który model wybrać? LED 40'

kogutko21

New member
Witam,
Pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Na początku zaznaczę, że zapoznałem się z prawie wszystkimi testami/opiniami na tym forum odnośnie poniższych modeli. Aktualnie posiadam Sharpa Aquos 26'D44E, z którego jestem bardzo zadowolony a przy wyborze kierowałem się dobrymi opiniami odbioru z TV kablowej (analog). I ten warunek chciałbym utrzymać jako podstawowy (może w przyszłości zdecyduję się na cyfrową kablówkę).

Dla poglądu sytuacji:
1. Odległość od ekranu: 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno za TV, rolety
3. Jak duży jest pokój: 4x3
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: LCD Sharp Aquos 26'
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 40'
12. Preferowana marka: Sharp, Philips, Samsung
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Blu-ray
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60/40
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: bardzo
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: zdecydowanie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: sporadycznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: chciałbym
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: niekoniecznie, jest Blu-ray
22. Ma mieć 3D: nie jest wymogiem
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, USB
26. Jaki masz sygnał: analogowa kablówka Multimedia
27. Ile programów HD: brak
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: full hd
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: ostry obraz bez smużenia, smart TV po wifi
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4h
33. Sugerowana cena: do 3000

Upatrzyłem sobie trzy modele, mianowicie:
1. Sharp 40LE630
2. Philips 40PFL5007/40PFL5507
3. Samsung 40ES6100

Teraz co z tego będzie dla mnie lepsze?
1. Sharp - słaby Smart, bez wifi, dobra matryca, cena 2200.
2. Philips - niezły Smart, wifi, matryca zbliżona do Sharpa, 3D z oku za 2900. bez 3D 2400.
3. Samsung - super Smart, wifi itp, co z matrycą przy tym sygnale? 3D, dobra cena z okularami (2700)

Może jakieś inne propozycje?
dzięki za wszelką pomoc.
pozdrawiam
 

micmus

Member
Bez reklam
Modele wybrałeś bardzo dobrze dołożyłbym jeszcze Panasonica 42ET5. Największą wadą w Twoim wyborze jest jednak nieco za mały ekran jak na 3m. Minimum bym brał 42 cale, ale i tak optymalnie byłoby 46 cali.

W 46 calach za 3200 zł możesz dostać Samsunga 46ES5500 lub Philipsa 5007/5507.

Dla mnie osobiście jeśli chodzi o funkcje Smart Samsung jest bezkonkurencyjny, chociaż w Philipsach i Panasonicach obecnie też jest już nieźle.
 
Ostatnia edycja:

lechoo84

New member
Witam, niedawno też stałem przed wyborem kupna nowego TV, mając analogówkę z MM. Kupiłem Sharpa LE830 46". Co do serii LE630 to chyba nie jest to quatron więc trochę bym Ci odradzał. Ostatnio natknąłem się na LE830E 40" w cenie poniżej 3000 PLN i to bym mógł polecić z czystym sumieniem (ma wifi, 3D). Ale tak szczerze mówiąc to nie spodziewaj się cudów po analogówce z MM, w sklepie wszystko podłączone jest do cyfrowego sygnału więc wygląda ładnie i pięknie. Ja na zakupach TV byłem z wife-protector która musiała wszystko obejrzeć zobaczyć i wogóle klepnąć że to ma być i tyle (choć i tak stanęło na moim bo przed wyjściem powiedziałem że Sharp jeśli chodzi o obraz najlepszy). Jak TV przywieźli i podłączyłem do analogówki z MM to był lament że obraz tragedia, kolory wyblakłe.... Przeszedłem ostatnio na cyfrówkę i szczerze jak teraz czasem przy włączaniu popatrze chwile na analog to masakra, więc cudów się nie spodziewaj bo będzie to raczej kiepsko wyglądać.
 

kogutko21

New member
dzięki za szybką odpowiedź. Przesiadka z 26' na 40' będzie i tak dużym szokiem a odległość 3m jest orientacyjna. Kwota 3000 jest górną granicą (do tego naciąganą) i nie chcę jej przekroczyć. Z Sharpa raczej zrezygnować? Na placu boju zostaję Philips i Samsung - który przy tym sygnale może wyświetlić mi lepszy obraz?
 

micmus

Member
Bez reklam
Szkoda, że ET5 odrzuciłeś - całkiem dobry TV w cenie 2800 - 2900 zł.

- bardzo dobry obraz
- po Samsungu i LG chyba najlepszy Smart
- 4 x okulary 3D w zestawie
- 2 cale więcej
 

lechoo84

New member
Wiesz, akurat chyba ze wszystkich analog najładniej Ci Sharp wyświetli. Zresztą to nie tylko moje zdanie, ale i innych użytkowników, więc poszperaj po forum i poczytaj co piszą przy testach Sharpa. Ale naprawdę ogólnie przy analogu to przy żadnym TV nie spodziewaj się cudów... Poza tym uważam, że lepiej zainwestować w serię 830 niż 630. Spróbuj w Euro RTV, mają korzystne ceny a i raty 0% możliwe - w styczniu na raty 0% dostałem tego Sharpa o którym pisałem na 30 miechów, ogólnie z innymi pierdółkami które dobierałem (stół, rozszerzenie gwarancji i ubezpieczenie, słuchawki i inne) cena wyszła ponad 7 klocków, a raty po rozbiciu niecałe 250 zł/mc. Także popytaj o raty bo będziesz na tym do przodu, raz że nie zapłacisz kasy z góry, dwa że raty jak się uda to wyniosą łącznie tyle ile byś dał z góry, a trzy to zawsze przy ratach jakoś wychodzisz do przodu bo inflacja zjada jakąś tam część wartości gotówki. TV raczej wybiera się na dłuższy okres (ja przynajmniej na co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście lat) więc lepiej dołożyć troszkę.
 
Ostatnia edycja:

kogutko21

New member
Szkoda bo ten Panasonic ma błyszczącą matrycę - zapowiadał się całkiem nieźle. Jeśli chodzi o raty to jest zwolennikiem "szybkiej" spłaty, kwota 3000 na max 6 rat. LE830 z okularami to już ponad 3500 - nie mam takiej potrzeby. Od nowego TV oczekuję obrazu co najmniej takiego jaki mam obecnie i nie są to cuda ale bardzo zadowalający obraz.
 

lechoo84

New member
@kogutko21 - to jest Twój wybór, ja tylko doradzam, nie nakłaniam. Swoją drogą mnie akurat 30 rat nie przeszkadza, bo 7.5 klocka od ręki bym nie dał, a i 10 rat po 750 nie zadowala mnie. Akurat kwota 250/mc nie jest aż tak bardzo już dokuczliwa, a mam coś porządnego z czego jestem zadowolony. Akurat w kwestii rtv i agd nie uznaję półśrodków, bo na to mnie stać więc biorę. Albo kupuję coś co w 100% spełni moje oczekiwania, ale nie tylko dziś ale i za rok, 2, 4, albo nie kupuję wcale. Co do 830 to postaram się później poszperać, bo wczoraj widziałem w którymś sklepie on-line za mniej jak 3 klocki, chyba że już z Sharpa zrezygnowałeś to nie będę tracił czasu. A i spłata rat to żaden problem - ustawiłem w banku internetowym stały przelew na określoną kwotę na pierwszy dzień każdego miesiąca i tak do końca lipca 2014 i nawet o problemie pamiętać nie muszę:) Jak wybierasz sprzęt na dłuższy okres to lepiej na spokojnie wszystko przemyśl, dziś mówisz że nie masz potrzeby 3D, a za rok możesz pluć sobie w brodę, że nie dołożyłeś parę stówek do takiego TV.
 
Ostatnia edycja:

kogutko21

New member
Wygląda na to, że z Sharpa zrezygnuje z racji "braku" Smart TV.

micmus: w porównaniu wymienionych Panasa i Samsunga co lepsze (obraz)?
 

lechoo84

New member
To niestety prawda - w Sharpie smart tv leży i kwiczy i nic go nie uratuje, Ponoć Sharp pracuje wprawdzie na czymś nowym w tej kwestii w celu dogonienia czołówki, ale nie wiadomo, czy zaimplementują to do obecnych na rynku modeli czy każą kupić nowy TV. Ja raz korzystałem z neta w TV i powiedziałem dziękuję postoję. Szczęście mam lapka zaraz koło TV ustawionego i jak coś po HDMI podpinam i korzystam wtedy dopiero... A z tych dwóch co Ci zostały raczej bym się ku Samsungowi skłaniał.
 
Do góry