KTORY LCD WYBRAC...z tych trzech

ZYCHOSAS

New member
WITAM WSZYSTKICH......mam problem z wyborem LCD-a.....w gre wchodza 3-y....sa podobne cenowo wszystkie full HD i 100 hz i mieszcza sie w takich calach jak bym chcial tj.40-46......
-SAMSUNG LE 40F86BD
-PHILIPS 42PFL7862D/10
-SHARP LC46XL1E

...nie mam mozliwosci ich porownac i dlatego prosze o pomoc ekspertow...tj WAS.....

moze macie jakies inne modele....lecz wolalbym pozostac przy ktoryms z nich poniewaz te modele moge kupic po promocyjnej cenie....

prosze o opinie i o fachowa pomoc....

pozdrawiam
 

ZYCHOSAS

New member
stare ? e chyba nie....przynajmniej tak mysle....
wszystkie sa full HD i 100 hz....i chyba matryce maja 10bit.....(nie mam pewnosci)
nie mam zamiaru kupowac LCD za 10-15 tys zl....po co mi taki...hehe
myslalem o SONY serii X ale za drogie....

co do warunkow to juz pisze

-pokoj ma jakies 10 na 6 metrow....
-najblizej siedze jakies 2-3 metry(mozna to zmienic gdy zajdzie koniecznosc)

w tej chwili mam samsunga 27 hd ready i obraz z cyfry jest spoko lecz na te warunki wydaje mi sie za maly....

pozdrawiam i czekam na rade

a i nie moge wiekszego jak 46 bo mi pod polke nie wejdzie na ktorej jest centralny glosnik....estetyka tez jest wazna...hehe

a LCD stoi na scianie 6 metrowej , czyli mam 10 metrow do dyspozycji jezeli chodzi o odleglosc ogladania.....
pokoj bez duzych mebli wiec akustyke ma super....

nie wiem dlaczego ale jakos tak jestem za samsungiem(chodz nie przepadam za ta marka)

no nic czekam na rady
pozdrawiam

Proszę nie umieszczać postu pod postem.
Tym razem poprawiłem.
Dru
 

NIUNIAS

New member
Witaj,
Co do wyboru z tych trzech Tvs ktore podales,to jesli chodzi o mnie,to niestety nie bardzo moge ci cos poradzic.Nigdy nie mialem okazji ich zobaczyc naraz w akcji.Jedno jest jednak pewne-Samsunga bym sobie na twoim miejscu odpuscil.Nie dlatego ze jest niedobry czy cos,poprostu jak na taki SALON 10x6 m to on jest o wiele za maly.Ja mam pokoj 6x4,50 m i odleglosc od TV (55 cali i tez Full HD) ok. 2,80 m.
Wierz mi,jest w sam raz a 40 cali poprostu jakos zginie u ciebie w tak wielkim Salonie.
Jedyne co ci moge poradzic to bierz 46' a i tak po jakims czasie wyda ci sie maly.Jesli planujesz podlaczyc do nowego TV ktoras z trzech Platform,to nawet SD kanaly beda ladnie wygladaly na 46 calach z odleglosci 3 metrow a przy kanalach HD,spokojnie nawet z odleglosci ponizej 2 metrow bedzie extra.
Pozdrawiam,
Robert

_____________________________________________

SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1 A
 

ZYCHOSAS

New member
dzieki za rade rozwaze to....

znalazlem w jednym sklepie samsunga i philipsa.....hehe
w sobote bede mogl je porownac....spoko..:eek:k:

prosze o wiecej opinii
 
Ostatnia edycja:

kklocek

New member
to sobie kup Toshibę ZF - jest 100 Hz, ładnie gra na sygnale z platform cyfrowych, jest na matrycy Samsunga czyli to o czym myślisz:)) no i ma cienką ramkę co powoduje, że z reguły większy ekran mieści się w gabarytach o klasę mniejszego telewizora... I cena zaczęła spadać...
pozdrawiam
 

nebeb

New member
Samsung Le 40f86bd

Posiadam SAMSUNG LE 40F86BD od miesiąca. Sam się długo zastanawiałem nad wyborem TV.
Oglądałem przez blisko pół roku Philipsy, LG, Sharpy i Samsungi w MediaMarkt przy sygnale z Component'a. Czytałem także dużo o róznych modelach. Znalazłem także forum na którym był przeprowadzony test Samsunga.

http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40F86BD/

Jest tez na tej stronie selektor na którym można się pobawić

http://www.hdtvtest.co.uk/selector.php

W momencie gdy ten TV pojawił się na rynku to zajmował I miejsce, teraz jest już lekko zdetronizowany.

Do Philipsa zraziłem się gdy w czasie zabawy nim w Electroworld widziałem błędy w przetwarzaniu obrazu (tworzyły sie kwadratowe obszary nieprzetworzonego obrazu). Na Forach także nie widziałem szczególnego entuzjazmu do tandemu Philips - LG. Co do Sharpa byłem pierwotnie na niego zdecydowany, natomiast rozczarowało mnie w nim wejście VGA, nie daje ono obrazu 1920x1080, tylko 1400x1050. Samsung daje pełną rodzielczość 1920x1080. Na chwilę obecną posiadam kilka materiałów wideo 1080p na laptopie z VGA. Wrażenia były wręcz niesamowite przy ich oglądaniu (obraz z VGI 1920x1080 60Hz) na Samsungu. Tak więc był to jeden z determinantów wyboru . Niestety w Samsungu nie testowałem jeszcze HDMI - nie mam kabla HDMI1.3 o długości około 7,5m. Niestety żyjemy w Polsce. Namierzyłem już odpowiedni kabel w USA i teraz muszę go ściągnąć do naszego kraju. Przymierzam się także do zakupu n-ki. Przetestowałem natomiast podpięcie po Componencie nagrywarki DVD LG RH188. Po włączeniu w Samsungu wszystkich polepszaczy obrazu (100Hz, wyostrzania krawędzi, Dynamicznego kontrastu 25000:1, i jeszcze kilku innych parametrów uzyskałem z DVD oraz z niezamocno skompresowanego DivXa obraz "jak w teatrze telewizji".

W przypadku odległości to mam 3m pomiedzy tapczanem a TV 40'. Twierdzę ze jest to rozmiar optymalny do tej odległości w przypadku odlądania SD, przy HD to można oglądać nawet z 1m i obraz jest super. Jeżeli masz większą to pomyśl o 46', do rozmiaru szybko się przyzwyczaisz w SD ale za to w HD będziesz miał jeszcze lepsze wrażenia.

Fajną funkcjonalnością Samsunga jest Wiselink. Możliwość ogladania zdjęć poprzez USB z Pena wraz z podkładem muzycznym z MP3.

Samsung ma dość dobre głośniki w tylną projekcją dźwięku (nie widac ich z przodu TV)
Jest w nim kilka drobiazgów, do których można się przyczepić, ale to są drobiazgi z którymi da się spokojnie żyć.

Można sobie dokupić do niego uchwyt do montażu na ścianie z regulacją w dwóch płaszczyznach sterowany przez pilota TV.

Podsumowując, polecam ten TV i jestem z niego bardzo zadowolony.
Moi koledzy powybierali Sharpa ponieważ był tańszy. Mam też kolegę który wybrał LE46F86BD i jest także z niego zadowolony. Generalnie i tak musisz się zdecydować sam. Wybór należy do ciebie i nie jest on najłatwiejszy. Powodzenia.
 

ZYCHOSAS

New member
kklocek przeczytaj prosze moj pierwszy post.....chcialbym pozostac przy tych modelach ze wzgledu na zakup ich za bardzo niska cene(czasami tak sie zdaza)...wiec taka rada kup sobie toshibe w niczym mi nie pomagasz.....mimo to dziekuje......

NEBEB......dzieki....profesjonalna podpowiedz....skozystalem z linkow i powiem ze te obrazki wygladaja rewelacyjnie.....jak mam miec taki obraz to super....
odleglosc ogladania mam od 2 do 5 metrow...(bez zbednych przemeblowan)hehe
mam ferdka8900hd...wiec szkoda ze go jeszcze nie testowales przez HD...wiedzialbym co i jak....chodz mysle ze powinno byc dobrze....
jutro ide na porownanie SAMSUNGA z SHARPEM....
napisze jakie wrazenie i mysle wnioski....

myslalem jeszcze o SONY Kdl W3000 ale nie jest 100HZ...a z tego co czytalem na tym forum to wszyscy polecaja LCD z 100HZ

pozdrawiam i do uslyszenia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę masz rozbieżności. Duży salon , dobra jakosć z małej odległości, niska cena.
Nie napisałeś wielu danych . Danych które określają specyfikę wyboru.
W takich warunkach jak podałeś zaczynałbym od plazmy Pioneera 50" Kuro.
Ten telewizor "pozwoli" się oglądać dobrze z bliska i z daleka.
Dalej poszedłbym w kierunku Toshiby 46 Xf - bo ze znakomitą matrycą która znacznie ogranicza kąty stanowi wyjątkową jakość .
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550

Ku pamięci - takie emocje towarzyszyły nam na targach w Berlinie:
DSC_0201.JPG



Nawet z odległości 0,5 metra nie pokazuje szumów i dropów na akranie , a to oznacza że bedzie dobrym rowiązaniem jako ekran do dobrej płynności przy małej odległości. Widać jest naturalną skórę na twarzy.
0bf8939f8a900eabmed.jpg


Na prezentacji użyłbym jeszcze 47 Z 3030 Toshibę
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19566

naturalne kolory dają naturalne ciepło i atmosferę lata , czuć jest wręcz tchnienie ciepła na obrazie.
5fa87bc3d82bbb03med.jpg


a obiekty w ruchu / samochody/ nie zostawiają ciągnących się smug , nawet przy bliskich obiektach pierwszego planu.
fa0f39208266a1b3med.jpg


i 47 V 80 JVC .
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662

Wraz z rozwojem technologi LCD zauważamy, że większość nowych ekranów, dużo lepiej radzi sobie ze słabym sygnałem. Pomimo iż matryca w tym modelu ma rozdzielczość 1920x1080 obraz z kablówki, czy nawet anteny analogowej potrafi wyglądać naprawdę dobrze. Brak wyraźnej "pixelozy", czyli poszatkowania obrazu w małe kwadraciki, jak najlepiej świadczy o elektronice znajdującej się w tym modelu.

P1050126.jpg


Jednym z najmocniejszych atutów tego telewizora jest formatowanie obrazu. Niestety jeszcze sporo audycji nadawanych jest w systemie 4:3 i tutaj jakość oglądanego obrazu całkowicie zależy od, w tym przypadku, świetnego telewizora.

P1050139.jpg


Dodatkowo coraz skuteczniej eliminuje się efekt smużenia, który przy sygnale HD praktycznie nie występuje. Nie wiadomo czy jest to zasługa systemu 100Hz, który wg mnie jest najprawdopodobniej kolejnym marketingowym wymysłem, czy po prostu kolejne generacje tv nawet w takich rozmiarach są dużo lepsze od poprzedników.

P1050107.jpg





P1050111.jpg



Oczywiście decyzja należy do Ciebie.

 

ZYCHOSAS

New member
dzieki kiki za informacje....powiem szczerze. nie wiem dlaczego ale jakos nie jestem przekonany do innych firm procz sony philips i samsung...nie wiem dlaczego??,,,,,wiem ze sie myle ale czasmi tak jest....
tak jak pisalem rozwazam te trzy modele(wiem ze sa LCD lepsze)ale mam do nich dostep po bardzo,bardzo dobrej cenie(nieuwierzycie).....
co do parametrow to zazwyczaj siedze od 3 do 5 metrow....(bez zbednych przesowan foteli czy lawy)......
z drugiej strony chcialbym miec dobry sprzet , ale znowu nie jestem jakims takim przesadnym degustatorem.....bo czy miedzy tymi wszystkimi modelami full HD i 100HZ jest az taka wielka roznica....mysle ze nie
mam w sypialni samsunga 27 hd ready podpietego do cyfry+...i powiem ze obraz jest ok...(zadawalajacy).tak pisze bo nie widzialem HD .....hehe
no nic dzisiaj zobacze samsunga i sharpa....
popatrze,porownam,ocenie.....i zobaczymy

pozdrawiam
 

ZYCHOSAS

New member
sorrki za post pod postem....ale znalazlem to co chcialem......:eek:k:
tj; SHARP LC42XL2E AQUOS.....
full HD.....100HZ i 42 cale..........idealnie
widzialem go w akcji....i to jest to
rewelacja....co sadzicie o ty wyborze

pozdrawiam
 

kklocek

New member
Bardzo dobry wybór chociaż też nie jest z wymienionej przez Ciebie trójki:)) Większość użytkowników jest bardzo zadowolona z tego tv...
 

nebeb

New member
Witam.

Dzisiaj uruchomiłem n-ke na moim Samsungu F86 z nboxa po HDMI (1080i) . Ustawiłem parametry kalibracji dla punktu D65 z testów na podanym przeze mnie wcześniej linku. Włączyłem Discavery Channel HB oraz nSport HD i "kapcie mi opadły" z wrażenia".

Jeżeli chodzi o obraz to kiedys odlądałem Plazmę Pionieera Full HD z odtwarzanym obrazem z Blueray'a. I oprócz technologicznie lepszej czerni w plaźmie, ten Samsung w sposób widoczny specjalnie niczym nie ustępuje plazmą Pionieer'a przy sygnale HD

Ponieważ w parametrach do ustawienia D65 były powyłaczane wystkie opcje poprawy obrazy (np 100Hz), to odrazu rzucił mi się w oczy lekki brak płynności przy szybkich scenach. Po włączeniu poprawiaczy, to nie miałem się do czego przyczepić.

Moim zdaniem. Bardzo ważne są prawidłowe ustawienia TV (tak aby być jak najbliżej punktu koloru D65). Na chwilę obecną tak udało mi się ustawić. "Czarno-biały" obraz jest czarno-biały. Kolor skóry ma naturalny odcień. Natomiast nasycenie pozostałych kolorów na Discavery Channel HD jest idealne.

Podsumowując, wg mnie wszystkie przodujące firmy doszły do porównywalnego poziomu. Jeżeli ktoś skalibrowałby TV przodujących producentów i podał sygnał HD to zwykły odbiorca telewizji będzie miał problem w dokonaniu wyboru.

Sam zastanawiałem się nad Sharp'em, najnowsze TV tej firmy mają już wbudowane tunery TV DVB-S2 oraz HDD, 100 Hz. Poza tym Sharp nadal jest liderem w produkcji matryc. W końcu jako jedyny na chwilę obecna produkuje 108'' TV oraz czasy 4ms.

W moim przypadku też wybór był uzależniony od ceny. Mogłem kupić Samsunga w cenie dużo bardziej atrakcyjnej niż Sharpa.

Ciesze się że udało ci się dokonać wyboru i życzę dużo przyjemności z oglądania TV HD.
 

ZYCHOSAS

New member
kklocek napisał:
Bardzo dobry wybór chociaż też nie jest z wymienionej przez Ciebie trójki:)) Większość użytkowników jest bardzo zadowolona z tego tv...

tak wiem ze go nie podawalem w mojej trojce ale nie wiedzialem ze cos takiego istnieje i ze go dostane w promocji...hehe

dzieki za pomoc
 
Do góry