Ktory najlepszy

ctns

New member
A wiec tak zaczalem od
Samusng LE40F86BD
Sharp LC-42XL2E

Toshiba 42Z3030DG
LCD PHILIPS 42PFL9732D

Sony KDL-40X3500

JVC LT 42V80BU
Pioneer 4280XD.
Czyli wybralem topowe modele najlepszch marek a chodzi mi o telewizor do 42 cali do 8000zl glownie pod telewizje N dvd i blue-ray.

Szybko odrzucilem Samsunga bo widzialem go w akcji i moim zdaniem obraz na nim jest tragiczny. Sharpa nie widzialem ale slyszalem ze od wyzej wymienionych jest gorszy i ma slaba czern wiec tez go odrzucam.


Pomozcie mi ktory wybrac najwzaniejszy dla mnie jest ladny obraz i brak smuzenia na meczach bo ogladam bardzo duzo sportu szczegolnie pilki noznej.Mysle ze Sony bedzie dobrze mecze odtwarzal bo ma w koncu to 100hz ii motionflow ale 8ms panel.Nie znam sie ale jaksie kupuje monitor i nie chce sie smuzenia w grach to najwzaniejsze sa te ms ale wtedy Sony by tak nie rozreklamowywal ze obraz jest idealny w meczach dzieki temu motionflow czyz nie prawda??
JVC Toshiba takze po 8ms.

A Phlips nie ma jakis systemow usprawniajacych ruch tylko 100hz ale przciez 4 ms to jak to jest w telewizorach co jest wazniejsze.

W plazmach podbno a szczegolnie Pioneera wogole nie ma sumuzenia a obraz jest piekny ale jak z tym wypalaniem czy to nadal tak straszna wada jak w starszych modelach czy w koncu to powstrzymali i nic sie nie wypala.



Co o tym myslicie wypowiedzcie sie szczegolnie milo widziane opinie uzytkownikow wyzej wymienionych modeli.
 

ctns

New member
Odp

Jak to do czego pzrzciez napisalem ze do:

Glownie pod telewizje N dvd i blue-ray.I chcialbym miec na tym ladny obraz i jeszcze to co powzyej pisalem ze nie chcialbym smuzenia przy ogladaniu pilki noznej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U Ciebie sytuacja bardzo prosta:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22082&highlight=42v80
poproś o prezentację
42 Pioneer kuro 4280
JVC 42 V 80
42 Toshiba z 3030.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662
P1050122.jpg

P1050124.jpg
 

ctns

New member
Dzieki

Dzieki kiki za odpowiedz ale nie moge otworzyc tego linku:(:(
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662

A co z Sonym widzialem co tu kolega napisal JVC ale JVC ma 100hz i Clear Motion Drive 2 i 8ms a Sony ma takze 8 ms i 100hz + Motionflow nie orientuje sie za bardzo co daje Clear Motion Drive w JVC ale wiem ze w Sonym Motionflow dodaje klatki i to jest specjalnie zaprogamowane wlasnie dla plynnosci w meczach pilki noznej tak przynajmniej podaje Sony w prospekcie.


Widze ze odrzuciles Soniaka kiki a mi sie w nim obraz najbardziej podoba tylko w mojej miescinie jest tylko w3000 i jakis tam model u.One nie maja motionflow i nawet nie moge zobaczyc jak to dziala.

Wiec Toshiba JVC i Sony maja po 8 ms i swoich systemach wiec moim zdaniem JVC i Toshiba nie moga miec duzej przewagi nad Sonym. Czy miales okazje bezposrednio porownywac te modele i widziec te roznice??

A co z Philipsem w koncu ma 4 ms i takze 100hz

Dotego tamten kolega nie porywnywal JVC z Sonym.
 

Mabri

New member
Dokładnie jak radzi Kiki brałbym pod uwagę te trzy modele: Pioneer 4280, JVC 42V80, 42 Toshiba z 3030.
Pośród tych co wymieniłeś to są moi faworyci.
 
Ostatnia edycja:

pos

New member
Mabri, Kiki,

ja bym nie odrzucał w bezpośredniej konfrontacji modeli Sonego KDL-40X3500.
Wprawdzie nie widziałem go osobiście w rozmiarze 40", ale jak wybierałem LCD 52" dla siebie, to na short liście miałem właśnie model KDL-52X3500 i Samsunga LE52F96. Sony podobał mi się bardzo, ale wybrałem Samunga... głównie ze względu na cenę (róznica była na poziomie ok. 4k) która w moim odczuciu nie miała aż tak dużego odbicia w jakości pomiędzy nimi.

Tak więc, jezeli 40" i 52" mają te same matryce, to pozostawił bym również X3500 do porówniania z wymienianymi TV: Pioneer, JVC i Toshiba.

Pozdrawiam,
Pawel
 

forzainter1g

New member
ODP Sony

Dokladnie jak powiedzial kolega powyzej cena Soniaka to 7700zl sam sie interesuje tym modelem i radzilbym go nie odrzucac sam na prezentacje bym wzial

Sony x3500
JVC LT 42V80BU
42 Toshiba z 3030.
42 Pioneer kuro 4280
Oczywiscie jezeli mozna wziasc az 4
 
Ostatnia edycja:
Do góry