Którego soba wybrać??

Krystian990

New member
Witam wszystkich. Chce kupić subwoofer aktywny w kwocie max do 400zł używany, wiem, że kwota śmieszna ale po zakupie ampla mam bardzo ograniczony budżet. Upatrzyłem sobie 4 pozycje, które bym chciał próbować licytować. Doradźcie koledzy, który by było najlepszym wyborem?? Ma on współpracować z Denonem AVR-4306 i służyć najczęściej do głośnego słuchania muzyki głównie elektro i rap (lubie dużo basu) i oglądania filmów. Chciałbym mocnego uderzenia basu i niskiego zejścia:) Oto co wypatrzyłem na alledrogo.pl :
allegro*pl/mega-okazja-subwoofer-pour-acoustic-175w-rms-bcm-i2067960073.html
allegro*pl/top-klasa-jbl-model-140-230-aktywny-200w-i2068125006.html
allegro*pl/subwoofer-magnat-monitor-sub-300a-gratis-najtaniej-i2073921608.html
allegro*pl/infinity-beta-sw10-i2079326168.html
(proszę w każdym linku w allegro*pl dać kropkę zamiast *, jakiś błąd wyskakiwał o linki i nie mogłem inaczej tego zrobić:( )
Który z tych by był wart uwagi?? Ten pierwszy kenwood dobrze wygląda na papierze. 175RMS to naprawde dużo. A kopułkę bym sobie wymienił:) Z góry dziękuję za odpowiedzi:)
 

pietruszka21

New member
Siema, ostatnio miałem podobny problem z wyborem... ale w końcu padło na KODA SW-1000 v2. Ja jednak potrzebowałem suba do kina. Od razu możesz pominąć uszkodzony Pure Acoustic, JBL - świetna sprawa, ale do muzyki wolałbym żeby nie bił w podłogę (może zabraknąć dynamiki), gdybym miał wybierać między Magnatem a Infinity to miałbym dylemat i chyba postawiłbym na... kwestie estetyczne :) Magnat - najmocniejszy i najbardziej uniwersalny, to mój faworyt!!! Pozdrawiam.
 

Krystian990

New member
Cenna uwaga, że soby dające w podłogę zamulają przy muzyce będę o tym pamiętał podczas szukania subów:) Co do kenwooda myslałem, że to zamknięty, a tu proszę bass reflex w podłogę.... Zobaczę jak pojdą obydwie aukcje i spróbuje, któryś z tamtych dwóch wylicytować no chyba, ze wejdzie jeszcze coś ciekawego na allegro to będę tutaj pytał:)
Apropo co myślicie o firmie stx?? Jak by nie było nie china tylko pl...
S-180 kolor calvados (subwoofer) - Kino domowe, głośniki, kolumny - STX polski producent
Nowy, 100RMS 370zl....?? Znajomy od nich kupil fronty i nie powiem nieźle to gra...
 

pietruszka21

New member
Niestety nie miałem okazji posłuchać STX'a ale w polskie produkty inwestuję bez zastanowienia, żałuję że nie wziąłem pod uwagę tego modelu bo byłaby to ciekawa alternatywa, z drugiej strony - nie posiada regulacji głośności ani odcięcia, trzeba też pamiętać aby ręcznie go wyłączyć po seansie więc trochę go to dyskredytuje - w mojej opinii rzecz jasna.
 

Krystian990

New member
Masz racje daruję sobie tego stx`a.... Z wyglądu podoba mi się Infinit ale dane mnie denerwują... Jest podana moc szczytowa ale jaką może mieć ciągłą?? I czy te dane, ze pasmo ma dopiero od 30Hz to może być prawda?? Bo jeśli tak to będzie mieć bardzo kiepskie zejście??? 16Hz magnata było by super. Tylko czy t 100RMS wystarczy do głośnej muzyki?? Nigdy nie miałem styczności z tego typu aktywnym subem i nie wiem czy on da radę żeby dało się "poczuć" niskie tony?? Bo sprzętu aktualnie używam 80% muzyka 20% filmy...
 

pietruszka21

New member
Chciałbym Ci pomóc ale w kwestii subów zamkniętych nie mam nic do powiedzenia -a właśnie takiego potrzebujesz jeśli to muzyka jest dla Ciebie priorytetem. Poza tym jest wiele czynników wpływających na to czy sub jest "odpowiedni". Jeśli przekopiesz fora to łatwiej będzie Ci podjąć decyzję bo tutaj jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskasz.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Masz racje daruję sobie tego stx`a.... Z wyglądu podoba mi się Infinit ale dane mnie denerwują... Jest podana moc szczytowa ale jaką może mieć ciągłą?? I czy te dane, ze pasmo ma dopiero od 30Hz to może być prawda?? Bo jeśli tak to będzie mieć bardzo kiepskie zejście??? 16Hz magnata było by super. Tylko czy t 100RMS wystarczy do głośnej muzyki?? Nigdy nie miałem styczności z tego typu aktywnym subem i nie wiem czy on da radę żeby dało się "poczuć" niskie tony?? Bo sprzętu aktualnie używam 80% muzyka 20% filmy...
Podziel moc szczytową na 2 i będziesz miał mniej więcej moc nominalną. Dopiero od 30Hz? Chyba już od 30Hz chociaż i tak w to nie wierze, może od 40 paru.haha 16Hz w subie za 400zł żartujesz sobie chyba, nie wierz we wszystko co piszą. Takich parametrów nie mają suby z jednym zerem więcej. Zresztą to jeden z wielu parametrów i nic nie mówi o jakości subwoofera.
 

Krzych_c

New member
Niestety nie miałem okazji posłuchać STX'a ale w polskie produkty inwestuję bez zastanowienia, żałuję że nie wziąłem pod uwagę tego modelu bo byłaby to ciekawa alternatywa, z drugiej strony - nie posiada regulacji głośności ani odcięcia, trzeba też pamiętać aby ręcznie go wyłączyć po seansie więc trochę go to dyskredytuje - w mojej opinii rzecz jasna.

Ale te cechy posiada STX S-200. Warty zainteresowania.
 
Do góry