Który lepszy do jasnego pokoju? P42ST60 vs L47ET60

antistarPL

New member
Cześć,

potrzebuję pomocy przy wyborze odpowiedniego telewizora. Właściwie to już jestem zdecydowany na 2 modele Panasonica, tylko nie wiem który w mojej sytuacji będzie bardziej odpowiedni.

Otóż jestem raczej zwolennikiem plazmy. W domu rodzinnym użytkowałem przez ostatnie miesiące Panasonica TX-P42ST50E z którego byłem bardzo zadowolony (użytkowany był w dość ciemnym pomieszczeniu). Aktualnie przenoszę się do własnego mieszkania i pewnie nie byłoby tematu - kupiłbym zachwalanego następcę czyli TX-P42ST60. Problem w tym, że pokój w którym będę oglądał TV jest mocniej nasłoneczniony niż ten w którym aktualnie stoi plazma rodziców.

Po przeczytaniu recenzji Panasonica TX-L47ET60 myślę, że ten LED może być ciekawą alternatywą dla plazmy. Czy tak faktycznie jest? Zależy mi głównie na naturalnym obrazie kinowym, czerń jest bardzo ważna ale z drugiej strony biały również :) No a jak wiadomo akurat plazmy mają z nią problemy (za to LEDy z idealną czernią).

Mimo wszystko skłaniam się bardziej ku nowej plazmie, ale trochę boję się tego, że w słoneczny dzień obraz będzie zdecydowanie gorszy od tego jaki mógłbym oglądać na LCD. Zaletą plazmy jest aktywne 3D (versus pasywne w LCD) natomiast LED ma trochę większą matrycę. Ten LCD ma mniejsze lagi ale gorsze odświeżanie...

Co polecacie w moim przypadku? Będę wdzięczny za opinie...

Pozdrawiam!

1. Wielkość pokoju: 5m x 4m
2. Odległość od ekranu: 3m
3. Kąt patrzenia: głównie wprost, odchylenie do 30 stopni
4. Nasłonecznienie: okno balkonowe od strony południowo-zachodniej, 5. piętro w bloku.
5. Przekątna ekranu: 42" - 50"
6. Przeznaczenie: 60% filmy (wieczorem i w nocy), korzystanie z programów TV - 30% publicystyka, 20% sport.
7. Długość pracy: średnio 4h/dzień, w dni robocze wieczorem i w nocy, w weekendy różnie.
8. Urządzenia podłączone do tv: dysk twardy
9. Skąd sygnał: kablówka VECTRA + antena DVB-T
10. Położenie tv: na szafce, ok. 80 cm nad podłogą
11. Marka: raczej tylko PANASONIC
12. Technologia 3D: wolę aktywną
13. Kwota: do 3500 zł
 

kagarotto

New member
jesli miales 42st50 nie zmieniaj na gorsze czym jest 47et60... pomysl o 50st60 kosztuje 4200 a bedzie taniej. pokoj mimo ze widny czesciej film bedziesz ogladal wieczorem a do ogladania wiadomosci czy seriali wlaczysz obraz dynamiczny i nie masz roznicy choc nadal zachowasz z 5 x wieksza degradacje :p
 

antistarPL

New member
Dzięki za odpowiedź ;)

Nadal mam pewne wątpliwości ale faktycznie chyba zdecyduję się na plazmę, w sumie jest tańsza, chociaż 42" zaczynają wydawać się małe :D
(po kupnie 50" pewnie efekt będzie podobny ;) )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie cenowej i przy podanych warunkach zostałbym z Plazmą 42ST60.
Napisz na PW dostaniesz info.
 
Do góry