Który lepszy LG b7v czy Philips Pos9002

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie są tylko przymiarki.
Ale Philips 65POS9002 to około 12.000 zł, a model POS 973 to około 14.000 zł
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dla rozjaśnienia sytuacji, ponieważ widzę, że są w tym wątku problemy ze zrozumieniem.
1. LG B7 ma inną wersję (starszą), niż C7.
2. Philips 9002 dostaje panele od LG, ale nie wiadomo, która wersja.
3. LG C7 ma najnowszą wersję panela, która pozbawiona została problemów względem tego z zeszłego roku (colour banding, jasność) - coś jak lifting w samochodach.

Musicie zrozumieć, że wszystko się zmienia w czasie. Nawet ten sam TV/model może posiadać dwa różne panele(rewizje), które widocznie się nie różnią, ale mają wprowadzone udoskonalenia optymalizujące ich pracę.

Jest to nieprawda. Skąd bierzesz takie informację?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Grabary --> minęło ponad 2 m-ce. Kupiłeś coś, czy nadal wybierasz ?
Ja wybrałem LG 55B7V, z taką samą matryca jak w C7 :)
 

jarek9306

New member
jakieś kity wciska ktoś że LG B7 to stara technologia a LG C7 to nowsza matryca.... Te tv są takie same... Było to testowane i potwierdzone przez zagraniczne serwisy... Wziąłbym B7 z racji że można było go już kupić w cenie 6999zł. Cena jak za Oleda miazga... (widziałem na tym samym sygnale z anteny B7 i pos9002 - praktycznie żadnej różnicy....)
 

yahu

Member
Walczę o myślami czy własnie OLED czy LED Sony 9005 .
Mam tylko jakieś dziwne uprzedzenie do LG,w sumie nigdy mi nic nie "zrobiło" aleee ..:)
Moje rozterki to HDR,mam wrażenie ze na Sony bedzie lepszy...może sie mylę.
 

gatar

Active member
Bez reklam
@gatar napisz jakie wrażenia...co na plus co na minus.

Witam.
Poprzednio miałem LCD Philipsa 47PFL7008K/12 i do niego tylko mogę porównać. Rożnica między nimi to, motoryzacyjne jak miedzy Fabią 2 a Octavią 3. Rożnica klasy lub dwóch. I jednym i drugim pojedziesz, ale jest duża różnica :)
Trudno porównać. Przede wszystkim różnica w jakości obrazu (wiadomo inna technologia i różnica 4 lat) oraz w sofcie. In minus ..... minusik brak ambilighta :)
Brałem pod uwagę Philipsa 55POS9002, ale był droższy o ok. 1000 zł (wtedy) i mając niezbyt dobre doświadczenie z softem poprzedniego Phila , oraz znając możliwości androida i opinie o tymże wybrałem LG. Obraz żyleta i szybki soft, czego więcej trzeba, może ... ambilighta :)
 

KamilaKornet

New member
Porównywać obraz z Oleda do słabego edge leda nie wypada (gdzie normą jest słaba czerń i często obecny clouding matryca ips ,3 d pasywnego nei wymieniam bo i tak straciłes 3d bezpowrotnie nikt juz nie oferuje) bo to nie ta klasa...natomiast wcale nie jestem pewna jak( nie w trakcie testowego filmiku w markecie )wypadnie Oled ale w użytkowaniu w domowych warunkach do uniwersalnego zastosowania (film , gry na konsoli) w porównaniu do topowych lcd full led(czesto droższych niz Oledy) ...czerń jest w nich bardzo dobra ,kąty fatalne przy matrycy va ale nie da każdego uzytkownika ma to znaczenie,,,natomiast fora internetowe na całym swiecie wskazują na problemy z bielą ,zółcią ,częstych powidokach i wypaleniach w Oledach,,,wiec przewaga tej technologii po pierwotnych zachwytach nie są takie oczywiste
porównywać słabiutki lcd led Philipsa serii 7 (niewazne ze sprzed 4 lat) z Oledem 2017 jest bez sensu..krawedziak prawie kazdy hest wadliwy ..prosze porównać jakikolwiek krawędziowy tv z roku 2017 z lcd led full spzred 5 lat nawet..ten drugi go zmiażdzy dosztetnei czernia kontrastem i jakoscią obrazu pomimo ze jest stary...to nie wina rocznika tylko technoogii...potwiwrdze dwie rzezcy Ambilighta drogi przedmówco nic ci nie zastąpi ..natomiast elektronika i soft w Philach zawsze była do luftu(nawet w 9 serii),,sama miałam i mam czasami z tym problemy ..natomiast obraz w Phili 9607 rekompensuje ten ubytek...sadze ze na Oledzie nie pograsz tak jak ja 6 godzin na konsoli...bo ja słowo powidok znam tylko z neta(uzytkownicy palzm i Oledówto przytaczają) na Oledzie pzonasz jego moc na żywo:( nie wszystko złoto co sie świeci.Smart w Philpsach istenieje tylko na papierze..moze coś poprawią aktualnie ale to najgorsza marka na rynku w oprogramowaniu.,,tv warto ocenić po roku dwóch a nie po tygodniu użytkowania...
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
posiadam telewizor od pół roku-telewizor nie wart swojej ceny, co prawda obraz rzeczywiście jest super i niema się do czego przyczepić ale po trzech miesiącach pojawiły się plamy na matrycy tz. nierównomierne podświetlenie (na początku było jednolite). Smart tv najgorsze jakie widziałem (zacina się, zawiesza telewizor - pomaga tylko wypięcie z gniazdka) znajomy ma telewizor za 2500 tys zł i tv smart jest nieporównywalnie lepszy i sprawniejszy. Niedawno zaczęły się problemy z samoistnym zawieszaniem i wyłączaniem się telewizora. Ambilight nawet po ustawieniu koloru ściany ( mam kolor ścian jednolity ciepły biały) wyswietla nie prawidłowe barwy a o brązie itp można pomarzyć np. kolor skóry wyświetla jako czerwony albo ciemnopomarańczowy i tak wpadający w czerwień. Efekt ambilight jest i na prawdę oczy się nie męczą ale jakość ma wiele do życzenia. Czerń jest raczej ciemnoniebieska a nie czarna. Dźwięk jak na telewizor robi wielkie wrażenie. Przy szybkich scenach widać tak jakby powielanie obrazu np; przy skokach narciarskich mam na ekranie powielone narty i skoczka szczerze zauważyłem to niedawno ale wydaje mi się, że na początku użytkowania tego nie miałem, możliwe że telewizor po prostu szybko się zużywa (ale tego nie jestem pewien) Napisałem taką długą opinie tylko dla tego żeby przyszły nabywca grubo się zastanowił. Ja nie mogłem znaleźć żadnej miarodajnej opinii gdy zastanawiałem się nad sprzętem (wszystkie opinie były albo sponsorowane albo powielane przez "niby nabywców" i ciężko było znaleźć jakąkolwiek słaba czy ukazującą wady opinię. Jeżeli przyszłemu nabywcy zależy tylko i wyłącznie na idealnym obrazie, jakości obrazu i jest w stanie zaakceptować samoistne zawiechy, bardzo powolne menu, powolne przełączanie kanałów i wyłączanie się telewizora to polecam philipsa pfl7008k ale jeżeli za tą cenę chciałoby sie mieć telewizor "do wszystkiego" i najważniejsze wart swojej ceny to jak najbardziej nie polecam. Ja jako użytkownik jestem rozdarty na pół bo w największym stopniu chodziło mi o obraz ale cięzko mi zaakceptować multum wad i wydaje mi się, że wady przewyższają nawet ten idealny obraz. pozdrawiam

to jest opinia o tv Philips 55PFL7008K który porównujesz do Oleda:)jak sie pojawił w sklepach w 2013 roku były superlatywy i duze oczekiwania...w testach dostawał 5 na 5..takie były rzetelne.:)
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
porównywać słabiutki lcd led Philipsa serii 7 (niewazne ze sprzed 4 lat) z Oledem 2017 jest bez sensu
Witam.
Yahu zapytał ja odpowiedziałem,
Napisałem "Trudno porównać".
De facto wszystko można porównać :) , ale często jest to bez sensu :)
Nie gram na TV.
KamiloKornet, jaki TV aktualnie posiadasz ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po co kłamniesz i jeszcze celowo wprowadzasz innych w błąd. Ten film jest zwykłym oszustwem i proszę go nie cytować więcej bo celowo wprowadzasz ludzi w błąd.
Jeśli będziesz to robić dalej skorzystam z regulaminu.
 

KamilaKornet

New member
To napisz do autora z Niemiec który to upublicznił 1 wrzesnia 3.5 tys wyświeteń na dzis na you tube ...nie da sie ocenzurowac całego neta.To nie Korea ani Chiny:) przynajmniej na razie.Jak zwykle złodziejem i oszustem jest nazywany niewinny człowiek.Niewazne czy ja ukradłam czy mnie ważne ze złodziej...Skąd mam wiedzieć ze ten film to kłamstwo? Nie ma rentgena w oczach ani monopolu na prawdę.Własnie link i film potwierdza pewne przypuszczenia a nie nic nie znaczace słowa.Papier przyjmie wszytsko. Bezstronne osoby szybko zauważa kto manipuluje..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Oledy więc tylko głupi może się nabrać na film ze nie ma czerni.
Kłamstwo polskie czy niemieckie to zawsze kłamstwo.
Na głupie i nie prawdziwe filmy są zawsze amatorzy.
 
Do góry