Który Denon...?

chrup

New member
jak w temacie :
- AVR-4311
- AVR-A100
- AVR-4810?
Od tygodnia testuję w warunkach domowych(!) dwie maszyny: AVR-A100 i Pioneer LX83
Wzmacniacza używam zawsze, gdy włączam telewizor (czyli również dla normalnego oglądania niekoniecznie bluray) i do słuchania muzyki, 50:50.
Moje wnioski:

PIONEER
na plus: doskonałe stereo, mały pobór mocy, doskonałe wzmacniacze (dają radę moim kolumnom GS20 w pełnym zakresie głośności!), świetny bas, świetna szczegółowość, możliwość zapisania 6 ustawień MCACC (korekcji akustyki),
na minus: dźwięk w kinie w szczególności dla żródeł dwukanałowych (normalne filmy TV z Cyfry+) słaby efekt surround, zbyt szczegółowe (czyli świszczące przy każdym s, sz, cz... dialogi), również dla źródeł wielokanałowych efekt nieco gorszy niż w Denonie, słabsza niż w Denonie korekcja dla niższych głośności. Dużo słabsza sekcja video. no i sterowanie - niby jest GUI, ale masz wybór - albo GUI albo dźwięk i obraz - nie jest to nakładka na istniejący obraz, no i to, co się wywołuje klawiszami pilota nie pokazuje się na ekranie - czyli trzeba śledzić display wzmacniacza...

DENON
na plus - dźwięk kinowy w zasadzie w każdej odmianie - pełny i dokładny efekt surround, świetnie działająca korekcja dla małych poziomów głośności, doskonale rozwiązane sterowanie nie przerywające odbioru, no i wszystko na ekranie, bardziej ergonomiczny pilot, 9 kanałów

na minus - stereo jest gorsze, szczególnie w kwestii szczegółowości i dokładności, zbliża się do PIONEERa w konfiguracji bi-amp, ale i tak odstaje (co nie znaczy, że jest złe - po prostu Pioneer jest tu lepszy, jak bym miał to obrazowo określić - takie jakby słuchane zza firanki:)), brak możliwości zapisania kilku ustawień Audyssey, nieco droższy, ale różnica nie jest zasadnicza

W zasadzie (ale jeszcze pozostał mi jeden dzień testów:) zdecydowałem się na Denona i stąd pytanie: w porównywalnej cenie są trzy wspomniane: 4311, A100 i 4810.
Pytanie - czy brzmią podobnie, w szczególności chodzi mi o 4810 - starszy model, nie ma HDMI1.4 co jakoś przeżyję - za to ma wifi:) Ma wcześniejszy Audyssey - czy to duża różnica?
Czy jedyna istotna różnica pomiędzy 4311 a A100 to nazwa:)?
Jakieś opinie?
 
Ostatnia edycja:

chrup

New member
Już nie będę próbować - wziąłem Pioneera, którego w końcy udało mi się ustawić tak, że w kinie jest niegorszy (on ma jednak nieskończoną możliwość ustawiania - to i zaleta i wada niestety...), a w stereo jednak słyszalnie lepszy moim zdaniem.
No i parę złotych zostało w kieszeni, a wady - głównie związane z ergonomią sterowania przeżyję:)
 

Monkin

New member
Bez reklam
Podepnę się pod temat. Zestaw Denon AVR-2311 z kolumnami Titan Monitor v.6, CC190v.6, Mini Monitor v.6 , do tego w najbliższej przyszłości sub i wzmak stereo. Całość gra na 18 m.kw z otwartym hallem.
No i tu mam dylemat i proszę o poradę.
Czy pasuje do tego NADC316 na wzmaka pod wyjście preout i sub Paradigma DSP 3100 do kompletu , czy też brać inny wzmak stereo i mniejszego Velodyne CHT8Q? Wiem, że zamknięte suby lepiej grają w muzyce, ale cena jest też znaczna. Prosiłbym o jakieś konkretne uwagi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry