Który Blue-Ray

mangusta28

New member
Jestem posiadaczem amplitunera Yamaha rx-v663 (z obsługą kodeków True HD) oraz zestawu Yamo S606 + Toshiba 40XF350.
Szukam do tego dobrego blue-raya, który będzie obsługiwał kodeki TrueHD + pliki w formacie MKV z napisami, tak, żebym oprócz standardowych filmów BD mógł oglądać też te z sieci w tym formacie (mkv).

1) Zastanawiałem się nad LG BD 390 - czy jest coś lepszego co by dało radę (coś tak samo funkcjonalnego, ale z lepszym dźwiękiem) ?
2) Czy najlepsze podłączenie tego sprzętu do oglądania filmów to hdmi z blue-raya do aplitunera, a wyjście hdmi amplitunera na tv? (dotychczas miałem podłączone wyjście dvd po hdmi na tv, a dźwięk z tv do aplitunera po coaxialnym)
3) Czy da się jakoś zrobić, aby normalny dźwięk z tv można byłby puścić na amplituner ?
 

mlynnas

New member
owszem jest , philips 9500 z mkv , oppo 83 - dzwięk nie porównywalny , LG to badziewie pod wzgledem dzwieku i skalowania DVD .

ad2. a dla czego nie po hdmi z DVD do ampli i z ampli po hdmi do TV?
ad3. jeśli tv ma wyjście po optyku audio to tak
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Normalny dźwięk z TV, czyli stereo z odbieranego programu telewizyjnego? Bardzo prosto, TV na pewno ma analogowe wyjście dźwięku a amplituner ma niejedno analogowe wejście audio.

A do czego lepszy dźwięk w odtwarzaczu, w zestawieniu z budżetowym amplitunerem? ;)
 

hcman

New member
Panowie,
dlaczego nie zwracacie uwagi na elementarne rzeczy? Co to jest niby blue-ray? Nie istnieje coś takiego...
 

fkaczmarek

New member
proponuję spojrzeć też na Samsung 3600
ma wszystkie funkcjonalości - MKV, sieć, Wifi, dekodery itp.
ja jestem od pół roku zadowolony
 

mangusta28

New member
Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

do mlynas:
ad2. a dla czego nie po hdmi z DVD do ampli i z ampli po hdmi do TV?

Ano dlatego, że niestety (puki co) mam tylko 1 kabel hdmi i 1 coaxialny, ale zamierzam ten stan zmienić.

do wiatrak:
miałem nadzieję, że przy odbiorze programów w HD z satelity lepszy będzie kabel cyfrowy do przekazania dźwięku z tv na ampituner.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
 

mangusta28

New member
A do czego lepszy dźwięk w odtwarzaczu, w zestawieniu z budżetowym amplitunerem? ;)[/quote]

Do wiatraka:
Nie wiem, czy mój amplituner jest budżetowy, czy też nie - dla mnie liczy się, żebym z przyjemnością mógł obejrzeć filmy w kinie domowym złożonym z w/w sprzętu. Nie jest to może nic high-endowego, ale dla mnie starczy (nie jestem audiofilem).
Inna sprawa, że szkoda mi wydać 20tyś na amlituner po to by usłyszeć lepszy dźwięk podczas oglądania np. Terminatora 4 - chociaż są tacy co kupują taki tylko po to, żeby się tym chwalić
 
Ostatnia edycja:

adam6150

New member
mangusta28 napisał:
A do czego lepszy dźwięk w odtwarzaczu, w zestawieniu z budżetowym amplitunerem? ;)

Do wiatraka:
Nie wiem, czy mój amplituner jest budżetowy, czy też nie - dla mnie liczy się, żebym z przyjemnością mógł obejrzeć filmy w kinie domowym złożonym z w/w sprzętu. Nie jest to może nic high-endowego, ale dla mnie starczy (nie jestem audiofilem).
Inna sprawa, że szkoda mi wydać 20tyś na amlituner po to by usłyszeć lepszy dźwięk podczas oglądania np. Terminatora 4 - chociaż są tacy co kupują taki tylko po to, żeby się tym chwalić[/QUOTE]



Brawo Mangusta! Ale im dołożyłes...Kup LG, jest tanio i dobrze.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
mangusta28 napisał:
Ano dlatego, że niestety (puki co) mam tylko 1 kabel hdmi i 1 coaxialny, ale zamierzam ten stan zmienić.
Pamiętaj o dwóch rzeczach:
- po kablu współosiowym nie przepchniesz formatów HD
- za generowanie dźwięku w formatach HD odpowiedzialny jest tylko amplituner (chyba, że łączysz odtwarzacz analogowo z ampli) - odtwarzacz jest tylko transportem i jego udział w jakości dźwięku kończy się na tym, by przepchnąć dane z płyty na wejście HDMI amplitunera.
663 jest OK - wystarczający na potrzeby KD i bez problemu nagłośni pomieszczenie do 20-25 m^2 (o ile użyjesz kolumn o przyzwoitej efektywności).
 

adam6150

New member
pejotpe napisał:
Pamiętaj o dwóch rzeczach:
- po kablu współosiowym nie przepchniesz formatów HD
- za generowanie dźwięku w formatach HD odpowiedzialny jest tylko amplituner (chyba, że łączysz odtwarzacz analogowo z ampli) - odtwarzacz jest tylko transportem i jego udział w jakości dźwięku kończy się na tym, by przepchnąć dane z płyty na wejście HDMI amplitunera.
663 jest OK - wystarczający na potrzeby KD i bez problemu nagłośni pomieszczenie do 20-25 m^2 (o ile użyjesz kolumn o przyzwoitej efektywności).


Wiekszośc nowych BD Playerów ma dzisiaj dekodery dzwięku HD "na pokładzie"( LG 370; LG 390). Jeśli wybierzesz LG 390, bedziesz mógł podać rozkodowany dzwięk HD (DTS HD MA)po kabelkach chinch wyjścia analogowego do swojego ampla. Może nie zagra rewelacyjnie ale będzie to dzwięk HD.
 

mangusta28

New member
pejotpe napisał:
Pamiętaj o dwóch rzeczach:
- po kablu współosiowym nie przepchniesz formatów HD
- za generowanie dźwięku w formatach HD odpowiedzialny jest tylko amplituner (chyba, że łączysz odtwarzacz analogowo z ampli) - odtwarzacz jest tylko transportem i jego udział w jakości dźwięku kończy się na tym, by przepchnąć dane z płyty na wejście HDMI amplitunera.
663 jest OK - wystarczający na potrzeby KD i bez problemu nagłośni pomieszczenie do 20-25 m^2 (o ile użyjesz kolumn o przyzwoitej efektywności).

Czyli znaczy, że lepiej zamienić coaxialny na analogowy ?
Czy tak samo jest z kablem optycznym ? Też nie da się przepchnąć dźwięku HD ?
Mój amlituner ma 2 we (DVD i TV) i 1 wy.
Czy jak dokupię drugi kabel HDMI i połącze BD z we amplitunera, a amplituner z we TV, to będzie dźwięk HD ?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
1. Cyfrowy dźwięk HD można przesłać wyłacznie łączem HDMI.

2. Amplituner musi posiadacać dekodery dźwięku HD, inaczej pomimo zastosowania warunku nr 1, zdekoduje jedynie standardowe formaty dźwięku przestrzennego.

Wniosek: jesli Twój amplituner posiada dekodery Dolby TrueHD oraz DTS-HD MA, to połaczenie HDMI jest konieczne. Jeśli nie posiada, wystarczy pozostać przy optycznym lub koncentrycznym.

ArtS :)
 

adam6150

New member
mangusta28 napisał:
Czyli znaczy, że lepiej zamienić coaxialny na analogowy ?
Czy tak samo jest z kablem optycznym ? Też nie da się przepchnąć dźwięku HD ?
Mój amlituner ma 2 we (DVD i TV) i 1 wy.
Czy jak dokupię drugi kabel HDMI i połącze BD z we amplitunera, a amplituner z we TV, to będzie dźwięk HD ?


Niczego nie musisz wyrzucać ani zmieniać. Zostawisz coaxial ale dokupisz kable chinch i połączysz playera z ampli dodatkowo takimi kabelkami.Teraz będziesz miał wybór. Sluchasz starych formatów dzwieku przez coaxial (DTS, DD5.1) lub przłanczasz się na wejscie analogowe i sluchasz HD ( np.DTS HD MA )wyslane z playera (rozkodowane przez player BD).Mozesz dodatkowo połaczyć playera z ampli kabelkiem HDMI . Twoja Yamacha posiada dekoder DD True HD więc będzie mogła taki sygnał również rozkodować sama.
Z doswiadczenia wiem , że wszystkie te połączenia są przydatne ponieaż nigdy nie wiadomo na jaki dzwięk trafisz . Płyty Blu-ray mają bardzo rozmaite ścieżki dzwiękowe.W ten sposob będziesz przygptpwany na odbiór kazdej ściezki.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ja wołałbym chyba jednak DD/DTS w maksymalnym bitrate niż wypuszczać sygnał analogowo. Sygnał cyfrowy ampli ładnie obrobi (jeśli mamy skalibrowane kino domowe), a analogowy pójdzie na kolumny bez zmian - no, chyba, że ktoś potrafi to sam świetnie skonfigurować.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
2. Amplituner musi posiadacać dekodery dźwięku HD, inaczej pomimo zastosowania warunku nr 1, zdekoduje jedynie standardowe formaty dźwięku przestrzennego.

nie musi ;) - jesli player potrafi rozkodowac sygnal i wyslac go w formie LPCM ,a ampli przyjmuje dzwiek przez HDMI

radosuaf napisał:
Sygnał cyfrowy ampli ładnie obrobi (jeśli mamy skalibrowane kino domowe), a analogowy pójdzie na kolumny bez zmian - no, chyba, że ktoś potrafi to sam świetnie skonfigurować.

wydaje mi sie,ze we wszystkich amplitunerach autokalibracja dziala rowniez w przypadku podania sygnalu analogowego ?!
skoro mozna to skonfigorowac "recznie" to dlaczego niby nie potrafilby zrobic tego "automat" ?!
 

BARABARA

Banned
mat74 napisał:
we wszystkich amplitunerach autokalibracja dziala rowniez w przypadku podania sygnalu analogowego !


Autokalibracja działa zanim cokolwiek podłączysz ... to test układu ampli-pomieszczenie-głośniki , nic więcej .
 

mangusta28

New member
Dzięki wielkie za wszystkie informacje. Były bardzo pomocne. :)
Teraz zaczynam łapać o co tu chodzi.
Zrobię tak jak mi polecił Adam6150. Dobrze być przygotowany na różne ewentualności.

Skąd amplituner będzie wiedział z którego kabla ma brać dźwięk ? Czy sprawdza sam wszystkie źródła dźwięku, czy trzeba będzie go jakoś przełączyć na np. HDMI ? (bo jak załączam DVD to przełączam amplituner na DVD, ale nic nie wiem o trybie sygnał z chinch czy z coaxial).
 
Ostatnia edycja:
Do góry