KTORY LCD WYBRAC....TOSHIBA 42Z3030DB czy SHARP LC42XL2E

ZYCHOSAS

New member
WITAM WSZYSTKICH.....
to znowu ja...hehe. Po wydawalo mi sie skanczonym dylemacie z wyborem LCD nadszedl nastepny.....juz mialem kupowac SHARPA w zeszla sobote , lecz kolega zadzwonil do mnie ze kupil sobie TOSHIBE , wiec pojechalem zobaczyc......szok na wejsciu,,,,hehe
ladny desing , obraz miodzio i ta sama cena co SHARPA....ale to TOSHIBA nie zabardzo mi znana....

wydaje mi sie ze za duzej roznicy miedzy nimi nie ma..sa 100HZ , full HD o podobnym contrast ,matryca 10b, nie wiem jaki maja czas reakcji SHARP chyba 4ms a tosh?..ale czy te parametry sa az tak istotne????

prosze o rade w wyborze...
czekam na wsze opinie exsperci....
pozdrawiam:D
 

d.karolik

New member
Witam

Sharp , wiele razy opisywany na forum jak i Tosia. W Sharpie przebarwienia ( róż-fiolet ) czego nie ma w Toshibie.
Toshiba bardzo znana firma ( może nie tak bardzo na naszym rynku ). Toshiba Z3030 za to troche słabe kąty ( boczne ) , poza tym najlepiej działający system 100Hz i elektronika w LCD , obraz miodzio ( moim zdaniem ). Są testy obu LCD na forum , radzę poczytać i zobaczyć na własne oczy ( najlepiej obok siebie ).

P.S
Na twoim miejscu wybrał bym Toshibe ale ostatnie zdanie zawsze należy do Ciebie.
Pozdrawiam
 

ZYCHOSAS

New member
dzieki za rade.....wiem ze sa testy na forum (oczywiscie przerobione przezemnie)..tylko czytac a wybrac to zawsze jest problem.....z katami nie mam problemu bo nie mam nawet jak usiasc w salonie zeby patrzec z boku...

nie mam tez jak ich porownac w czasie pracy.....

no nic czekam na dalsze podpowiedzi...
pozdrawiam;)
 

zzigi

New member
Witam
Miałem podobny dylemat. Podobne pomieszczenie, tzn. dużo dłuższe niż szersze, więc kąty nie miały decydującego znaczenia. Po wielokrotnym czytaniu testów, rozmyślaniu i oglądaniu wybrałem Toshibę 42Z3030DG. Jestem bardzo zadowolony. Obraz bardzo dobry nawet ze słabych źródeł a z dvb-t po prostu miodzio, nawet tvp1. Gdybym wiedział, że obraz będzei tak dobry wybrałbym 47".
Najlepiej jednak widzieć obraz na własne oczy. Jeśli jest taka możliwość to we własnym salonie.
 

mosca

New member
Ja bym Toshiby nie brał - słyszałem, że kąty pionowe ma absolutnie nie do przyjęcia.
Zwróć również uwagę na JVC LT-42V80 - świetny dźwięk, FULL HD + 100 hz, bardzo dobre formatowanie obrazu 4:3.
 

ZYCHOSAS

New member
wiesz wiem ze sa inne modele pewnie lepsze lub porownywalne , lecz wolalbym wybrac z tych dwoch modeli....mam do nich dostep po dobrej cenie...
mialem juz kupowac SHARPA , ale jak zobaczylem TOSKE u kolegi to znow dylemacik....
po co do niego jechalem....hehe

czekam na kolejne opinie

czekam na wasza pomoc a tu slabiutko.....
naprawde mam problem ktory wybrac....to juz sa ostateczne modele miedzy ktorymi sie wacham....naprawde prosilbym o rade bo chcialbym a zeby jeden z nich w najbl sobote stal w moim salonie....
kupuje LCD na kilka lat wiec nie chcialbym zalowac ze kupilem tego a nie tamtego...

prosze o rady i pozdrawiam:D
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
decyzję musisz podjąć sam!
nikt za Ciebie nie weźmie odpowiedzialności :p
potem mógłbyś mieć pretensję, że Tośka ma niedopuszczalne kąty, albo że Sharp jednak gorzej wygląda od Toshiby kolegi przy słabym obrazie SD lub dużej dynamice ruchu...
 

ida666

New member
Witaj,
od kilku miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką Sharpa 42xl2 i jestem bardzo zadowolona. Obraz bajka. Zanim zakupiłam tv śledziłam forum non stop.
Wybrałam Sharpa ze wzgędu na to,że jest made in Japan :)
Nie wiem jak z resztą.

Pozdrawiam
 

ZYCHOSAS

New member
Hoodzielec....tak ja rozumiem ze musze wybrac sam ....
tylko chcialbym przeczytac kilka
waszych opinji odnosnie wyboru...
co przemawia za jednym a co przeciwko drugiemu..czy cos w tym stylu...

tak jak pisalem wyzej ze z katami nie bede mial problemu bo siedze (najwiecej jak moge) okolo do 40 stopni....chyba nawt nie.....
chyba toska sie miesci w tej katowosci widzenia...czy jakos tak sie to okresla...ehh:-D
ale widze ze bardziej przemawiacie na kozysc toski....
poczekam dalej i postaram sie z waszych rad wyciagnac jak najlepsze wnioski

pozdrawiam



 

dador

New member
Ja też skusze się chyba na Toskę, ale mam jedno pytanko, może nie typowe, ale nie widziałem, by ktoś już podejmował ten temat. Mianowicie jak jest z gwarancją na oba te telewizory ? Chodzi mi o okres gwarancyjny oraz dostępność punktów serwisowych, dostępność części w Polsce itp.
Mieszkam pod Warszawą i nie chciałbym , by po zakupie któregoś z tych TV okazało się w przyszłości, że przy nie daj Boże jakiejś usterce musiałbym dmuchać z TV np. do Poznania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizory są dostępne od ręki .
Są w dobrej cenie dla członków forum :D.
Gwarancja jest Toshiba Polska dwa lata na terenie całego kraju. Najlepiej zamówić prezentację we własnym domu i wybierać na własne oczy :grin:.
Wówczas nie możliwości popełnienia błędu.
 

ZYCHOSAS

New member
OOOOOOOOOO dzieki ziomale.....to jest to..:eek:k: taka pomoc mi sie podoba....
teraz widze roznice w obrazie konkretnych modeli....w sobote bede mial jeszcze okazje je porownac....(zalatwil mi kolega )

WAZNE....mam jeszcze pytanie odnosnie gwarancji ktore juz bylo poruszone.....
jak jest z np. TOSHIBA zakupiona w ANGLII....czy podlega gwarancji w POLSCE...(czy ma gwarancje miedzynarodowa czy jakos tak)
znajomy mi mowil ze mial SAMSUNGA z UK i gwarantowal(wymienial) go w POLSCE bez zadnego problemu...(ja kiedys aparat SAMSUNGA , dali mi nowy po dwoch tygodniach,,,,musiala byc przeprowadzona jakas konsultacja w sprawie uwiarygodnienia zakupu , czy cos takiego)

prosze o informacje......
dzieki za pomoc i pozdrawiam:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

akcent76

New member
Też mam dylemat XL2E, czy Z3030.
Generalnie prezentacja Sharpa w trybie DEMO zrobiła piorunujące wrażenie (chodzi o porównanie 50-100Hz). Porównywałem w 2 sklepach, na róznych ścianach i było "miodzio" :)
Toshiba - ładniejszy design, stopka, ale faktycznie z tymi kątami chyba "cuś" jest zachwiane.
Różnica ca. 500 zł na niekorzyść Sharpa, ale chyba w ogólnym rozrachunku (+notorycznych problemach z pochodzeniem gwarancji w Tośce) zdecyduję się na Sharpa (made in Japan??).

:)
 

Sidi Driss

New member
Dzięki za foty, super sprawa. W zasadzie jestem zdecydowany na 46XL2 Sharpa, ale szczerze mówiąc na tych fotach faktycznie obraz wpada w fiolet. Za to Toshiba prezentuje się ok - chyba się zainteresuję 47Z3030DG i poproszę kikiego o ofertę na priva ;-)
 

Sidi Driss

New member
No właśnie, czy ktoś może napisać, jaka jest różnica między 47Z3030DG a 46ZF355? W każdym rzie ten ostatni coraz bardziej pnie się w górę na mojej liście ;-)
 
Do góry