Który 32 cale. Pomocy

wersace

New member
Przeglądam, czytam i w mojej głowie co raz większy mętlik. Nie znam się za bardzo na telewizorach, więc zwracam się z prośbą o poradę.
Ankieta:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 2,5m na 5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 1,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 80% na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? popołudniami, lekko po skosem
7. Jaki masz obecnie telewizor? W salonie philips 42pfl4606h/58
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Przede wszystkim jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka. Analog+cyfra (w tym kilka hd)
10. Jakie urządzenia? wieża audio, czasem może laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Zdecydowanie piłka nożna, sporo filmów różnego rodzaju i pochodzenia
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie, ale jeśli była by taka możliwość to mógłbym spróbować
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? Nie mam
17. Preferencje co do wielkości? ze względu na pokój 32"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba jakość obrazu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1300, max 1400
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Czytając forum zapisałem sobie kilka możliwości

LG 32lk450


Samsung 32e420


Samsung UE32EH4000


Toshiba 32EL 933


Toshiba 32LV933


Toshiba 32HL933

W podobnych wątkach była też mowa o różnych philipsach. Proszę pomóżcie. Jeśli potrzeba więcej informacji to dopiszę.
 

wersace

New member
wybieram się dzisiaj pooglądać telewizory. Test przeczytałem i jestem pod wrażeniem ale czy naprawdę warto dokładać trochę kasy żeby kupić polecany przez Ciebie model? Czy jakość obrazu będzie odczuwalnie lepsza niż w wymienionych przeze mnie telewizorach? Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kiki jak zwykle przebija prawie o połowe zapowiedziany budżet :p On nie lubi tańszych tv, każdego namawia na najdroższe.

Przy tym budżecie najsensowniejszy będzie
Sharp 32" LE244
Toshiba 32" HL933
 

wersace

New member
Witam ponownie,

telewizora jeszcze nie kupiłem ;p posiadana przeze mnie kwota wzrosła do 1800zl. Czy jest w tej kwocie coś godnego polecenia? Byłem ostatnio w euro lecz warunki do wybierania sprzętu nie są tam najlepsze. Wybrana przeze mnie kategoria rozmiarowa stoi na najwyższych półkach... Obraz z PHILIPSA polecanego przez kikiego na pewno różnił się od innych modeli. Trudno mi powiedzieć czy był lepszy czy gorszy bo jak już pisałem oglądanie w sklepie nie jest dobrym pomysłem, a przynajmniej oglądanie materiałów puszczanych przez nich. Jeżeli nie polecicie nic innego (czyt. lepszego) to jutro idę po tego PHILIPSA:)

p.s.
Czy w 32'' też montują różne matryce (Sharp, Samsung)? Czytałem, że lepsze są Sharpy, więc chciałbym właśnie taką posiadać.
pozdrawiam
 

wersace

New member
W końcu kupiłem. Wybór padł na polecanego Philipsa 32pfl5007. Jestem mega zadowolony z dokonanego zakupu. Nie mam żadnych plam na matrycy tak jak to pisał kolega powyżej. Podświetlenie równomierne na całym ekranie. Niestety musiałeś trafić na taką sztukę. Po drobnych korektach według własnego uznania kolory ok, ostrość bardzo dobra a po włączeniu kanałów HD po prostu rewelacja do tego stopnia, że nieważne co bym oglądał to mam uśmiech na twarzy:) "Na oko" żadnego smużenia nie zaobserwowałem. Pilot to kwestia gustu i przyzwyczajenia według mnie. Telewizor może nie jest demonem szybkości w działaniu smart tv lecz nie pod tym kątem go kupowałem. Oczekiwałem jakości obrazu i takową otrzymałem. Szczerze polecam zakup tego modelu.

Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj. Mam w pokoju dwa sygnały. Analogową kablówkę osiedlową i do tego antene do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Czy jest możliwość aby te dwa sygnały odbierać jednocześnie? Obecnie mam podłączone albo jedno albo drugie. Czytałem, że zwykły rozdzielacz może sobie z tym nie poradzić bo jest tak jakaś różnica w sygnale. Byłbym wdzięczny za porady.
Dziękuję za pomoc w wyborze telewizora i za porady jak to podłączyć.
Pozdrawiam
 

Lotnik85

New member
Ja również zainteresowany jestem zakupem tv, ale dla mojej mamy, jeśli możecie to doradźcie mi co można w tym przedziale cenowym kupić:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 2,5m na 4m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 95% na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? popołudniami, lekko po skosem
7. Jaki masz obecnie telewizor? Grundig 24"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Przede wszystkim jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy Polsat
10. Jakie urządzenia? raczej żadne
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Zdecydowanie programy publicystyczne, informacyjnie i filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie,
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? Nie mam
17. Preferencje co do wielkości? ze względu na pokój 32"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba jakość obrazu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1300, max 1400
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Za wszelkie info serdecznie dziękuję, Andrzej.
 

jaskol

New member
W końcu kupiłem. Wybór padł na polecanego Philipsa 32pfl5007. Jestem mega zadowolony z dokonanego zakupu...

... Mam w pokoju dwa sygnały. Analogową kablówkę osiedlową i do tego antene do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Czy jest możliwość aby te dwa sygnały odbierać jednocześnie?
Pozdrawiam

Witam
Proponuje kupic taki prosty przełącznik - działa bardzo dobrze
Przełącznik tv kablowa/DVB-T

Tez zastanawiam sie nad tym TV i bede korzystał z sygnału analogowego oraz naziemnej telewizji cyfrowej.
Jak oceniasz jakość obrazu dla tych sygnałów - czy obraz na analogowym jest dużo gorszy ?
 

Lotnik85

New member
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie parametru czas reakcji: Toshiba 32HL933 ma 16 ms a Sharp 32LE244 - 6,5 ms?
Czy oglądając na Toshibie nie będzie to bardzo widoczne?
 

wersace

New member
Tez zastanawiam sie nad tym TV i bede korzystał z sygnału analogowego oraz naziemnej telewizji cyfrowej.
Jak oceniasz jakość obrazu dla tych sygnałów - czy obraz na analogowym jest dużo gorszy ?

Analoga oceniam tak sobie. Można oglądać lecz szału nie ma. Ale cóż się spodziewać po takim sygnale. Nawet najlepszy telewizor to hd z tego nie zrobi;) telewizor pokazuje pazur przy lepszym źródle sygnału. Jakość naziemnej telewizji cyfrowej oceniam bardzo wysoko. Jest wyraźna różnica między analogową. Programy HD są rewelacyjne. Nie jestem specjalistą ale jakbyś coś chciał jeszcze wiedzieć to wal śmiało:)

p.s. dzieki za przełącznik:)
 

Łasica

New member
Witajcie, moje wymagania i budżet są podobne więc podepnę się pod temat.
Już myślałem, że idealnym wyborem będzie philips 32 PFL 5007, szczególnie jego cena jest atrakcyjna. Ale po przeczytaniu testu niestety brakuje mi bardziej rozszerzonej wersji Smart TV oraz czytania napisów w txt. Telewizora będę używał do przeglądania internetu (przede wszystkim Smart TV), oglądania TV z platformy N oraz grania na konsoli PS3. Wielkość 32 cale to już maks jaki zmieszczę do pokoju. Czy lepszym do moich wymagań będzie zakup telewizora Samsung UE32ES6800 ? Różnica w cenie jest znaczna, ale kupuję telewizor na parę lat. A może inna propozycja w przedziale cenowym do maks 2300 zł ?
 

Łasica

New member
Sorry, że post pod postem...
W innym temacie kiki polecasz jeszcze Philips 42PFL 6007. Może to będzie najlepszy wybór do moich wymagań ? Bardzo mnie zaciekawił w philipsach "Unikalny tryb gry na pełnym ekranie dla dwóch graczy w grach 2D" czy to jest coś na prawdę fajnego, czy raczej bajer ? Ostatecznie chcę przeznaczyć budżet 2500 zł.
 
Do góry