Który model lepszy? LG 42LV375S czy Samsung UE40D5000

ostry7

New member
Witam serdecznie. Mam w zamiarze zakupić telewizor LCD z podświetleniem LED'owym, 40 lub 42 calowy, zawartość mojego portfela około 2000zł. Chciałbym, by telewizor pasował do salonu, nie podpinam do niego PS3 ani Xboxa, za to chciałbym oglądać na nim filmy z USB o różnych formatach (+ napisy) oraz podpinać laptopa przez HDMI. Stałby raczej w pomieszczeniu, gdzie o porannych godzinach dochodzi światło (jeśli to ma jakieś znaczenie). Teraz moje pytanie jest następujące, który model jest lepszy? Albo który jest bardziej wart swojej ceny:

1) Samsung UE40D5000 - cena 2185 w moim mieście

czy

2) LG 42LV375S - cena 1999, świeża promocja z Media Markt

Generalnie mówiąc chwilę już obserwuje sytuacje w Rzeszowskich sklepach RTV AGD ale ciężko uchwycić coś w tej cenie, o tych parametrach. Jeśli macie swoje obserwacje na temat tych dwóch telewizorów to prosiłbym o pomoc ;)

PS. Niestety nie mogę zamieścić linków bezpośrednich do tych telewizorów - limity na forum dla nowych.
 

tdx

New member
Bez reklam
D5000 ma matryce na wysoki połysk więc będzie mieć lepsze kolorki i czernie, z usb odtwarza wszystko + DTS z MKV (czego nie robi LG)

Natomiast w LG masz 2 cale większy i tańszy TV
 

don111

Banned
do filmów 100% lepiej byś zrobił kupując Panasonica 42S30, musiałbyś dołożyć jakiś tani zewnętrzny odtwarzacz bo ten wbudowany może nie wszystko odtworzyć, ale obraz nieporównywalnie lepszy (o ile pomieszczenie nie jasne)
 

hadetefał

New member
do filmów 100% lepiej byś zrobił kupując Panasonica 42S30, musiałbyś dołożyć jakiś tani zewnętrzny odtwarzacz bo ten wbudowany może nie wszystko odtworzyć, ale obraz nieporównywalnie lepszy (o ile pomieszczenie nie jasne)


Przecież to plazma jest i trzeba dokupić odtwarzacz i trzeba mieć ciemniejsze pomieszczenie (zapewne także 3-4 razy więcej mocy potrzebuje) wszystkie jego parametry są ok ale zupełnie przeciwne do tych które zaproponował kolega w pierwszym poście (ma rano jasno w pomieszczeniu - ma czytać pliki z napisami i ma być LCD z podświetleniem led).
 

ostry7

New member
Niestety się przykro rozczarowałem, LG o którym wspominałem nie odtwarza audio w formacie MKV. Filmy z napisami jak najbardziej aczkolwiek gdy uruchomiłem z pendriva sampla w formacie MKV obraz idealny a jesli chodzi o dźwięk to wyświetliła się wiadomość na ekranie 'nieobsługiwany format audio'.

Teraz zostaje alternatywa Samsunga, za którego przyjdzie mi zapłacić nieco więcej ale chyba model jest kompletny i z tego co pisze tdx obraz jest po prostu lepszy. Zresztą mam znajomego w dziale RTV AGD w Auchan i potwierdził, że jednak D5000 ma przewagę i z pewnością by polecał. Jeśli się nie uda, to przyjdzie mi dalej wyczekiwać na promocję.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, jeśli komuś przychodzi do głowy telewizor o parametrach jakich oczekuje (pierwszy post) i w moim przedziale cenowym to chętnie się przyjrzę ;)
 

Soryu

New member
Bez reklam
Jeśli użyłeś .mkv z audio w DTS, to nic dziwnego, że nie rozpoznał formatu - LG obsługują tylko Dolby (AC3) i zapewne mpeg layer 3.
Sposób na DTS? Albo konwersja audio na ac3 albo użycie zewnętrznego odtwarzacza (br, dvd...).
 

ostry7

New member
@soryu - a jak sprawdzić z jakim formatem audio mam do czynienia? i jaki program polecałbyś do konwersji audio?

edit: audio wyciągnąłem z tego mkv programem Pazera Free Audio od razu zamieniając go na AC3 a video z audio (AC3) wywalając jednocześnie DTS połączyłem mkvmerge. Szybko i sprawnie ;) szykuje się drugie podejście do LG
 
Ostatnia edycja:

ostry7

New member
I zakupiłem LG ;) Bezproblemowo czyta z dźwiękiem AC3, więc zdecydowałem się na zakup na 10 rat. Nie sądzę, żebym był zawiedziony. Nie miałem zbyt dużo czasu by się bawić telewizorem ale chętnie stworzę jakąś recenzję po tygodniu użytkowania. Mam natomiast pytanie odnośnie kabla HDMI:

allegro.pl/kabel-hdmi-gold-3-0m-2560x1600p-full-hd-filtry-i1892194544.html

powiedzcie mi, czy taki kabel będzie odpowiedni by podłączyć laptop + telewizor? W Media popatrzyłem jednym okiem na kabelki HDMI, to konsultant powiedział mi, że są dwa rodzaje kabli. Jeden to jest Full HD który kosztuje 75zł za dwa lub trzy metry (oj nie pamiętam dokładnie, dlatego lub) oraz drugi, gdzie 1.5m kosztuje 20zł. 75zł za kabel nie wydam na pewno, dlatego szukam na allegro tańszych, najlepiej z Rzeszowa. Prosiłbym o pomoc, kolejną już.
 

kamill1

New member
I zakupiłem LG ;) Bezproblemowo czyta z dźwiękiem AC3, więc zdecydowałem się na zakup na 10 rat. Nie sądzę, żebym był zawiedziony. Nie miałem zbyt dużo czasu by się bawić telewizorem ale chętnie stworzę jakąś recenzję po tygodniu użytkowania. Mam natomiast pytanie odnośnie kabla HDMI:

allegro.pl/kabel-hdmi-gold-3-0m-2560x1600p-full-hd-filtry-i1892194544.html

powiedzcie mi, czy taki kabel będzie odpowiedni by podłączyć laptop + telewizor? W Media popatrzyłem jednym okiem na kabelki HDMI, to konsultant powiedział mi, że są dwa rodzaje kabli. Jeden to jest Full HD który kosztuje 75zł za dwa lub trzy metry (oj nie pamiętam dokładnie, dlatego lub) oraz drugi, gdzie 1.5m kosztuje 20zł. 75zł za kabel nie wydam na pewno, dlatego szukam na allegro tańszych, najlepiej z Rzeszowa. Prosiłbym o pomoc, kolejną już.


czy ten telewizor ma 100hz???
 
Do góry