??? Który Media Player jest najlepszy ???

ewenement1981

New member
Witam szukam jakiegoś media playera do oglądania filmów MKV (musi czytać format ntfs)
TV Samsung model LE37M86BD, zakupiłem teraz zestaw Sony HT-SF100 Home Cinema System.

Chciałbym porządny najlepiej niedrogi :) media player który otworzy mi wszystko z dźwiękiem jaki jest w mkv i innych formatach sorki nie znam się na tych dts itp ... wystarczy jeśli player ma optyczne wyjscie ?? (laptop który posiadam jest za słaby - samsung x360 ).
Nie chcę WD TV HD Media Player ponieważ nie można przewijać plików MKV (gdyby nie to byłby idealny czytał nawet polskie znaki) czy też wyłączyć i wrócić później do filmu od danego momentu, trzeba oglądać od nowa... - WIE KTOŚ MOŻE JAK TO BĘDZIE Z NOWSZĄ WERSJĄ WD ? Jaka będzie różnica czy w nowym da się przewijać MKV (nie chce słyszeć o zmianach formatu pliku itp)
Nie znam się na tych urządzeniach tak więc spoko jeśli ktoś mi napisze jakie są za a jakie przeciw (czy da się przewijać itp :) ).
Ja znalazłem kilka tych playerów co o nich sądzicie ? Może ktoś z was ma jeden z nich - jeśli tak proszę o opinie, może inne sugestie chętnie przejrze.

Asus O!Play HDP-R1 FullHD MKV
Xtreamer MKV H264 HD
eGreat M34A MKV H264 HDMI
ICY BOX MP305

Sorki za chaotyczność
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
ewenement1981 napisał:
Witam szukam jakiegoś media playera do oglądania filmów MKV (musi czytać format ntfs)
TV Samsung model LE37M86BD, zakupiłem teraz zestaw Sony HT-SF100 Home Cinema System.

Chciałbym porządny najlepiej niedrogi :) media player który otworzy mi wszystko z dźwiękiem jaki jest w mkv i innych formatach sorki nie znam się na tych dts itp ... wystarczy jeśli player ma optyczne wyjscie ?? (laptop który posiadam jest za słaby - samsung x360 ).


Polecam Woxter icube 750, najnowszy z palyerów oparty na Realteku, kosztuje poniżej 700zł .
 

yogs

New member
justyna123 napisał:
Polecam Woxter icube 750, najnowszy z palyerów oparty na Realteku, kosztuje poniżej 700zł .
Hmmm to może troszkę pomyśl następnym razem zanim coś polecisz, co?
Wg. c4i.com.pl ten sprzęcik cytuję:
"Nie odtwarza H.264 /mkv"

Mnie już od pewnego czasu intryguje
IcyBox MP305
Obsługę polskiej czcionki niby już ma ale przydał by się fachowy test tego odtwarzacza.
 

inkwizytor

New member
yogs napisał:
Hmmm to może troszkę pomyśl następnym razem zanim coś polecisz, co?
Wg. c4i.com.pl ten sprzęcik cytuję:
"Nie odtwarza H.264 /mkv"

Mnie już od pewnego czasu intryguje
IcyBox MP305
Obsługę polskiej czcionki niby już ma ale przydał by się fachowy test tego odtwarzacza.


yogs - może poczytasz trochę zanim kogoś skrytykujesz, woxter 750 odtwarza pliki mkv bez problemów, (jak dotąd nie miałem problemów z odtwarzaniem na nim plików tego typu) zapewne nie doczytałeś:)
i chodzi Ci o model 35.
Poczytaj chłopie - woxter, xtreamer, playon to ten sam chipset serii 128X,
icybox ma chipset 107X, o róznicach możesz doczytać na stronie realteka:)
Róznice w tych playerach to soft, rodzaje wyjść i możliwość zamontowania wewnętrznego dysku
 

ewenement1981

New member
Niedawno oddałem wd media player dzis kupilem xtreamer i tez go oddam bo nie czyta wszytskich mkv mam transformers i nie czyta, transformers 2 czyta z wd bylo odwrotnie czytal pierwsza czesc w drugiej mial problemy obie te rzeczy to syf i stara kasy
 

lukaszalbert

New member
płyta główna ze zintegrowaną grafiką ati 4200 około 400zł. Ram to 100 zł. Proc około 400zł. Obudowa ładna htpc około 600 zł (ale dostaniesz i za 200). Napęd cichy to pewnie 100zł. Wyciszenie budy i proca około 150 zł. Dysk twardy 100 zł (z małą pamięcią).

Wychodzi w granicach 1500-2000zł

Pełna funkcjonalność. Jak dobrze to zbudujesz to nic nie usłyszysz.

Do tego jakiś pilot z IR gdzie zamontujesz w obudowie. Zawsze możesz rozbudować o zewnętrzną karte dźwiękową w przyszłości, tuner TV na którym wszystko nagrasz. I to będzie prawdziwe media center ;p. Napęd BD za 300 zł też dostaniesz. Możesz mieć tanio albo nie drogo ;p

Plusy to nie ograniczona funkcjonalność, żadnych zmartwień czy coś pójdzie czy nie ;p, wrażenia bezcenne ;p

minusy to zwiększony pobór prądu i zdecydowanie większe pudło
 

qba4900

New member
Witam,
Mam pytanie odnośnie tych dwóch odtwarzaczy:
1) Xtremer
2)Woxter i-Cube 750

Który jest lepszy? Lepiej Woxtera i współpraca z 3.5" hdd czy Xtremera 2.5" hdd bądź usb hdd? Obydwa mają podobne ustawienia napisów, ich wyrazistość?
Jestem zielony, przeglądnąłem już dużp artykułów i te dwa modele wydają się najrozsądniejsze jednak mam dylemat. Parametrami wypadają b. podobnie jednak może jakaś rada, sugestia ? Być może przeoczyłem, coś innego ciekawszego w tych przedziałach cenowych ?

Pozdrawiam
Kuba :)
 

ewenement1981

New member
lukaszalbert napisał:
...

Wychodzi w granicach 1500-2000zł

Pełna funkcjonalność. Jak dobrze to zbudujesz to nic nie usłyszysz.

...

ta wypowiedz mi się podoba - pomysł niekoniecznie kolejny komp ... myślałem ze uda się z małą skrzyneczką ... Szkoda...
Niestety to chyba jedyne wyjscie
Powiedz są już jakieś gotowe zestawy takich kompów ??
I jaki system normalnie xp ??
Jeszcze jedno, jak bym linuxa na ps3 zainstalowal slyszalem ze da sie jak myslisz ? powinno tez wszystko działać
 

BARABARA

Banned
Aktualnie NAJLEPSZYM playerem jest DUNE BD PRIME .

Aby z PC wypuścić audio HD potrzebna jest karta za 800-900 pln.
Tutaj mamy wszystko i czyta wszystko . Napęd Blu-Ray , wyjście 7.1,
Ethernet , HDMI 1.3 z obsługą HD AUDIO , czyta ISO BLU-RAY i wszelakiej
maści wariacje ... POLECAM.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Do kolegi @ewenement1981
W trzymaj sie z zakupem, na przełomie listopada Ferguson ma wypuścić tego typu playerek,na pewno będzie lepsza alternatywą niż ten WD-TV .Jesli chodzi o cene playera Xtreamer, moim zdaniem to jest przegięcie,za takie amatorskie wykonanie , płacic tyle kasy :confused:.To nie powinno wiecej kosztować jak 300zł,cóż teraz na tym robi sie nie zła kapuchę,ale niebawem to sie skonćzy.;)
 
yogs napisał:
Hmmm to może troszkę pomyśl następnym razem zanim coś polecisz, co?
Wg. c4i.com.pl ten sprzęcik cytuję:
"Nie odtwarza H.264 /mkv"

Mnie już od pewnego czasu intryguje
IcyBox MP305
Obsługę polskiej czcionki niby już ma ale przydał by się fachowy test tego odtwarzacza.

sam kolego pomyśl, ten sprzęt odtwarza mkv /H264 wiem bo sam go użytkuję dodatkowo pasuje do niego firmware AC Ryan PlayON! HD co zwiększa podwójnie wsparcie producentów 9Woxter i AC Ryan). H 264 nie odtwarza inny model Woxtera-nagrywarka Icube rec35 high co można wyczytać ze powołanej strony
 
BARABARA napisał:
Aktualnie NAJLEPSZYM playerem jest DUNE BD PRIME .

Aby z PC wypuścić audio HD potrzebna jest karta za 800-900 pln.
Tutaj mamy wszystko i czyta wszystko . Napęd Blu-Ray , wyjście 7.1,
Ethernet , HDMI 1.3 z obsługą HD AUDIO , czyta ISO BLU-RAY i wszelakiej
maści wariacje ... POLECAM.


osobiście nie polecam, w zeszłym roku zakupiłem Duna HD i po miesiącu go oddałem, obraz był bardzo dobry ale miła problemy z dźwiękiem (nie chciał odtwarzać DD5.1,DTS)i wieczne problemy z oprogramowaniem firmowym- aby go uaktualniać trzeba podłączać pamięć USB na której zapisywana jest część firmware.u. Firma moim zdaniem niezbyt profesjonalnie podchodzi do tematu, playery cieszą się złą opinią
 

usef

New member
ja czekam na opinie kogoś kto osobiście bawił się WD TV Live.
Ciekaw jestem jego możliwości.
Xtreamer nie biorę pod uwagę po opisach głośniej pracy jego wiatraka
 

yogs

New member
justyna123 napisał:
sam kolego pomyśl, ten sprzęt odtwarza mkv /H264 wiem bo sam go użytkuję dodatkowo pasuje do niego firmware AC Ryan PlayON! HD co zwiększa podwójnie wsparcie producentów 9Woxter i AC Ryan). H 264 nie odtwarza inny model Woxtera-nagrywarka Icube rec35 high co można wyczytać ze powołanej strony
No zgadza się, wygląda, że to ja nie pomyślałem. Przepraszam najmocniej.
Godny uwagi sprzęt, możesz napisać nieco więcej o jego za i przeciw?
Można zmienić napisy z pliku zewnętrznego w filmie mkv z wbudowanymi napisami?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
lukaszalbert napisał:
płyta główna ze zintegrowaną grafiką ati 4200 około 400zł. Ram to 100 zł. Proc około 400zł. Obudowa ładna htpc około 600 zł (ale dostaniesz i za 200). Napęd cichy to pewnie 100zł. Wyciszenie budy i proca około 150 zł. Dysk twardy 100 zł (z małą pamięcią).

Wychodzi w granicach 1500-2000zł

Pełna funkcjonalność. Jak dobrze to zbudujesz to nic nie usłyszysz.

Do tego jakiś pilot z IR gdzie zamontujesz w obudowie. Zawsze możesz rozbudować o zewnętrzną karte dźwiękową w przyszłości, tuner TV na którym wszystko nagrasz. I to będzie prawdziwe media center ;p. Napęd BD za 300 zł też dostaniesz. Możesz mieć tanio albo nie drogo ;p

Plusy to nie ograniczona funkcjonalność, żadnych zmartwień czy coś pójdzie czy nie ;p, wrażenia bezcenne ;p

minusy to zwiększony pobór prądu i zdecydowanie większe pudło

czesciowo racja, ale kazdy lubic cos innego, male pudeleczka sa lepsze i wygodniejsze (problem nie odczyta wszystkiego)
a powiedz mi co z dzwiekiem HD z PC?
 

lukaszalbert

New member
ewenement1981 napisał:
ta wypowiedz mi się podoba - pomysł niekoniecznie kolejny komp ... myślałem ze uda się z małą skrzyneczką ... Szkoda...
Niestety to chyba jedyne wyjscie
Powiedz są już jakieś gotowe zestawy takich kompów ??
I jaki system normalnie xp ??
Jeszcze jedno, jak bym linuxa na ps3 zainstalowal slyszalem ze da sie jak myslisz ? powinno tez wszystko działać

Są już gotowe zestawy i możesz mieć małą skrzynke ale będzie ograniczona ze względu na wielkości. Wejdź na komputronik i obejrzyj sobie obudowy. Co do systemu to może być XP ale lepiej już zainwestować/skołować seven który ma premiere jutro albo po jutrze. A o PS3 mnie nie pytaj ;p bo nie wiem.


BARABARA napisał:
Aktualnie NAJLEPSZYM playerem jest DUNE BD PRIME .

Aby z PC wypuścić audio HD potrzebna jest karta za 800-900 pln.
Tutaj mamy wszystko i czyta wszystko . Napęd Blu-Ray , wyjście 7.1,
Ethernet , HDMI 1.3 z obsługą HD AUDIO , czyta ISO BLU-RAY i wszelakiej
maści wariacje ... POLECAM.

Karte dostaniesz za 600 zł i to będzie chyba lepsza niż może się tobie wydawać ;p

Seba_Fan napisał:
czesciowo racja, ale kazdy lubic cos innego, male pudeleczka sa lepsze i wygodniejsze (problem nie odczyta wszystkiego)
a powiedz mi co z dzwiekiem HD z PC?

Jeśli chodzi o dźwięk HD z kompa to raczej jest kwestia sterowników i w jaki sposób podłączysz z TV/kinem. Tak samo jak masz nie które amplitunery w których masz możliwość updatu firmwaru (chyba HK ma takie coś-wyczytane) przez co uzyskujesz np dodatkowe dekodery. A dobra karta to jakość dźwięku polepsza. Dodatkowo dostaje się np optyk + analogi itp.

Przykład drogiej karty. Chyba raczej przerost formy nad treścią.
http://allegro.pl/item751950386_karta_dzwiekowa_emu_1212m_v2_pci_f_vat_gwar.html#gallery


Oraz coś o czym sam się nie dawno dowiedziałem
http://allegro.pl/item777897337_asus_xonar_hdav13_karta_dzwiekowa_snr_120db_hdmi.html#gallery


PS co do jakości kart i dźwięku z nich mnie nie pytajcie bo nie mam zielonego pojecia, ale chyba musi być bardzo dobry skoro te drogie wersje (pow 600 zł) mają przeznaczenie studyjne (m. in.).
 

lukaszalbert

New member
Poczytałem sobie troche o tym
http://allegro.pl/item777897337_asus_xonar_hdav13_karta_dzwiekowa_snr_120db_hdmi.html#gallery
i powiem, że z programem ArcSoft TotalMedia Theatre daje to dużo możliwości. Ta karta dźwiękowa przesyła też obraz 1080p z bd (nie wiem jak sobie radzi). Na komputroniku są 2 wersje. Czyli Za 1200 zł masz dobrej klasy dźwiękówke i do tego grafike na której możesz oglądać BD. I to wszystko na jednym kablu (WOW). Mały wiatraczek, czyli cisza. Dysk SSD 32Gb za 400 zł i hałasować będzie tylko zasilacz w którym z dobrą regulacją obrotów daje zupełną cisze. A przeciesz możesz wygłuszyć całą budę matą wygłuszającą. No ale to Cię wyjdzie około 3000zł.

Płyta główna 200zł

karta dźwiękowa/graficzna (w jednym) 1200zł

ram 100zł

dysk ssd 32gb 400zł

Dobry zasilacz cichy i z odpinanymi kablami 400zł (odpinane kable dla oszczędności miejsca i lepszej cyrkulacji powietrza,

Dobra buda + wyciszenie 600zł (nie może być niska typu mode com feel 202 bo karta nie wejdzie, zresztą zwykły napęd też nie, tylko slim.

Napęd DVD 100zł




Jak pójdziesz po kosztach to za bude dasz 300zł, za dysk 150zł, i za zasilacz w zasadzie 100 zł, a to już prawie 1k oszczędności ;p
Ogólnie rzecz biorąc to jest drogie hobby ;p, ale zadowolenie 1000% :D
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jak dla mnie nie oplacalne, kompa mam ktory sobie radzi ze wszystkim, ale zeby kupic karte za 1tys zl ktora nam da dzwiek HD to juz przesada, wole miec kompa i wole dokupic odtwarzacz za 400zl i miec radoche.
Nie polecam tego rozwiazania co wyzej.
 
Do góry