Który LCD 42" wybrać? (szegółowy opis wymagań)

mako241

New member
Witam, planuję zakup telewizora LCD o przekątnej ekranu 42 cale. Chciałbym zapytać Was(ekspertów) o opinię. Który będzie się najlepiej nadawał?
Przeznaczyć na ten cel mogę 6000zł (proszę brać pod uwagę ceny sklepów na allegro, nie te sugerowane przez producentów). No chyba, że jakiś sprzęt jest nie wiele droższy, a wiele lepszy to mogę dopłacić.
Wymagam Full HD - innej opcji nie ma. Będę odbierał "C+" lub "n", nie wykluczone, że to i to równocześnie. Nie planuje do niego podłączać specjalnych sprzętów, jedynie odtwarzacz DVD może kiedyś PlayStation3. Nasłonecznienie w pokoju mam bardzo słabe, odległość od ekranu ok 3,5 metra, więcej oglądam wieczorem niż rano, przed telewizorem zasiadać na ogół będę góra 2-3 osoby, ze wskazaniem na 2. Mam nadzieje, że te informacje będą pomocne. Czekam na porady fachowców. Osoby nie znające się uprzejmie proszę o nie zaśmiecanie tematu.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dobrze byłoby żebyś nabrał poglądu przez sprawdzenie testów :
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14271
ALe analizując Twoje warunki sprawdzałbym :
półkę ciut wyżej:

icon1.gif
Toshiba 40XF350 - i proszę siadać - test
DSC_0201.JPG


42 Toshiba X 3000
42x3000p_01.jpg

40 V 3000 - Sony
17455


Plazma panasonica 42 PY 70
TH-42PY70Pbig.jpg


Sharp 42 X 20
P1050634.jpg


JVC 42 V 80
P1050111.jpg

Sprawdź najpierw te modele.
 

trapezik

New member
proponuję Philipsa 42pfl7862 d/10

A ja proponowałbym Philipsa 42" model 7862d/10. Jest full HD, ma dodatkowo matrycę 100 Hz, i trzy świetne systemy: Pixel Plus 2, HD Natural Motion HD oraz Active Control, dzięki którym telewizorek doskonale radzi sobie nie tylko z materiałem HD, ale także z SD (kablówka). Mistrz obrazu - tak określił ten telewizor SlawekR. Polecam test tego modelu w wersji 32", który opracował SlawekR. Wpisz na Googlach: test 32pfl7862d a znajdziesz tam test i recencje.

PS. Taki telewizor mam do sprzedania w cenie 6000 zł. Jeśli jesteś zainteresowany podaję maila: bogdanp@op.pl. Zapraszam do obejrzenia możliwości telewizora na żywo. Myślę, że będziesz miło zaskoczony, co mogą zdziałać Pixel Plus 2 HD i Active Control w tym telewizorze.
 

gerd

New member
ja proponowalbym cos od LG a mianowicie 42LY95.
telewizor zbiera pochlebne opinie widzialem, mialem mozliwosc obejrzenia go na zywo. obraz bardzo dobry co wiecej idealny do ogladania meczy:)
telwizorek jest fullHD wiec spelnia twoje wymagania.
 

birut

New member
Mam pytanie .Czemu nikt nie poleca Samsungow 40" sa modele juz 100Hz.
Jak na moje te telewizorki maja najlepszy obraz dzieki szybie.
Przez to jest super czern i zywe kolory.
Sam nosze sie z zamiarem kupienia lcdka 40-42" full hd 100hz jeszcze nie wiem jaki.
Samsungi za drogie.
Porownywalem modele Sharpa i Toshiby wyzej wymienione z Samsungiem 40" kontrast 15000:1 full hd ale nie ma 100Hz.
Postawilismy te lcdki kolo siebie i uwazam ze Samsung wszystkie bije na glowe.
 

leonx26

New member
Witam, jak łatwo zauważyć tez jestem świerzy w temacie, aczkolwiek spędziłem już parę ładnych godzin śledząc rożne wątki, zarówno i te starsze jak i te nowsze. Jedno jest pewne, może i wiem już więcej o standardach jakie powinny być w moim wymarzonym LCD-ku ale tez jest pewne ze nie jestem w stanie po tej całej lekturze dokonać wyboru jaką wybrać markę, nie mówiąc już o konkretnym modelu.
Dlatego jako iż posiadam takie same wymagania oraz środki na zakup LCD 40-42 cale co mako241, przylaczam się do prośby i bardzo proszę o wskazanie tego odbiornika, który będzie najodpowiedniejszym wyborem. Mam nadzieje ze ktoś mądrzejszy ode mnie udzieli tu tej odpowiedzi.
 

jersey

New member
Mówisz i masz :) Podsumowanie

1. sharpy - mają 100Hz, mają 4ms. szybkie matryce.
2. samsungi - mają 100Hz, ale wolne 8ms. matryce.
3. jvc - jw. i 6ms matryce, ale za to db. "tuning" obrazu - sys. zarz. obrazem, kolorem, dyn. reg. czerni.
4. panas - nie mają 100Hz, mają wolne 8ms matryce, a "tuning" to m.in.: motion picture, redukcja szumów obrazu.
5. toshiby - nie mają 100Hz, mają wolne 8ms. matryce, bdb współpraca z PC.
6. philips - jw. ale za to bdb. software'owy "tuning" obrazu: pixelplus 3HD, ambilight surround, dig. nat. motion, widescreen plus, bdb. współpraca z PC.
7. so'rr'y - no comment.

Wnioski:
najlepsza średnia z posiadanych cech: kontrast, czerń, sygnał hd/sd, skalowanie, kąty, płynnośc (dot. 42"):
nr 1: sharp - XL2E (7.1k).
nr 2: philips 9731D (6,4k).
nr 3: toshiba Z3030D (6k).
 
Ostatnia edycja:

A_ndy

New member
jersey napisał:
1. sharpy - mają 100Hz, mają 4ms. szybkie matryce.
2. samsungi - mają 100Hz, ale wolne 8ms. matryce.
3. jvc - jw. i 6ms matryce, ale za to db. "tuning" obrazu - sys. zarz. obrazem, kolorem, dyn. reg. czerni.
4. panas - nie mają 100Hz, mają wolne 8ms matryce, a "tuning" to m.in.: motion picture, redukcja szumów obrazu.
5. toshiby - nie mają 100Hz, mają wolne 8ms. matryce, bdb współpraca z PC.
6. philips - jw. ale za to bdb. software'owy "tuning" obrazu: pixelplus 3HD, ambilight surround, dig. nat. motion, widescreen plus, bdb. współpraca z PC.
7. so'rr'y - no comment.

Wnioski:
najlepsza średnia z posiadanych cech: kontrast, czerń, sygnał hd/sd, skalowanie, kąty, płynnośc (dot. 42"):
nr 1: sharp - XL2E (7.1k).
nr 2: philips 9731D (6,4k).
nr 3: toshiba Z3030D (6k).

Jeśli chodzi o Toshiba Z3030D to ona posida 120Hz, układ odświeżania za który zbiera wiele pozytywnych opinii na forach zagranicznych i krajowych. Obszerny test 42" jest na innym dużym krajowym forum hdtv 8)
Pozdrawiam, A_ndy
 

motobartcompany

New member
jersey napisał:
1. sharpy - mają 100Hz, mają 4ms. szybkie matryce.
2. samsungi - mają 100Hz, ale wolne 8ms. matryce.
3. jvc - jw. i 6ms matryce, ale za to db. "tuning" obrazu - sys. zarz. obrazem, kolorem, dyn. reg. czerni.
4. panas - nie mają 100Hz, mają wolne 8ms matryce, a "tuning" to m.in.: motion picture, redukcja szumów obrazu.
5. toshiby - nie mają 100Hz, mają wolne 8ms. matryce, bdb współpraca z PC.
6. philips - jw. ale za to bdb. software'owy "tuning" obrazu: pixelplus 3HD, ambilight surround, dig. nat. motion, widescreen plus, bdb. współpraca z PC.
7. so'rr'y - no comment.

Wnioski:
najlepsza średnia z posiadanych cech: kontrast, czerń, sygnał hd/sd, skalowanie, kąty, płynnośc (dot. 42"):
nr 1: sharp - XL2E (7.1k).
nr 2: philips 9731D (6,4k).
nr 3: toshiba Z3030D (6k).

Myśle, że troche wprowadziłeś ludzi w błąd.

Panasonic i Toshiba mają matryce IPS, są to w tej chwili najszybsze matryce gdzie praktycznie smużenie nie występuje
Poprostu podsumowałeś teelwizory po danych na papierku, które jak wiemy są czystą ściemą:)
 

leonx26

New member
Wiec jak widać jeszcze się nie rozstrzygnęło. Bardzo, ale to bardzo proszę o typ, ale taki, który sprawdzi się w rzeczywistości a nie tylko na papierze.
Tak po cichu to mam mojego faworyta, jest to JVC 42v80, ale troszkę zaczynam się zastanawiać, bo martwi mnie ze nikt tu o nim nie chce wspomnieć poza Kiki-m na początku. Właściwie to dzięki niemu zainteresowałem się tym JVC. Ale tak jak wspomniałem, im dłużej tym więcej pytań.
Proszę Help!:hmm:
 

noise

New member
mi sie wydaje ze 42" bedzie za male do odleglosci o ktorej piszesz.
Szczegolnie ze zwracasz uwage ze potrzebujesz FullHD. Choc ostanio ciezko wylapac TV powyzej 42 bez fullHD
 
Do góry