Który byscie wybrali

Sony Bravia KD-55XH9096------Bravia KD-55XH9005 lepiej większy

czy lepiej mniejszy a lepszy i troszkę droższy Sony Bravia KD-49XH9505

Dla ojca sport i tylko sport , cyfra plus ,HBO GO i dobry smart i to wszystko

Co byście wybrali drodzy forumowicze
pozdrawiam i szczęścia w Nowym Roku
 

SDman

Banned
Opisane potrzeby moim zdaniem preferują model XH95.
To topowy model , obraz będzie lepszy. Mniejszy ekran = lepszy odbiór sygnałów poniżej 4K.
 

Petru23

Banned
Co oznaczeń to są te same tv, różnicą się kolorem i rozstawem stopek.
Co do rozmiaru to zgadzam się, lepiej mniejszy niż większy. Jak 3-4m to 55", poniżej 50".

Zastanów sie jeszcze nad panasonic 49 lub 55HX940. Nie wiesza się jak sony, nie ma cyrków z nim.
 
Co oznaczeń to są te same tv, różnicą się kolorem i rozstawem stopek.
Co do rozmiaru to zgadzam się, lepiej mniejszy niż większy. Jak 3-4m to 55", poniżej 50".

Zastanów sie jeszcze nad panasonic 49 lub 55HX940. Nie wiesza się jak sony, nie ma cyrków z nim.

Panasonic IPS nie wchodzi w gre
 

Petru23

Banned
też tak myślałem, do kiedy nie kupiłem XH80 na IPS ;)

ale rozumiem. Ja miałbym obawy co do tego sony. Sam chciałem teraz zamówić ale pojawiają się nowe opinie ze stycznia, że TV jednak się restartuje, nie działa pilot itp. Druga sprawa to kolory na VA poza treścią HDR. Są sprane...

Ja właśnie klepię zamówienie na Panasa ;)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jakie restarty, jakie sprane kolory, smiac mi sie chce jak to czytam :)

Tv sony sprzedaje sie na swiecie bardzo duzo, w zwiazku z premiera ps5, wiec logiczne jest, ze przy wiekszej ilosci sprzedazy, bedzie wiecej felernych sztuk, Taj jak i z covidem, im wiecej testow, tym wiecej zakazen. Statystyka, sie klania, proste....
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
O spranych kolorach czy problemach z pilotem ani razu od nikogo nie słyszałem a czytam to forum oraz inne codziennie.
Sam mam wyższy model XH9505 i TV działa 100% stabilnie, bardzo szybko i ma bardzo dobre kolory (matryca VA), płynność i skalowanie. Mam też w tym samym pokoju monitor NEC na IPS (stoi obok TV), dedykowany dla fotografów/grafików i nawet on nie ma tak ładnych, głębokich kolorów jak w moim SONY. Podejrzewam, że w niższej serii XH90xx będzie ta sama matryca czyli podobne kolory.

Piloty w obu seriach są te same - 2 modele, które konstrukcyjnie różnią się jedynie podświetleniem klawiszy.
RMF-TX500E - czarny pilot bez podświetlenia (występuje zarówno w serii XH90xx jak 49" XH9505)
RMF-TX611E - czarno-srebrny pilot z podświetleniem (ten jest dodawany do 55" i większych w serii XH9505, czy występuje w XH90xx tego nie wiem)
 
Ostatnia edycja:
O spranych kolorach czy problemach z pilotem ani razu od nikogo nie słyszałem a czytam to forum oraz inne codziennie.
Sam mam wyższy model XH9505 i TV działa 100% stabilnie, bardzo szybko i ma bardzo dobre kolory (matryca VA), płynność i skalowanie. Mam też w tym samym pokoju monitor NEC na IPS (stoi obok TV), dedykowany dla fotografów/grafików i nawet on nie ma tak ładnych, głębokich kolorów jak w moim SONY. Podejrzewam, że w niższej serii XH90xx będzie ta sama matryca czyli podobne kolory.

Piloty w obu seriach są te same - 2 modele, które konstrukcyjnie różnią się jedynie podświetleniem klawiszy.
RMF-TX500E - czarny pilot bez podświetlenia (występuje zarówno w serii XH90xx jak 49" XH9505)
RMF-TX611E - czarno-srebrny pilot z podświetleniem (ten jest dodawany do 55" i większych w serii XH9505, czy występuje w XH90xx tego nie wiem)

To co decydować się na większy troszkę słabszy model i ojciec ma około pięć stówek w kieszeni
dzięki
 

Petru23

Banned
jakie restarty, jakie sprane kolory, smiac mi sie chce jak to czytam :)

Tv sony sprzedaje sie na swiecie bardzo duzo, w zwiazku z premiera ps5, wiec logiczne jest, ze przy wiekszej ilosci sprzedazy, bedzie wiecej felernych sztuk, Taj jak i z covidem, im wiecej testow, tym wiecej zakazen. Statystyka, sie klania, proste....

Jak ja lubię takie podejście. Rozumiem, że jesteś wyrocznią i decydentem co się u kogo dzieje z jego sprzętem? Śmiej się śmiej...

IPS ma żywsze kolory od VA i nic tego nie zmieni. Tak samo jak OLED ma żywsze od pozostałych technologii. Ktoś z Was widział XH80 i XH90 na materiale z TV obok siebie na tych samych trybach obrazu? Ja wczoraj porównywałem i różnicę widałem ja, sprzedawca i kilka innych osób stojących z nami. IPS inaczej swieci niż VA i zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.
Co do pilota to wskazuję co inni piszą. U mnie pilotem od TV zmieniam głośność, reszta pilot z dekodera. A TV wyłączył mi się dwukrotnie. O pilocie macie opinie ze stycznia w Eurro czy tam Expercie.
nie o tym temat.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tylko, że jeżeli w XH80 (IPS) faktycznie jest tak, jak twierdzisz, że ma on kolory żywsze od XH90 i XH95 (VA), to może jedynie oznaczać, że w XH80 są one już nienaturalnie i przesadnie żywe. Pod względem kolorów w XH9505 to jest cud, miód i orzeszki. Palce lizać. Piękna paleta barw. Szeroka i głęboka. I piszę to nie po sklepowej rozkalibrowanej (często celowo) papce, tylko na podstawie codziennego użytku domowego i w różnych warunkach oświetleniowych.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Może źle się wyraziłem. VA w porównaniu do ips ma mniej intensywne kolory. Wszystkie va jakie miałem do tej pory w porównaniu do ips na xh80 były sprane.
Sprane w znaczeniu ze nie tak intensywne jak na ips.

Wcale nie łowię, że xh90 świeci złe itp, bo kolory ma zacne na sygnale z tv ale xh80 ma zacniejsze z racji właśnie ips.

Nie wiem o czym tu dyskutować. Kolory to cechą IPSa, dlatego monitory graficzne są na ips właśnie a nie ma VA ;)

Pierwszy wynik z googla
Stało się to możliwe poprzez odmienne ułożenie ciekłego kryształu w strukturze matrycy; zamiast prostopadle, ciekły kryształ został ułożony równolegle do siebie. Efekt? Szerszy kąt widzenia oraz lepsze odwzorowanie kolorów. Natomiast w matrycy VA (Vertical Alignment) kryształy ułożone są w wielu kierunkach. To rozwiązanie mniej doskonałe niż IPS, gdyż sprzęt wyposażony w matryce VA charakteryzuje się słabszym czasem reakcji, zaś kolory nie są tak bliskie naturze. Telewizory wyposażone w matryce VA wciąż jednak cieszą się powodzeniem u klientów, a jednym z powodów jest atrakcyjna cena.

Zresztą może Kiki tu zajrzy i się wypowie, jako ktoś kto widział w działaniu więcej tv niż my wszyscy tu zebrani makaronu w życiu zjedkismy. To potwierdzi, że ips świeci żywiej niż va.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie masz masz trochę racji z zastrzeżeniem, że powoli różnice między matrycami się zacierają i coraz częściej bywa tak, że dobra matryca VA będzie miała podobne lub lepsze kolory od przeciętnej IPS. Zauważ, że XH80 to niska seria SONY - o 2 poziomy niższa od XH90 i o 3 od XH95. Jaki by te kolory w XH80 nie były, na pewno nie jest prawdą, że w XH90 i XH95 kolory są wyprane.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
chyba, ze kolega Petru lubi obraz, ktory wypala galki oczne i podoba mu sie jakosc obrazu ustawiona na max. prezentowana w marketach
 

Petru23

Banned
chyba, ze kolega Petru lubi obraz, ktory wypala galki oczne i podoba mu sie jakosc obrazu ustawiona na max. prezentowana w marketach


Absolutnie. Do tej pory miałem obraz jakbym patrzył przez okno w wielu przypadkach. Przypominam, że przesiadam się z leciwej ale świetnej plazmy.
Przy sygnale tv kolorystyka jest zupełnie inna, poza tym trzeba wydobyć kolory z sygnału o niskiej jakości i bitrate.
Zawsze ustawiam na tryb kinowy i koryguje pod siebie.

Xh95 nie stawiałbym do porównania, bo to najlepszy lcd na rynku. Z założenia gniecie wszytsko i wszystkich.
Ja te tv męczyłem na tym samym źródle w zmiennych warunkach przez średnio 10dni każdy. Różnice, braki uwidaczniają się z czasem, jak oko przyzwyczai się my sami podświadomie zaakceptujemy zmianę.
Xh80 świeci na tyle dobrze w sygnale tv w jasnym pomieszczeniu, że jak mój nowy nabytek mnie nie zadowoli, to zamawiam 49xh80 właśnie. Mankamenty, które widziałem na 55" nie będą widoczne na mniejszym.
 
Ostatnia edycja:
Do góry