Który LCD

Paawels

New member
Witam.
Koledzy, proszę pomóżcie w wyborze telewizora LCD 85 cali.
Myślę o 2 modelach:
1. SONY XR-85X90K 85" LED 4K 120 Hz
2. SAMSUNG QE85Q80C 85" QLED 4K 120 Hz Tizen
Następny z nich będzie lepszy? Ew. jakieś inne propozycje.
Z góry dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie cenowej masz już przecież 85 w technologii mini LED czyli 85c845.
Zagra znacznie lepiej od wymienionych i nic nie dopłacasz do ceny.
Masz za 10.500 zł z palnym pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.

Sony kosztuje też za ,10.500 zł z pakietem .
Jaki masz teraz telewizor ?
Kiedy planujesz zakup ?
 

Paawels

New member
Obecnie posiadam 12-letniego Samsunga 55 cali.
A z ww. telewizorów to który będzie lepszy? tj. Sony czy Samsung?
Również poproszę o ofertę na te telewizory.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Wybrałbym Sony cena zł z pakietem 10.800
ale galopująca inflacja :) 300 PLN w górę w 1 dzień :)
wczoraj pisałeś to:
W tej klasie cenowej masz już przecież 85 w technologii mini LED czyli 85c845.
Zagra znacznie lepiej od wymienionych i nic nie dopłacasz do ceny.
Masz za 10.500 zł z palnym pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.

Sony kosztuje też za ,10.500 zł z pakietem .
Jaki masz teraz telewizor ?
Kiedy planujesz zakup ?
 

luck76

Well-known member
Obecnie posiadam 12-letniego Samsunga 55 cali.
A z ww. telewizorów to który będzie lepszy? tj. Sony czy Samsung?
Również poproszę o ofertę na te telewizory.
Propozycja Kikiego jest bardzo ciekawa.
Jeśli dysponujesz ca 2000 PLN więcej, to masz za 12499 wersję tegoroczną 85x90L, którą zrecenzowali m.in panowie na ********** i ją bardzo polecają, zresztą nie tylko oni - Chleb Denison z Digital Trends zrobił fają ocenę tego TV.
 

Paawels

New member
Propozycja Kikiego jest bardzo ciekawa.
Jeśli dysponujesz ca 2000 PLN więcej, to masz za 12499 wersję tegoroczną 85x90L, którą zrecenzowali m.in panowie na ********** i ją bardzo polecają, zresztą nie tylko oni - Chleb Denison z Digital Trends zrobił fają ocenę tego TV.
Kolego, a czy warto dopłacać 2 tys. do tegorocznej wersji. tj. czy są różnice warte dopłaty?
No i dlaczego Sony jest lepszy od Samsunga?
 

luck76

Well-known member
Kolego, a czy warto dopłacać 2 tys. do tegorocznej wersji. tj. czy są różnice warte dopłaty?
No i dlaczego Sony jest lepszy od Samsunga?
recenzenci twierdzą, że wykonał duży skok vs 2022, co z reguły niestety nie jest typowe dla rynku - najczęściej poza nowymi wodotryskami sama jakość obrazu nie ulega poprawie :) Tak było np z serią x95. Wg mnie najlepszy obraz miał x95J. Potem wszedł miniLED, który co prawda podbił luminancje ale kosztem innych niedoskonałości. Wiem bo posiadałem x95J a teraz mam x95K. Wg mnie x90L to kontynuacja x95J
 

Paawels

New member
recenzenci twierdzą, że wykonał duży skok vs 2022, co z reguły niestety nie jest typowe dla rynku - najczęściej poza nowymi wodotryskami sama jakość obrazu nie ulega poprawie :) Tak było np z serią x95. Wg mnie najlepszy obraz miał x95J. Potem wszedł miniLED, który co prawda podbił luminancje ale kosztem innych niedoskonałości. Wiem bo posiadałem x95J a teraz mam x95K. Wg mnie x90L to kontynuacja x95J
Dzięki za bardzo cenne info, szczególnie dla osoby bez wiedzy.
Kiki, w jakiej cenie posiadasz ten tv?
 

luck76

Well-known member
A jak będzie telewizor z matrycą w pasy tak jak to było w moim przypadku (chociaż podobno był "wybierany") to co wtedy zrobisz ? będziesz odsyłać ,naprawiać czy wmówisz sobie że to taka technologia i tak ma być .Wtedy który telewizor będzie lepszy Sony czy Samsung?
Nie do końca rozumiem co masz na myśli, przy czym jeśli chcesz wyrazić przez to, że może przyjechać do Ciebie trafiony tv, to w pełni się zgadzam. Dlatego zawsze, podkreślam - zawsze, zamawiam tv z wniesieniem i montażem. W takiej sytuacji sprzedawca odpowiada za Towar do momentu odbioru włączonego odbiornika. Jeśli coś nie działa prawidłowo, zabiera i przywozi nowy. Co więcej, jeśli producent nie będzie chciał uznać roszczenia w ramach gwarancji wskazyjąc na przyczynę leżącą w niewłaściwym montażu, wówczas sprzedawca odpowiada za te wady ze swojego OC/rękojmii.
 

Paawels

New member
A jak będzie telewizor z matrycą w pasy tak jak to było w moim przypadku (chociaż podobno był "wybierany") to co wtedy zrobisz ? będziesz odsyłać ,naprawiać czy wmówisz sobie że to taka technologia i tak ma być .Wtedy który telewizor będzie lepszy Sony czy Samsung?
Nie myślałem o tym.
Nie do końca rozumiem co masz na myśli, przy czym jeśli chcesz wyrazić przez to, że może przyjechać do Ciebie trafiony tv, to w pełni się zgadzam. Dlatego zawsze, podkreślam - zawsze, zamawiam tv z wniesieniem i montażem. W takiej sytuacji sprzedawca odpowiada za Towar do momentu odbioru włączonego odbiornika. Jeśli coś nie działa prawidłowo, zabiera i przywozi nowy. Co więcej, jeśli producent nie będzie chciał uznać roszczenia w ramach gwarancji wskazyjąc na przyczynę leżącą w niewłaściwym montażu, wówczas sprzedawca odpowiada za te wady ze swojego OC/rękojmii.
Na pewno wybiorę taką opcję.
Dzięki.
Teraz pytanie czy Kiki posiada ww. modele?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Proszę trzymać się tematu !!!
Każdy off top będzie usuwany !!!!
Więcej ostrzeżeń nie będzie !!!!
 
Do góry