Którego wybrać Samsunga ?

Druss

New member
Hej,
Mam do wyboru 2 samsungi :
UE55HU6900
i
UE55H6700

Nie wiem co wybrać.
HU6900 ma 4K ale ma tylko 200Hz, natomiast H6700 ma Full HD ale ma 600Hz.

Czy taka różnica w Hz będzie zauważalna ?? Opłaca się zainwestować w 4K z taką specyfikacją czy lepiej wziąć full hd.

Co lepiej ?
Bo jeszcze w zasięgu ręki jest SOny KDL55W829.

Pozdrawiam.
 

collider

New member
Bez reklam
Patrząc na twój awatar domyślam się, że jesteś fanem konsol więc najlepszym wyborem będzie chyba Sony.
 

Druss

New member
Już brak czasu żeby popgrac ale napewno będzie PS3 podłączone pod TV i od czasu do czasu będzie korzystane :)

Cześciej jednak będzie to NC+/filmy z kompa/USB itp.

Jesli mogę prosić o jakieś argumenty które później przedstawie mojej przyszłej Wife.
 

Druss

New member
Hej,
Gdzieś na forum widziałem że jest jakiś link do sciągnięcia z plikami żeby wrzucić je na pendrive'a i sprawdzić TV w sklepie.
Czy ktoś może mi go podrzucić ?

Pozdrawiam.
 

s2piid

New member
Zdecydowałes sie już może na jakiś ? :) bo mam ten sam dylemat co ty ? Tylko zastanawiam się (bo do końca tego nie rozumiem) jak mógłbym (i na którym modelu Samsunga) oglądać np. jeden kanał a drugi całkiem inny nagrywać po usb, telewizje bede miał po światłowodzie.
 
Ostatnia edycja:

Ryszard1957

New member
oczywiście że lepszym wyborem będzie UE55H6700/H6400/W829

Witam,

Czy mogę spytać dlaczego ?
Też mam ten dylemat.
Czy mam rozumieć, że korzystniejsza jest większa częstotliwość CMR (600 Hz vs. 200 Hz) niż lepsza rozdzielczość (full HD vs. UHD)?
Czy kwestia gustu, preferencji co się ogląda ?
Czytałem gdzieś, że 200 Hz jest wystarczające nawet przy bardzo szybko poruszających się obrazach.

Pozdrawiam
Ryszard
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam,

Czy mogę spytać dlaczego ?
Też mam ten dylemat.
Czy mam rozumieć, że korzystniejsza jest większa częstotliwość CMR (600 Hz vs. 200 Hz) niż lepsza rozdzielczość (full HD vs. UHD)?
Czy kwestia gustu, preferencji co się ogląda ?
Czytałem gdzieś, że 200 Hz jest wystarczające nawet przy bardzo szybko poruszających się obrazach.

Pozdrawiam
Ryszard

Pisałem przez pryzmat rodzaju matryc czyli VA, lepiej jest kupić lepszy FHD niż gorszy 4K, CMR to suma wszystkich upłynniaczy obrazu, zasada jest taka że kupujemy Samsunga od H6200 wzwyż gdyż to najniższy model z 100Hz matrycą, inny przypadek jest z HU6900 gdyż to jest tv 50Hz
Najlepiej zaczynać od modelu H6400 bo najkorzystniej wypada jego stosunek ceny do jakości
200Hz matryce masz od modeli H7xxx.
 

Ryszard1957

New member
Pisałem przez pryzmat rodzaju matryc czyli VA, lepiej jest kupić lepszy FHD niż gorszy 4K, CMR to suma wszystkich upłynniaczy obrazu, zasada jest taka że kupujemy Samsunga od H6200 wzwyż gdyż to najniższy model z 100Hz matrycą, inny przypadek jest z HU6900 gdyż to jest tv 50Hz
Najlepiej zaczynać od modelu H6400 bo najkorzystniej wypada jego stosunek ceny do jakości
200Hz matryce masz od modeli H7xxx.

Dzięki.
Czyli, że UE55H6700 "lepszy" od UE55HU6900 ?
Pzdr.
Ryszard
 

tadis

New member
Co jakiś czas przewija się temat wyporu między tymi dwoma modelami, wystarczy poszukać, nawet po nazwach tematów czasami, a wygrywa za każdym razem seria H
 

yarck

New member
Jaki Samsung 55" w rozsądnej cenie od serii H(U)7000 wzwyż?

Od grudnia przymierzam się do kupna TV. Na razie czytam, testuję w sklepach i jak dotąd na 90% przekonany byłem do 55H7000.
Ostatnio zwróciłem jeszcze uwagę na H8000, bo pomijając curved - zakrzywienie, które najlepiej się sprawdza dopiero przy większych rozmiarach ekranu, to h8000 zyskuje do 7000-tki:
Clear Motion Rate - 1000 Hz, Micro Dimming Ultimate zamiast Pro, automatyczne zwiększanie głębi, podrasowane głośniki i 4-rdzeniowy procesor.

W warunkach sklepowych trudno dostrzec jak te różnice wpływają na jakość odbioru i komfort użytkowania. Zastanawiam się jednak czy nie warto dołożyć 6 stów do h8000?
 
Do góry