Ktory LG wybrać ?

Dopłata 3 tys to dużo... i jakos nie znam tej Marki. Najtanszy Samsung 120Hz i 85cali jest za 7 700 ( QE85Q70B ) i to chyba ten bym wybrał...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL to druga co do wielkości obecnie firma na świecie.
Wkrótce będzie nr 1 bo wszystkie matryce teraz do LCD dla Samsunga , LG i innych produkuje TCL.

Były prówananie i ten = 85" masz TCLa na Va 85C735 z matrycą 144 Hz za 7199 zł z pełnym pakietem z montażem i z dostawą = wygrywa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wykorzystasz HDR DV czego nie na w Samungu i nie będzie.
Dużo osób się skarży w Samsungu na nie równe podświetlenie i wkurza ludzi.
Jeśli grasz w gry to 144Hz się wykorzysta.
 

luck76

Well-known member
A te 144 Hz wykorzystam w 100%
wykorzystasz o ile nie masz konsoli. 144hz pociągnie jedynie PC z odpowiednią kartą (dodatkowo nie obsłuży przy tym chromy 4:4:4 w 4k. W innym przypadku każdy tv z matrycą 100/120hz. Co więcej, decydując się na TCL lub inny chiński produkt wpięty do wifi/ethernet, "zostawiasz klucze w drzwiach" do całości sprzętu wpiętego do Twojej sieci.
 

luck76

Well-known member
"klucze w drzwiach" - wow.
Też mi się podoba to określenie. Sieć domowa jest tak bezpieczna jak najsłabiej zabezpieczony z elementów wchodzących w jej skład. Możesz mieć najsilniej szyfrowane połączenia z routerem a i tak, jeśli masz do tej sieci wpiętą tanią smart żarówkę hue, lodówkę haiera, smartfon huaweia albo tv TCL, to Twój komputer, smart zamek i inne wymagające bezpieczeństwa akcesoria, stoją otworem przed atakującymi.
 

luck76

Well-known member
Akurat w gry nie gram... głównie sport więc te 100Hz musi mieć...
Tym bardziej 144hz niepotrzebne. Tak samo nie sztuką jest zbudować silnie świecący panel z dużą liczbą stref wygaszania. Sztuką jest tym zarządzać, tak aby obraz był najbliższy referencyjnymu. Tu niestety TCL musi jeszcze popracować, ale jak widać idzie w do rym kierunku. Jedyną kwestią dyskwalifikującą moim zdaniem tą markę oraz wszystkie inne kontrolowane przez Chińczyków, jest ryzyko braku właściwej ochrony sieciowej, o czym pisałem już poprzednio.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tym bardziej płynność jest Ci potrzebna przy sporcie jako nr 1.
Dla Twoich potrzeb super.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zrobisz jak uważasz, ale to zakup na lata więc pójście na kompromisy każdego dnia , to kasa nie pokryje tych różnic.
Bardziej zależy Ci na cenie czy jednak na jakości w klasie co podałeś ?
 

luck76

Well-known member
Tym bardziej 144hz niepotrzebne. Tak samo nie sztuką jest zbudować silnie świecący panel z dużą liczbą stref wygaszania. Sztuką jest tym zarządzać, tak aby obraz był najbliższy referencyjnymu. Tu niestety TCL musi jeszcze popracować, ale jak widać idzie w do rym kierunku. Jedyną kwestią dyskwalifikującą moim zdaniem tą markę oraz wszystkie inne kontrolowane przez Chińczyków, jest ryzyko braku właściwej ochrony sieciowej, o czym pisałem już poprzednio.
Tym bardziej płynność jest Ci potrzebna przy sporcie jako nr 1.
Dla Twoich potrzeb super.
@kiki, w jakim trybie ten TV wyświetla treści w 144hz i z jakiego źródła?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na Oled 77 B33- to OLed.
Jeśli masz mniej kasy to mini led , a jeśli jeszcze mniej to LCD.
Twoja kasa Twój wybór - nic na siłę.
 
Powiem tak od końca 2019 roku mam model LG 65SM8600 i na moje potrzeby jest ok ale chciałbym po prostu większy.Najważniejsze, żeby nie był gorszy.
 
Do góry