Który kabel CCA czy może OFC ?

D

Deleted member 411948

Guest
Poszukuję właśnie kala aby podpiąć moje tylne głośniki.
Na tym forum i generalnie w Polsce wszyscy polecają kable OFC ale ja tera siedzę w UK i tu jeśli pytam o kable ze średniej półki to sprzedawcy oferują kable CCA

OFC - oxygen free copper
CCA - copper clad aluminium

Czy jest jakaś kolosalna różnica między nimi ? Czy OFC są lepsze ?

Pytam bo sprawdziłem rachuneczek za kable które kupiłem do frontów i są to właśnie CCA.
Ja osobiście nie zauważyłem nic złego z tym kablem ale ekspertem też nie jestem
Chciałem po prostu kupić takie same na tył ale im więcej o tym czytam tym większy mam mętlik.

Sprzęt który podłączam to to
Marantz NR1403 + Tannoy Revolution R3 (front) + Tannoy Revolution R1 (tyły)
Do przodów użyłem 2x2.5 właśnie CCA

Co myślicie o tych kablach ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Myślę że jeżeli masz niezłe głośniki Tannoy (a jest to zacna firma jedna z najstarszych na świecie) to takie głośniki zasługują na lepsze przewody
 

jurkas74

New member
Najlepiej kup sobie OFC do frontów (wystarczy prawdziwe OFC w cenie do 30PLN za metr) i słuchając muzyki porównaj czy słyszysz różnicę. Jeśli różnica jest na plus to odpowiedź już znasz.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem co to za kabel ,jakaś egzotyczna firma na dodatek nie mało kosztuje (na polskie to jakieś 15zł /metr)
 

jurkas74

New member
Egzotyczna???
Ja akurat nie przepadam za firmami malującymi na kablach strzałki, natomiast będzie to kabel z dobrej miedzi OFC i to się liczy (akurat Van Damme robi okablowanie głównie estradowe i studyjne i raczej nie pozwala sobie na tandetę). Lolekbass kup sobie tyle ile potrzeba do frontów i posłuchaj. Możesz poczytać sobie opinie o tej firmie na forach w egzotycznych krajach typu UK.
 
D

Deleted member 411948

Guest
Firma raczej nie jest egzotyczna - jest dobrze mi znana - używam je do połączeń w moich innych zabawkach ale nie wiedziałem że robi też kable Home Audio. Jak zacząłem grzebać na ebaju no to boom.

Znalazłem też kable KLOTZa których używałam od lat do gitar i tez nie miałem pojęcia że robią kable do Home Audio.

Jeszcze kilka godzin w necie i się okaże że Ampeg robi kina domowe :D (to oczywiście żarcik)
 

marwol

New member
Kable to temat rzeka... za 20zeta jest ich masa. Ja mam melodike i nie narzekam.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry