Którego Panasonica wybrać 47AS750, 47AS800E czy 48AX630?

iggnacyy

New member
Witam

Szukam telewizora do około 7 tyś.

Zależy mi na dobrej jakości obrazu, naturalnych kolorach, równym podświetleniu i jak najmniejszym bandingu.

Telewizor będzie służyć do oglądania filmów, sportu oraz np. IPLI. Sygnał z NC+ i DVB-T.

Po kolejnych godzinach spędzonych na forach mam coraz większy mętlik w głowie?

Czekam na Wasze porady i zgóry dziękuję.

 

digitalus

Banned
AS 800 ma dobre katy boczne,prawie jak plazma
film
Ángulo visión 55as800 - YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=yZ3TaS0eklA

Dla porownania moja plazma panasonic

DSCF5978J_eprspnr.JPG
 
Ostatnia edycja:

iggnacyy

New member
Oglądałem dzisiaj w MM 55 AS800, który na tle innych wystawionych panasów ogólnie wypadł najlepiej oprócz AX800. Jak stwierdził digitalus ma bardzo dobre kąty boczne, prawy górny i dolny róg tak na ok. 1 cm były przyciemnione ,ale zaniepokoiło mnie to, nie wiem, może tak ma być, że stojąc na podstawie AS800 czy AX800 są pochylone do ściany?

Odpowiedzi dotyczące wyboru tv:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - pokój 4,1m x 3,8m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - 3,20 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem - 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju - okno od wschodu na wprost i drugie od południa z lewej strony, z którego światło bezpośrednio nie wpada na tv plus rolety w oknach
7.Jaki masz obecnie telewizor - kineskopowy Philips 21PT5507/58
8.Co chcemy aby telewizor posiadał - najlepszą jakość obrazu i płynność, naturalne kolory i rozbudowane smart tv, wifi,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora - NC+ i DVB-T
10.Jakie urządzenia - dysk zewnętrzy, laptop, pendrive, smartfon, w przyszłości dobre audio+wzmacniacz i PS4 lub Xbox
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor - 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - filmy ,sport, przyroda
14.Czy zamierzasz serfować po internecie - tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie - może w przyszłości
16.Preferencje co do marki - jak wyżej, ewentualnie Philips
17.Preferencje co do wielkości - 47-48
18.Co Cię denerwuje w telewizorach - smużenie, słaba jakość programów SD, słaba czerń, brak wyrazistości i ostrości
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - 7 000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne - obojętne
 

M@riusz

Member
Witam,
Posiadam od kilku dni 47As800, i tak może coś powiem o tym telewizorze z punktu widzenia troszkę bardziej wymagającego użytkownika, to co mi się rzuciło w oczy po pierwszych chwilach i nie biorąc pod uwagę testów laboratoriach ( tu tez czekam na test ) :
- ogólnie jakość wykonania - rewelacja
- obraz 2D - rewelacja
- wg mojej oceny konieczna kalibracja ( posiadam dwie , oglądanie TV dzień; oraz film - THX cinema robi wrażenie )
- bardzo równe podświetlenie - tu byłem zaskoczony na plus
- czerń - 4+/5 - troszkę miałem większe oczekiwania ( planowałem zakup plazmy ), ale proszę się nie zrażać - i tak bardzo dobry wynik, moje spostrzeżenia dotyczą tylko całkowitej ciemności
- bardzo fajne jest lokalne wygaszanie panelu - bardzo wpływa na poprawę obrazu - zaskoczenie in plus
- głosniki hmmm.... - jakość dzwięku nijak się ma do jakości obrazu - konieczne jest wsparcie przez cokolwiek, miałem wcześniej LCD Pionner 37 - było lepiej

Na tą chwilę takie są moje wrażenie, ogólna cena 5-/5 ( jeżeli chodzi dźwięk 3-/5 )
 

iggnacyy

New member
Bardzo dziękuję za przydatne informacje.

Mam jeszcze skromne pytanie czy tv AS800 stojąc na podstawie jest pochylony do ściany? ( z obsługi w MM dowiedziałem się, że tak ma być, bo to poprawia oglądanie, a jak jest powieszony na ścianie to też jest pochylony.... i nastąpiła cisza!)
 

M@riusz

Member
Witaj,

Na podstawce jest lekko pochylony na ścianę, i jak zauważyłem bez możliwości regulacji,
poprawia jakość odbioru :) - nie wiem jak ale, może jest coś dziwnego polepszającego w tym sposobie, powiem że stopka i pochylenie bardzo efektownie wygląda jeżeli stoi na szerokim stoliku / półce.
Jeżeli chodzi o montaż do ściany - mamy standardowy rozkład śrub montażowych 40cm x 40cm,
jeżeli uchwyt ma regulację - możemy się bawić

Pozdrawiam
 

M@riusz

Member
Witam,

Dalej bawiąc się ustawieniami chciałbym napisać sprostowanie dotyczące czerni panelu w AS800 - jest bardzo dobrze, tak jak wcześniej dawałem 4-/3+ chciałbym postawić 5-/4+, telewizor potrzebuje dobrej kalibracji, pod sprzęt z którym pracuję, miejsce w którym się znajduję i preferencję użytkownika.
Trzeba uważać na lokalne wygaszanie, fajny daje efekt ale troszkę
przekłamuję, trzeba po prostu uważać.
Telewizor ma bardzo duży potencjał, warto z nim popracować.
Dodam że są to moje osobiste spostrzeżenia, ciekawy jestem jak wypadnie w teście Kiki'iego który troszkę się spóźnia - cały czas czekam !
Telewizor zdecydowanie zaspokaja wymagającego użytkownika.
Pozdrawiam
 
Do góry