma
, to zaktalizować , bo z polskimi płytami GRATIS mogą być jaja .


Pzdr.
 
Do góry