Który LCD 46-52 wybrać

Negative

New member
Witam, mam dylemat który wybrać TV LCD. Moge przeznaczyć na ten zakup do 6000zł. Wacham się między 46 a 52".
52 było by idealne, chociaż 46 też nie jest mały i za tą cene można by było kupić 100Hz i niski czas reakcji piksela.
Pomieszczenie to 22m jednak w niedługim czasie pomieszczenie bedzie większe ale odległość LCD od kanapy prawdopodobnie będzie 3-4m.
Na dzień dzisiejszy nie planuje podłączenie TV HD, mam zwykłego relooka twina, a do filmów bedzie bly-ray (denon). Od czasu do czasu podłącze laptopa przez HDMI.
Moje typy to:
SONY KDL 46W4500 cena na dzień dzisiejszy to: 5378zł;
SONY KDL 52W4000 cena na dzień dzisiejszy to: 5971zł;
no i zachwalany
SHARP LC 46XL2E cena na dziś: 4638zł.

Sony 52W4000 bardziej mi się podoba pod wzgledem wyglądu.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze.
Pozdrawiam
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Sony to nowszy model, ale czy lepszy???
Oba TV są bardzo udanymi modelami swoich producentów jednak jak każde mają swoje wady. Moim zdaniem Sony ma chyba większą...tzw "chmury", które dają sie we znaki szczególnie wieczorem i nocą....natomiast w Sharpie ludzie narzekają na zbyt intensywny odcień różu, co moim zdaniem jest dużo mniejsza wadą niż czern w Sonym...ponadto Sharp lepiej sobie radzi z sygnałem SD...
 

Negative

New member
Pisząc o "chmurach" masz na myśli clouding? Będę miał 2 dni na sprawdzenie sprzętu, także myśle ze w tym czasie wychwyce ewentualne wady sprzetu.
Jeśli rzeczywiście widac znaczną rożnice w tych 100Hz przez co obraz jest bardziej płynny, to nie będe się zastanawiał i wezme 46". Tylko pytanie który? Nie mam możliwości porównania na żywo w moim mieście.
Polecam sklep maximedia.pl
 
Ostatnia edycja:

Negative

New member
Witam, byłem dzis w Warszawie i przy okazji pooglądałem sobie te LCD. Jednak 100Hz przy blu-ray to bajka. Dlatego ze względu na 5-cio letnią gwarancję wezme soniaka W4500.
Chyba że jest coś tańszego ze stajni sony w 100hz?
 

Negative

New member
Zamieszał mi w głowie jeszcze Samsung LE 46A786 ze względu na podświetlanie LED. Lepszy będzie od W4500? Brak Mpeg-4 to chyba nie problem, bo pewnie bedzie można dokupić dodatkowy tuner.
 

skylla1

Member
Bez reklam
trudno powiedzieć

Wg mnie ten Samsung ma bejczny kontrast, czerń i biel i kolory, ale nie podobała mi się płynność, więc miałbym też problem z wyborem...
 

skylla1

Member
Bez reklam
br

Demo Samsunga z BR. Obok siebie stały 656 756 i 786.
Ten ostatni bił tamte na głowę kontrastem i kolorami, ale jak już pisałem płynność wydawała mi się jakas taka sztuczna. To tylko wrażenie.
Kupując tak drogi tv musisz raczej sprawdzić sobie sam :)
 

Negative

New member
Witam, jeszcze raz. Chciałbym zapytać posiadaczy w4500 czy podłączali już dysk twardy pod USB? Czy ten TV jest w stanie otworzyc format divx lub inny nie skompresowany?
Pozdrawiam
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Liczby Samsunga( czytaj parametry) nie mają znaczenia...liczy sie obraz i odbiór a ten przemawia za Sonym...wieć nei ma sie co zastanawiac tylko zdecydowac sie na Sonego...
 
Do góry