Który amplituner wybrać

dider

New member
Który amplituner wybrać głównie do oglądania filmów 5.2.4
Onkyo TX-RZ730 czy Pioneer VSX-LX303 jakieś za i przeciw .
Mogę je kupić w podobnej cenie a więc droższe nie wchodzą w rachubę .
 

Stratoss

Member
Bez reklam
A ja się zastanawiam nad zmianą mojego Denona AVR-X4000. Bo trzeba się dobrać w końcu do Dolby Atmos.
Oczywiście też w planie Denon, ale rozważam tylko dwa modele: AVC-X6500H, albo 8500. 8500 będzie maił upgrade do HDMI 2.1 a 6500 już nie.
Tylko czy mi to potrzebne? A 8500 ma z kolei jak dla mnie za dużo końcówek mocy (kanałów). Ja i tak większość kanałów obsługuje prze 7-mio knałową Emotivę.
Z kolei magazyn WHAT-HI-FI modelowi 6500 przyznał max notę 5 gwiazdek za dźwięk. 8500 wypadł u nich ciut słabiej...
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Piszesz najpierw że możesz kupić to w podobnej cenie a teraz że o 1k drożej - sorry ale nie rozumiem twojego toku myślenia ....
 

dider

New member
Prościej tego nie da się ująć .Podobna cena to
Onkyo TX-RZ730 -3240zł
Pioneer VSX-LX303 -2999zł
a ten który kolega blackninja proponuje
Onkyo TX-RZ830 -4200zł jak widać jest droższy, trzeba czytać ze zrozumieniem a nie po łepkach lecieć
 

Master-78

Member
TX-RZ daje się wyrwać nowy w cenie tego Pionka, którego kolega podaje...

Ew. jak nie potrzeba 4K, to polecam mojego (stan bdb, pełen komplet) Harman Kardon AVR 460 w 1/3 ceny Pionka :)
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
dider mam podobny problem tylko oczko wyżej czyli RZ830 lub LX503, wydaje mi się że tak jak w twoim przypadku są to bliźniacze urządzenia tylko inaczej opakowane, niestety brak testów porównawczych, które uwidoczniły by różnicę lub nie. Instrukcje urządzeń obu firm są niemal identyczne. Mnie z kolei bardziej interesuje stereo niż KD.
 

marekolszcz

New member
Dzień Dobry,

Miałem kilka amplitunerów i jakoś bardziej przemawia do mnie marka Pioneer, sam model VSX-LX303 bardzo udany z dostępnych opinii, jeśli mogę coś od siebie polecić to Denon AVR-X550BT również ma 5.2 wyjście dźwięku Dolby TrueHD, a kosztuje 1000 zł mniej.. mi przy wyborze, pomógł ten ranking, może też Ci pomoże porównać dostępne możliwości.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Z tym Denonem to rozumiem ze zartujesz..
To najwieksze G jakie mozna kupic, tylko no name firmy sa gorsze.... Pioneer o 1000 zl droższy ale warto.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dzień Dobry,

Miałem kilka amplitunerów i jakoś bardziej przemawia do mnie marka Pioneer, sam model VSX-LX303 bardzo udany z dostępnych opinii, jeśli mogę coś od siebie polecić to Denon AVR-X550BT również ma 5.2 wyjście dźwięku Dolby TrueHD, a kosztuje 1000 zł mniej.. mi przy wyborze, pomógł ten ranking, może też Ci pomoże porównać dostępne możliwości.

Toś kolega poleciał z tym Denonem - szkoda słów.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
On chyba sam jest autorem tego "rankingu" :D Szczyt amatorszczyzny pisane przez kogos kto nie ma zadnego pojecia o czym pisze...
 

Master-78

Member
dider mam podobny problem tylko oczko wyżej czyli RZ830 lub LX503, wydaje mi się że tak jak w twoim przypadku są to bliźniacze urządzenia tylko inaczej opakowane, niestety brak testów porównawczych, które uwidoczniły by różnicę lub nie. Instrukcje urządzeń obu firm są niemal identyczne. Mnie z kolei bardziej interesuje stereo niż KD.




Onkyo przejęło Pioneer'a = tak, są to bliźniacze konstrukcje.
 
Do góry