Który naj... naj...?

irek29

Member
Witam
Mam okazje kupić w dobrej cenie telewizor LCD firmy LG. Za kilka dni dostanę liste z modelami i jeżeli się na coś zdecyduje to będę musiał dać szybką odpowiedź. Moje pytanie: Jakie modele są godne uwagi jeśli chodzi o firmę LG? Które są po prostu najlepsze? Będę brał telewizorek 32" Proszę o pomoc.
 

gatar

Active member
Bez reklam
irek29 napisał:
Witam
Mam okazje kupić w dobrej cenie telewizor LCD firmy LG. Za kilka dni dostanę liste z modelami i jeżeli się na coś zdecyduje to będę musiał dać szybką odpowiedź. Moje pytanie: Jakie modele są godne uwagi jeśli chodzi o firmę LG? Które są po prostu najlepsze? Będę brał telewizorek 32" Proszę o pomoc.
Witaj.
Jesli możesz to sprawdź samemu jak "grają".
Ocena jakości obrazu jest dość subiektywna i zależy od kilku czynników.
Oczywiście można ją jakoś uśrednić te oceny, ale wcale to nie musi pokrywac sie z Twoją oceną.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
zen28 napisał:
Widziałem w "grze" , tez polecam !
Naprawdę świetny obraz i jeżeli faktycznie masz możliwośc w dobrej cenie to oczywiście po osobistym organoleptycznym sprawdzeniu (ukłon w stronę GATARA) brałbym go , mniej wićeje jak to

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=11707!

PS.Może ktos ma patencik jak zwrócić do sklepu 4 miesięczny telewizor w ramach reklamacji albo czegos innego , bo wtedy bym sobie wymienił na 42LB2R

Pozdro!
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
Bądź ostrożny. W większości wypadków takie okazje kończą się fatalnie dla kupującego.
Czasem lepiej dołożyć niewielką sumę aby mieć pewnośc co do jakości kupowanego towaru.
A LB2R? Jak dla mnie jest zbyt paliwożerny. 190 W to sporo za dużo.
Pozdrawiam, ;)
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
AWGUST72 napisał:
Widziałem w "grze" , tez polecam !
Naprawdę świetny obraz !

PS.Może ktos ma patencik jak zwrócić do sklepu 4 miesięczny telewizor w ramach reklamacji albo czegos innego , bo wtedy bym sobie wymienił na 42LB2R

Pozdro!

Podaruj go komuś bliskiemu. Święta idą , jest okazja.
;)
 

irek29

Member
pandzik napisał:
Bądź ostrożny. W większości wypadków takie okazje kończą się fatalnie dla kupującego.
Czasem lepiej dołożyć niewielką sumę aby mieć pewnośc co do jakości kupowanego towaru.
A LB2R? Jak dla mnie jest zbyt paliwożerny. 190 W to sporo za dużo.
Pozdrawiam, ;)

Ta okazja jest pewna, prosto od producenta z gwarancją. Także o to się nie martwię. A co do LB2R to też sporo dobrego wyczytałem, no ale rzeczywiście sporo wacików potrzebuje. Ale czy tylko ten model jest godny uwagi jeśli chodzi o LG?
 

sim5656

New member
Z okazyjnymi telewizorami LG trzeba bardzo uważać ponieważ w okresie ostatnich 2 miesięcy pojawiły się egzemplarze z martwymi subpikselami. To są jakieś wyprzedaże prosto z fabryki w Mławie. Przed zakupem bardzo dokładnie sprawdź jakość matrycy pod kontem zarówno martwych subpikseli (kolorowa plamka na białym tle) oraz świecącymi fragmentami subpikseli co można zobaczyć na czarnym obrazie z odległości około 20 cm. Osobiście ostatnio widziałem dwa takie przypadki w modelach 32'.
 

bluray

Banned
LG to ogon i chyba najgorsze TV na rynku.
Ich Full HD 47" ( miażdżąca recenzja w marcowym AudioVideo) to kompromitacja producenta który dopiero teraz debiutuje z pierwszym fullem.
I do tego ze strasznym produktem.
Brak czerni, overscan czyli zawsze skaluje bo brak trybu dot to dot,
przebarwienie "niby czerni" w kolor "niebieskiego jedwabnego połysku" i to widać natychmiast po zejściu z osi. Czyli w najlepszy razie "TV dla samotnych".
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
bluray napisał:
LG to ogon i chyba najgorsze TV na rynku.
Ich Full HD 47" ( miażdżąca recenzja w marcowym AudioVideo) to kompromitacja producenta który dopiero teraz debiutuje z pierwszym fullem.
I do tego ze strasznym produktem.
Brak czerni, overscan czyli zawsze skaluje bo brak trybu dot to dot,
przebarwienie "niby czerni" w kolor "niebieskiego jedwabnego połysku" i to widać natychmiast po zejściu z osi. Czyli w najlepszy razie "TV dla samotnych".

Szanowny Kolego BLURAY !

Zapraszam do Zielonej Góry.Bardzo bym chciał abyś wskazał mi na moim LG
"przebarwienia niby czerni" , "niebieski jedwabisty połysk" i całą resztę:D:D:D

Pozdro!
 

irek29

Member
sim5656 napisał:
Z okazyjnymi telewizorami LG trzeba bardzo uważać ponieważ w okresie ostatnich 2 miesięcy pojawiły się egzemplarze z martwymi subpikselami. To są jakieś wyprzedaże prosto z fabryki w Mławie. Przed zakupem bardzo dokładnie sprawdź jakość matrycy pod kontem zarówno martwych subpikseli (kolorowa plamka na białym tle) oraz świecącymi fragmentami subpikseli co można zobaczyć na czarnym obrazie z odległości około 20 cm. Osobiście ostatnio widziałem dwa takie przypadki w modelach 32'.

Dzięki za tą informację. Zwrócę na to szczególną uwagę.

bluray czy troszke nie przesadzasz, może wpadł ci jakis starszy niższy model i z ta czernią było troche gorzej. Myśle że te nowsze telewizory z technologią XD-Engine mają obraz na wysokim poziomie. Szczególnie biorąc pod uwagę możliwości tych telewizorów w porównaniu do ceny jest nie żle.
 
Do góry