Który model?

doooms

New member
Hej,



Przymierzam się do zakupy nowego TV pod konsolę PS4 Pro oraz do oglądania filmów/seriali na Netflixie i/lub przez laptopa. Budżet to max 4000zł, ale najchętnie do 3500zł. 55". Prosiłbym o sugestie.



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,5-2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać na 99%
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno, balkon będą na wprost TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony Bravia z 2007r.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Odświeżanie min. 100Hz, 4K, input lag poniżej 40ms
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola PS4, dekoder, czasami laptop przez HDMI
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8-10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola ok. 80% czasu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? min. 50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Niska jasność i kontrast
19. Preferencje co do marki ? Bez
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 4000zł


Po przeglądnięciu forum i wcześniejszym poście zastanawiałbym między Samsung QLED QE55Q6FNA (trochę ponad budżet), UE55NU8072, UE55NU8042T, jakieś za/przeciw, co bardziej co mniej?

Dzięki :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie przekraczalny to brałbym 55"
- Philips 55PUS8303 za 3650 zł
- Samsung 55NU8042 za 3499 zł
- LG 55 Sk8100 za 3099 zł
- TCL 55DC760 za 3199 zł

Jeśli trochę ponad budżet to brałbym zdecydowanie Oleda.
Od poniedziałku specjalna oferta na najnowsze modele Toshiby w specjalnej promocji.
 

doooms

New member
Nad tym LG mocno myślałem, ale czytałem rozbieżne opinie, więc już sam nie wiem. Podobno problem w nim jest matryca IPS a nie VA?

Co do OLEDów to chyba poza budżetem, niestety.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Jestem bardzo zadowolony , jak na model z edge led to jest mega dobrze ale miałem w domu już lg b6 i moje postrzeganie czerni jest zachwiane.
 

TomekOp

Member
Właśnie jak z tymi matrycami jest? Czytałem, że VA wygrywa ale niektóre firmy np. LG mimi matrycy IPS robią lepszą czerń..także czym więcej czytam mniej wiem już
Matryce va posiadaja rożne bandingi cloudingi w ciemno nie kupuj. LG ma strefowe wygaszanie ale tak wygaszaja ze traci obraz szczegoly. Zastanow sie. Do 4 tys bralbym Panasa to najwyzszy model fx780 bedziesz mial telewizor i dodatkowo super mebel bo wykonanie jest na najwyzszym poziomie.
Jesli wystarczy ci youtube i netflix.
 

doooms

New member
Matryce va posiadaja rożne bandingi cloudingi w ciemno nie kupuj. LG ma strefowe wygaszanie ale tak wygaszaja ze traci obraz szczegoly. Zastanow sie. Do 4 tys bralbym Panasa to najwyzszy model fx780 bedziesz mial telewizor i dodatkowo super mebel bo wykonanie jest na najwyzszym poziomie.
Jesli wystarczy ci youtube i netflix.

Generalnie Netflix+PS4 także zależy mi na input lagu, odświeżaniu etc
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Czy to va czy ips to banding i clouding dotyczy obu i nie ma tu wyjątku. Matryca va ma lepszą czerń i kontrast natywnie w przypadku . W matrycach ips jest znacznie gorzej i w tym konkretnym modelu lg czerń jest efektem wygaszania stref stąd brak szczegółów w tym konkretnym elemencie .
 

doooms

New member
Czy to va czy ips to banding i clouding dotyczy obu i nie ma tu wyjątku. Matryca va ma lepszą czerń i kontrast natywnie w przypadku . W matrycach ips jest znacznie gorzej i w tym konkretnym modelu lg czerń jest efektem wygaszania stref stąd brak szczegółów w tym konkretnym elemencie .

To na jaki parametr patrzyć w specyfikacji czy tylko na żywo mogę to sprawdzić?
 
Do góry