Ktory amplituner ?

pdzran

New member
Witam
Mam do wyboru zestawy z amplitunerami :
Onkyo 604 , 508 , 505.
Ktory Waszym zdaniem bedzie najlepszy ?
Glosniki beda 5 + ewentualnie sub.
Pokoj ok. 12 m2
60% muzyka , 30% filmy , 10% pc , konsola
 

Gucio50

New member
Bez reklam
pdzran napisał:
Witam
Mam do wyboru zestawy z amplitunerami :
Onkyo 604 , 508 , 505.
Ktory Waszym zdaniem bedzie najlepszy ?
Glosniki beda 5 + ewentualnie sub.
Pokoj ok. 12 m2
60% muzyka , 30% filmy , 10% pc , konsola


Żaden, to starocie. Kup w zależności od "kasy" 605 ;) lub 505 :confused: (nie warto oszczędzać)
 

przemowroc

New member
Zdecydowanie odradzam onkyo, kup coś z Harmana Kardona (też na początku miałem kupić coś z onkyo, ale jak go odsłuchałem to dziwię się że to sprzedają)
 

TomeqK

New member
a ja kupiłem 605 - kę i nie żałuję. Mimo to radzę samemu posłuchać jak się ma taką możliwość.
 

AvataR

Banned
Daj spokoj Przemowroc. Posluchaj sobie tego HK z np Kefami - graja na nim gorzej niz na ONKYO. Wszystko zalezy od zestawu do jakiego dopasowujemy. Do HK swietnie pasuja JBLe niestety sa malo muzykalne. Wybor dla kogos kto w wiekszym procencie korzysta z kina niz z muzyki. Ja osobisie wybralem Kefy bo w muzyce bija na glowe a w kinie tworza bardzo dobra scene - co prawda mniej basu ale jak dla mnie wraz z subem jest great ;)
 

hotix

New member
Onkyo wcale nie jest takie złe obecnie posiadam jeszcze 805 i w odsłuchu np. z HK247(jeden z niższych modeli) bije HK na głowe niestety nie miałem okazji posłuchać z wyższym modelem HK np.645 , możliwe że Onkyo miało by cieżko>>>:) u mnie śmiga na JBL L i jest super szczególnie w kinie muzyki nie słucham zbyt czesto więc mi wystarcza. Wydaje mi się że niższe modele Onkyo nie są warte uwagi no ale marketing robi swoje chodzi mi głównie o jakieś tam badziewiaste certyfikaty po co to wszystko?, chyba po to żeby ludziom mieszać w głowach a odsłuch jest najważniejszy!!!a poza tym design onkyo poza 805 w zwyż !!!strasznie lipny no i mało czytelne sa wyswietlacze tak własnie ja to widze ale to jest moje zdanie:) Polecam HK najlepiej 347;)
 

przemowroc

New member
Ja natomiast testowałem trzy modele wpięte do pary kolumn: Canton(para za 4000zł). Pan powiedział że generalnie kolumny preferują średnie i wysokie tony. testowane klocki to : Denon 2808, Onkyo 805(gigant) i HK 347(biedniutko wyglądał). Napalony byłem na 805 i miał przez to przewage. 2 godzinki zleciało prędko i wynik zaskoczył mnie niebywale. Denon analitycznie, jednak brzmienie zdecydowanie nie dla mnie, onkyo podbarwiało strasznie dół pomimo trybu pure direct, środek pasma wycofany góry brak a jak sie pojawiała to bardzo szczupla. I HK na koniec : muzykalny, szeroka stereofonia której nie zauważyłem u konkurencji. Chwalę Harmana bo wg mnie najlepiej się zaprezentował. Druga sprawa to taka że przed testem chodziłem i odsłuchiwałem Onkyo 605 u kolegi ( porażka brzmieniowa z kolumnami Klipsch F!) oraz w sklepie. Nie słuchałem Yamahy bo miałem i byłem niezadowolony, denon miał dla mnie za mało ekspresji. Teraz w domu odsłuchuję avr 645 z Bowersami i jestem Bardzo zadowolony dlatego namawiam innych. Sam byłem zdecydowany na 805tke (super wyposażenie) jednak brzmienie Burr Brownuw mi nie przypasiło
 

hotix

New member
Kwestia brzmienia to również kwestia konfiguracji(ustawień) amplitunera ja np. słuchałem pod Kefami Iq3 HK 247 i nie miał szans z 805 być może 347 już nadrabia tą stratę. Wydaje mie się że jest to temat bardzo szeroki i głównie liczy się gust klienta co mi się podoba nie musi się podobać innym tak to już niestety jest:) 805 ma świetne menu łatwo się go obsługuje ale chyba ma więcej zalet niż wad no i waży swoje:) nie jestem jakimś onkyowcem bo czekam już na HK 645 i wtedy okaże się czy dobrze zrobiłem zamawiając go.
 
Do góry