Który BluRay kupić?

garyf

New member
Witam...

Mam dylemat... Miałem już kupować Samsunga BD-P1600A aż nagle jeden z użytkowników na forum napisał mi że on nie obsługuje napisów *.txt - czy to prawda?. Użytkownik poradził mi natomiast LG BD350 ale mam dostępny model LG BD370.
No i co teraz ?
 

garyf

New member
he... ale cena jest ważna ... jestem teraz w UK i tutaj mam zamiar kupić BR-Player... Czytałem że LG nie ma polskiego menu i ma problemy z czcionkami polskimi bo Firmware nie jest polskie i bez serwisu się nie obejdzie i LG ma port USB 1.3v. Samsung ma polskie menu i bez problemów czyta polskie czcionki. Mam cały zestaw kupiony w UK i chodzi wspaniale - no jedynie USB w DVD jest tragiczne (przycina filmy). Samsung BD-P1600A ma USB 2.0 i po aktualizacji oprogramowania można podpinać dyski pod USB NTFS ...

No nie wiem :(
 

garyf

New member
no jak to co z napisami... podobno samsung nie czyta plików txt ? co jest dla mnie chyba jakąś pomyłką ... a na internecie nie ma dużo wiadomości na temat samsunga 1600
 

adam6150

New member
garyf napisał:
he... ale cena jest ważna ... jestem teraz w UK i tutaj mam zamiar kupić BR-Player... Czytałem że LG nie ma polskiego menu i ma problemy z czcionkami polskimi bo Firmware nie jest polskie i bez serwisu się nie obejdzie i LG ma port USB 1.3v. Samsung ma polskie menu i bez problemów czyta polskie czcionki. Mam cały zestaw kupiony w UK i chodzi wspaniale - no jedynie USB w DVD jest tragiczne (przycina filmy). Samsung BD-P1600A ma USB 2.0 i po aktualizacji oprogramowania można podpinać dyski pod USB NTFS ...

No nie wiem :(

Gary, jesli żeczywiście sprawdziłeś i jesteś pewny ,że Sam czyta txt, to kupuj Sama. Blu-ray lepiej radzi sobie z filmami przez USB.
Pomylileś tylko HDMI z USB (jest HDMI 1.3v) USB wszyscy mają 2.0 nawet LG
 

hd-man

New member
Witam! Ponieważ miałem w domu obydwa odtwarzacze, pomyślałem że podzielę moimi spostrzeżeniami na ich temat. Zaznaczam, że niezbyt interesuje mnie kwestia MKV, systemu plików i działania sieci. Chciałem po prostu kupić odtwarzacz, który dobrze odtwarza BD, DVD, DivX, obsługuje pamięć zewnętrzną i jest przyjazny w obsłudze.

LG BD370
Po uruchomieniu super wrażenia wizualne. Bardzo ładne i przejrzyste menu w 1080p. Odtwarzacz pracuje cichutko, momentalnie rozpoznaje płytę po włożeniu. Wszystkie formaty, które miał odtwarzać odtwarza - także MKV (testowałem plik w 720p). Jakość obrazu i dźwięku dla mnie bez zastrzeżeń. Niestety okazało się, że ma jedną poważną wadę - zacinał się przy odtwarzaniu każdej płyty nagranej w stacjonarnej nagrywarce LG. Problemu nie rozwiązała aktualizacja firmware i z bólem serca musiałem ten odtwarzacz zwrócić do sklepu.

Samsung P1600A
Wybrałem ten model, gdyż według specyfikacji miał być mniej więcej odpowiednikiem BD370. Niestety okazało się, że raczej mniej niż więcej...
Po uruchomieniu odtwarzacz wydaje przerażające dźwięki - trochę jakby piłował płytę ;). Pracę wentylatora słychać w nim nawet przy oglądaniu filmu na średniej głośności. Menu na poziomie przeciętnego odtwarzacza DVD wyświetlane zdaje się w 720p. Na oryginalnym sofcie nie odtwarza MKV ani YouTube. Poza tym odtwarzacz w ogóle nie posiada funkcji zoom. BD370 ma aż 16 możliwości powiększenia obrazu. Co prawda jakość obrazu na BD i DVD jest raczej bez zarzutu i odtwarzacz czyta wszystkie płyty, ale ogólne wykonanie odtwarzacza moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia.

Osobiście z tych dwóch odtwarzaczy zdecydowanie polecam BD370 ale przy wcześniejszym sprawdzeniu odczytu DVD-R. Być może problem dotyczy tylko mojej nagrywarki bo nikt nie spotkał się z taką sytuacją. Obecnie posiadam BD390 i nie mam żadnych problemów z jego działaniem.
 
Ostatnia edycja:

siemach

New member
posiadam ten odtwarzacz i na oryginalnym sofcie:
1) odtwarza mkv
2) mam YouTube
3) menu w 1080p
4) nie slysze wentylatora wogole

A co mi przeszkadza ?
filmy w nietypowej rozdzielczosci sa rozciagane, nie czyta napisow wgranych w plik, czasami glosno odczytuje plyte
 
Do góry