Który model 55''

Henry

Active member
Bez reklam
Witam,
Rozważam zmianę TV, po krótkich porównaniach (niestety w warunkach sklepowych)wybór zawęziłem do 3 modeli w rozmiarze 55''
-F6770
-H6400
-H6700
Nie zauważyłem pomiędzy tymi telewizorami jakichś dużych różnic w jakości obrazu, wszystkie grają na przyzwoitym poziomie, cena też jest zbliżona, co niestety utrudnia wybór.
Model F6770 w dalszym ciągu utrzymuje dość wysoki pułap cenowy, stąd pytanie czy jest to, aż taki dobry TV, że mimo nowych modeli jego cena jest taka wysoka. Proszę o jakieś wasze opinie na temat ww. modeli, jak sprawuje się nowa seria H (6400/6700) vs F6770?
Czy warto dołożyć do nowych modeli?

Na koniec jeszcze jedno pytanie, czy 55'' nie będzie zbyt dużo, odległość do miejsca oglądania wynosi powyżej 2,7 m (więcej niż 2,5m, a mniej niż 3 m ;) ) Obecnie mam model 40 B650 i podpięty jest dekoder NC+, nie chciałbym aby jakość obrazu pogorszyła się.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dzieki tdx ;)
czy odpowiednikiem F6770 jest obecnie H6700?
Jeśli tak, to wyborem będzie H6700, i jeszcze jedno jak z tą odległością? Czy na moim miejscu wziąłbyś 55''? ;)
 

Koqs77

New member
Podpowiem tylko , że jak będziesz chciał H6700 to w sklepach Euro nie mają go na stanie ( póki co , tylko ekspozycja) , tv możesz zamówić tylko z dostawą do domu( wmagazynie centralnym jest dostępny).
Pani na infolinii powiedziała mi , że nie trzymają takich dużych tv w skepie :)
dziwne tylko , że starszą serie f mają 55" w sklepie.
Dlatego kupiłem w MM H6640 55" (to jest to samo co 6700 tylko inna podstawa) , co prawda 100pln droższy niż w euro , ale przynajmniej spokojnie oceniłem zakupiony egzemplarz w sklepie a i tak mam 14 dni na testy :)

Bierz 55" , nie pożałujesz.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak i tak...
Natomiast moje 2 tak to tylko pod warunkiem że już widziałeś tą wielkość z tej odległości na SD i jest do przyjęcia dla ciebie...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dzisiaj pojechałem na ostateczne testy z zamiarem kupna modelu H6700 w rozmiarze 55'', niestety podczas testów TV poległ;). Z telewizorem nic się złego nie stało, nie zepsuł się, ale jakość obrazu pozostawiała wiele do życzenia. O ile pomyślnie przeszedł wszelkie testy techniczne związane z poprawnością wyświetlania I tutaj faktycznie nie było się do czego przyczepić, to w przypadku samego obrazu było znacznie gorzej. Do testów celowo wziąłem ze sobą filmiki z niższą rozdzielczością I podczas oglądania zawiodłem się jakością, piksele, nierówne krawędzie...
Wcześniej miałem okazję sprawdzania 48H6640 i obraz miał dobry, a nawet bardzo dobry na większości podawanych materiałów.
Dla porównania podłączony został LG55LA691, który Samsunga rozłożył na łopatki jakością wyświetlanego obrazu.
Jako ostatni podłączony został 55F6770 i wygrał w tej konkurencji i wrócił ze mną do domu :D
Jednym słowem nowe nie zawsze musi oznaczać lepsze. Przynajmniej dla mnie i w tym konkretnym przypadku.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Rozumiem że sprawdziłeś ustawienia telewizora?

Tak, sprawdzałem. Chwilę się bawiłem ustawieniami i niestety. Wszystkie trzy TV były nowe z magazynu, więc najpierw je poustawiałem pod siebie. Żadnych wad nie zauważyłem, test bandingu ok, podświetlenie matrycy też w porządku, jedynie do jakości się "przyczepiłem", przy takich samych ustawieniach na H6700 widać było nierówne krawędzie, trochę pikseli, a w F6770 wszystko na akceptowalnym poziomie. Być może w porównaniu z 48, to kwestia rozmiaru TV, ale na 48 wszystko było w jak najlepszym porządku.
Do F6770 przekonało mnie dodatkowo wykonanie, bardziej estetyczne i wizualnie plasujące ten TV w "wyższej klasie". Stwierdziłem, że nowy pilot czy procesor lepiej sprawdzający się w funkcjach multimedialnych nie są warte dopłacenia 500 zł, a do tego w poprzednim modelu obraz był "ładniejszy".
Teraz muszę go jeszcze trochę poustawiać i będzie ok.
A, i jeszcze jedno 55'' to wcale nie aż tak dużo:D, trochę się bałem przesiadki z 40'' ale okazało się, że nie potrzebnie, więc jak ktoś ma odległość ok 3m. do TV, to śmiało może myśleć o 55''

henry1979 najważniejsze świadomie wybrać.... i być zadowolonym :wink:

dzięki tdx za pomoc i nakierowanie, na co zwrócić szczególną uwagę i czego użyć do testów.
Twoja pierwsza rekomendacja okazała się najlepszym wyborem. :blagam:

pzdr
 
Do góry