Który model wybrać PY8P czy PV80

Foxxx24

New member
Jeżeli tylko do kablówki analogowej to spokojnie bierz PV80 bo nie zauważysz różnicy w obrazie,a jest on w obu modelach bardzo dobry.

Sens kupowanie PY8 byłby wówczas gdybyś chciał podłączyc Blu-Ray i oglądac kanały HD.


Pozdrawiam
 

turbodyne

New member
A jak sobie radzi Plazma z sygnałem analogowym typu Kablówka w porównaniu do LCD.

Jak by nie było tuner i zasada działania w przetworzeniu obrazu podobna, inny element wyświetlający obraz.
W LCD widziałem poszarpane krawędzie i straszną sieczkę z obrazu pixeloze etc. W większości obrazu to tylko plamy bez większych detali np głowa to brązowa plama gdzie nie widać włosów.
Co innego sygnał cyfrowy DEMO tam widać każdy detal.
Zastanawiam się co wybrać, LCD czy Plazme, boję się roczarowania po podłączeniu do kablówki.
Czy pod HDMI podłączę PC poprzez wyjście DVI, czy muszę szukać modelu z wejściem PC?
 

and2000

New member
Im słabszy sygnał tym bardziej wychodzi wyższość plazmy (polecam też pooglądać zdjęcia- wg mnie na LCD dramat). Komp może być podpięty po HDMI- w przypadku mojej płyty (GA-MA78GM-S2H) idzie dźwięk i obraz.
 

TomaszKa

New member
Witam, kupilem PY8 pare dni temu i puki co chodzi na zwyklej antenie typy V umieszczonej nad tv. Jestem zachwycony tym jaki jest obraz ze zwyklej anteny.Wg mnie full hd warto miec przynajmniej po to zeby moc podlaczyc sobie w przyszlosci konsole lub cokolwiek co bedzie full hd obslugiwac.
Na szczescie dzis lece po Nke wiec bede mogl powiedziec wiecej.

Jedyne co moge zarzucic to ze PY8 ma mniejsza przestrzen niz moj poprzedni TV Loewe Planus crt ale to chyba wspolna cecha plazm i lcd.

Pozdrawiam, Tomek
 

Xisiek

New member
Ostatnimi czasy coraz mniej jest wartosciowych wypowiedzi na tym forum a coraz wieksza liczba osob nie ma checi zerknac do wyszukiwarki :???:
Odpowiadajac po raz kolejny na pytanie czy seria PY czy PV odpowiedz jest tylko jedna i dosc trywialna.

PY ma matryce nowoczesniejsza niz PV co skutkuje L E P S Z Y M I parametrami obrazu, zwlaszcza jednoznacznie objawia sie to w znaczaco lepszym oddaniu koloru CZARNEGO. Dlatego drogi forumowiczu jesli masz zamiar kupic plazme Panasonica ( i nawet wykorzystywac ja tylko do ogladania zwyklej tv), jesli cie stac, kup model serii PY gdyz dostaniesz lepszej jakosci obraz niz w wypadku serii PV.
 

turbodyne

New member
I o taką odpowiedź mi chodziło, technicznie i na temat.
Co do opcji szukaj przekopałem już forum wcześniej i zawzięcie przekopałem się nawet przez temat dotyczący PV80 który krótki wcale nie jest.
Dziękuję za pomoc.
Postaram się coś wnieść w tym temacie od siebie po zakupie sprzętu.
 

witalis60

New member
turbodyne napisał:
A jak sobie radzi Plazma z sygnałem analogowym typu Kablówka w porównaniu do LCD.

Zastanawiam się co wybrać, LCD czy Plazme, boję się roczarowania po podłączeniu do kablówki.
Czy pod HDMI podłączę PC poprzez wyjście DVI, czy muszę szukać modelu z wejściem PC?

Podłączony 10 dni temu pod "kablówkę", chociaż to tylko najprostszy model PV to efekty bardzo dobre - b. przyzwoity obraz, żadnych cieni czy "plam", stabilne krawędzie /dobrze mozna to poobserwować np. ostatnio na Eurosport - statycznym obrazie stołu bilardowego - zielone sukno + kolorowe bile, dużo powtórek - mozna porównać w róznych ustawieniach/; a sama kablówka stara, osiedlowa, bardzo "oszczędna" - 15-letnia instalacja, kable max 5mm!!!, tak że może być już chyba tylko lepiej :)....
Wobec tego szczerze polecam plazmę, a nie lcd - jak i kilkudziesięciu innych "forumowiczów" - użytkowników zestawu Panasonic + kablówka...., a dodatkowo tak "przyjemnie" spadają ceny TV w ostatnich tygodniach:grin:
 

babylock

New member
Witam Wszystkich!
Mam takie pytanie. Brat posiada Panasa TH 37PV8 o rozdzielczości 1024x720 i ogląda tylko kablówkę bez kanałów HD. Ma za to play station 3 połączony przez HDMI i telewizor ustawia mu się na 720p. Wszystko widać fajnie ale nie do końca, czegoś mi brakuje. Jak ogląda film DVD przez play station to jakość jest trochę "słaba" mało ostra. I tu pytanie, bo chcę zakupić również Panasonica z tą róznicą, że kupię N-kę lub cos innego z HD. Czy Zobaczę zdecydowana różnicę w odbiorze programów HD jeśli kupię PY8, zaznaczam,że kompa ani platform typu play station nie będę podłączał.
 
Ostatnia edycja:

xideen

New member
Xisiek napisał:
Ostatnimi czasy coraz mniej jest wartosciowych wypowiedzi na tym forum a coraz wieksza liczba osob nie ma checi zerknac do wyszukiwarki :???:
Odpowiadajac po raz kolejny na pytanie czy seria PY czy PV odpowiedz jest tylko jedna i dosc trywialna.

PY ma matryce nowoczesniejsza niz PV co skutkuje L E P S Z Y M I parametrami obrazu, zwlaszcza jednoznacznie objawia sie to w znaczaco lepszym oddaniu koloru CZARNEGO. Dlatego drogi forumowiczu jesli masz zamiar kupic plazme Panasonica ( i nawet wykorzystywac ja tylko do ogladania zwyklej tv), jesli cie stac, kup model serii PY gdyz dostaniesz lepszej jakosci obraz niz w wypadku serii PV.

Nowocześniejsza matryca ?? A po czym wnosisz ?
W przypadku obu TV matryca jest G11. Różnica jest taka że PV ma HD Ready a PY Full HD. A co do lepszej jakości odbioru sygnału SD na PY - to można by dyskutować.
 

turbodyne

New member
Analizując temat i czytając inne wypowiedzi natknełem się na problem skalowania obrazu.
Czy biorąc pod uwagę że PY ma matryce nowoczesniejsza niz PV co skutkuje L E P S Z Y M I parametrami obrazu i fakt ze jeden jest HD Ready a drugi Full HD ma to znaczenie pod względem jakości obrazu z analoga.
I dodatkowe pytanie, czytałem ze plazma miga i męczy wzrok.
PY ma niby 100Hz
 

Foxxx24

New member
To czy jeden jest HD Ready,a drugi FULL-HD nie będzie miało znaczenia przy kanałach SD z analogu,ale tylko przy cyfrowym sygnale,a zwłaszcza kanałach HD.:)


A co do dodatkowego pytania apropo migania i męczenia wzroku to tylko mit i nie przejmuj się tym.
100 Hz mają zarówno PV jak i PY z tym,że modele PY85 i 800 mają już to włączone na stałe,a we wszystkich modelach aż do PY można przełączac między 50,a 100Hz.:)


Pozdrawiam
 

babylock

New member
xideen napisał:
Nowocześniejsza matryca ?? A po czym wnosisz ?
W przypadku obu TV matryca jest G11. Różnica jest taka że PV ma HD Ready a PY Full HD. A co do lepszej jakości odbioru sygnału SD na PY - to można by dyskutować.

Zakładam, że obydwa radzą sobie dobrze z sygnaem SD ale jak wygląda sytuacja przy sygnale HD. Czy ten o rozdzielczości 1920x 1080 jest zdecydowanie lepszy dla zwyklego zjadacza chleba?
 

Qchi

New member
Witam!
Aby nie mnożyć tematów na ten sam temat, pozwoliłem sobie podpiąć się pod już istniejący temat (proszę o wybaczenie autora) :)
Zanim zebrałem się do napisania, to przeczytałem chyba wszystko co jest na forum na temat Panasoniców PV80 i PY8 - bowiem te dwa biorę pod uwagę. Niestety po tej lekturze mam jeszcze większy mętlik w głowie :) Jednak do sedna...
Przygotowałem porównanie PV80 i PY8 (niestety nie moge dodawac linkow) odnosząc je do PY80, który gdyby nie cena byłby idealnym rozwiązaniem dla mnie. Po analizie widzę to tak:

PV80 i PY80 różnią tylko:
1. rozdzielczość - PY to FullHD a PV HD Ready
2. kontrast - PY 30000:1 a PV 15000:1
3. xv colour
3. ilość wyjśc audio
O ile pierwsze dwa parametry wydają się istotne, o tyle 4 nie ma (chyba) zadnego dla mnie znaczenia, a o 3 nie wiele potrafie powiedziec, wiec bede wdzieczny za sugestie. Nasuwają się zatem następujące pytanie:
Przy założeniu, że oglądam DiscoveryHD z odległości ok. 3m, czy zauważe różnicę pomiędzy tymi telewizorami tj. rozdzielczosciami? Z tego co wyczytałem w innych tematach to 90% ludzi raczej nie zauważy różnicy, czy mam rację? Czy fullhd ma znaczenie dzisiaj, czy to raczej rozdzielczosc, ktora bedzie standardem w przyszlosci?

PY8P i PY80 różnią natomiast:
1. filtr natural vision
2. obslugiwany sygnał PC
3. xv colour
4. sygnał dzwiękowy v-audio
5. wejscie na karty sdhc

Zatem pytam: czy brak funkcji 1 i 3 wpływa istotnie na jakość obrazu a brak V-audio na jakość dźwięku? Czy ten telewizor nie może być połączony z komputerem i nie będzie można odtwarzac fiomów z dysku? To dwie najważniejsze wątpliwości związane z PY8P.
Co o tym sądzicie?

pozdr.
 

Karrlos

New member
Mam od 1,5mca 40" PY8 połączony z PS3 po HDMI, z Lapkiem po HDMI, z dvd po Scart.
Na razie kablówka SD, niedługo może cyfrowa z HD ( ale nieczęsto oglądam TV)

Jestem bardzo zadowolony. Różnica pomiędzy Full HD a SD to przepaść w 1080 a 720 nie sprawdzałem.
Gram w różne gry, oglądam filmy z pasami i nic mi się nie wypaliło.

Moim zdaniem lepiej połączyć kompa z TV po HDMI.
 

Qchi

New member
Bylem dzisiaj w sklepie przyjrzec sie jak wygladaja rozwazane przeze mnie modele w rzeczywistosci. Do tej pory porownywalem jedynie parametry techniczne na kartce :) Niestety w sklepie nie bylo PY8P a jedynie PV80 i PY80, ale to mi wystarczylo. Sprawdzalem na dwoch zrodlach - sygnal z polsatu cyfrowego oraz blueray'a i powiem tak... PY85 wymiata :D jak zobaczylem trailer HD wyswietlany na 42'' z odleglosci 2m to mnie wbilo w ziemie, głownie dlatego, ze IMO różnica pomiędzy PY80 a PY85 jest na prawde duża... szkoda, ze nie mam tyle kasy :( - to taka dygresja
Wracajac do tematu, to z braku PY8P porownalem PV80 do PY80, ktore i tak bylo w moich analizach modelem wzorocowym. Wrażenia opiszę bardzo krótko: nie widziałem, żadnej różnicy w jakości obrazu oglądanego z odległości 3m, czyli tak jak będę miał w mieszkaniu - nawet gdy sygnal podawany byl z blueray'a w fullhd. W tym momencie wyraznie pragne zaznaczyc, ze JA nie widzalem, a nie ze jej nie ma... moze jest ale ja jej nie widze. A skoro nie widac roznicy to po co przeplacac :)
Z każdym dniem jestm bliższy decyzji :)

pozdr.
 

natash

New member
Witam,

Zastanawiam się nad plazmą Panasonica. Modele PV8, PV80, PY8, PY80...
Wczoraj byłem u kolegi który ma PV8. Jest to model nie full hd. Pytanie jaką on ma faktycznie rozedzielczość, bo znajduje sprzeczne informację nawet na stronie producenta, 1024x768 czy 1280x720? Nie rozumiem, też jednej rzeczy, jakie jest zagrożenie przy podłączaniu PC przez HDMI (kolega miał tak podłączone) i co mnie zdziwiło przy tym modelu (PV8 )jak komputer był podpięty, był w stanie zmienić rozdzielczość na 1920x1080 :roll:. Obraz jakby był słabaszy, ale coś takiego miało miejsce. Ktoś mi to wytłumaczy? Jaką rozdziałke ma obraz HD z kablówek, cyfry lub eNki? 1024x768 czy 1280x720??

Pzdr
 

babylock

New member
Na początku podziękuję Wszystkim którzy pomogli mi przy wyborze TV.
A teraz napięszę trochę o wyborze. Zakupiłem Panasonica 42PV80, pierwsze podejście w Euro RtV Agd cena jak się okazało 3800zł w pobliskim Avansie cena 2444zł. Szok!!! Czas zakupu 15 min towar zapakowany i przywieziony własnoręcznie nic nie pękło, super opakowanie z zabezpieczeniami. Przygotowanie podstawy około 10min w tym 5min szukanie wkrętaka. Obraz na POLSAT CYFROWY w SD wyyyymiata i to na każdym kanale nawet na tele5. Odległość oglądania od 2,5 do 6 metrów bez zauważalnej "męczalności" dla oczu. Kreskówki wyglądają jak z HD. Zielone duszki w kolorze brak, przy uważnym oglądaniu może, da się je zauważyć przy filmach czarno białych ale nie przeszkadzają gdy przestaje się je śledzić. Kolory naturalne wręcz rewelacyjne. Żadnych cięć, szatkowań itp nie zauważyłem. Sport ogląda sie super widać piłkę a nie smugę jak w LCD. Nie wiem co więcej pisać same dobre. Zdjęcia jak żyleta. DVD po kompozycie dobrze. Jeśli będzie z sygnałem HD tak jak w sklepie to nic mi więcej nie potrzeba. Zona zapytała kiedy podłączyli HD i przez godzinę tłumaczyłem, że nie mamy ŻADNEGO HD to ten TV tak odbiera. Przez pół dnia patrzyła tak jakoś dziwnie na mnie chyba nie uwierzyła. Teraz jej przeszło i ogląda jakiś film.Powiem tak że w obecnej sytuacji sam się zastanawiam czy warto brać HD jeśli obraz jest super. Acha w Avansie trafiłem na faceta który proponował właśnie plazmy (nie LCD) i jak zapytałem czy ewentualnie może jednak LCD to zaprowadził mnie do jakiegoś modelu z ceną ponad 5000zł (w promocji). Padło twierdzenie to dorównuje temu Panasowi a nawet jest trochę lepsze ale cena jak Pan widzi. Mówił jeszcze cos o LEDACH czy OLEDACH ale ja juz wybrałem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry