Ktore sluchawki wybrac?

maniek1983

New member
Witam.
Zastanawiam sie nad kupnem sluchawek uzywanych w gre wchodzi kilka modeli:


- AKG K702
- AKG K550
- AKG K701
- Ultrasone Pro 900


Ktore z podanych modeli oferuja najlepsza jakosc dzwieku? Na razie nie mam wzmacniacza sluchawkowego beda graly z amplitunerem Denon 1713, wzmacniaczem Pioneer A30K lub kompem. Slucham prawie wszystkiego. Ktory model wybrac? Czy pady albo gabki sa wymienne w tych modelach?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Słuchawki Ultrasone sa bardzo drogie i powiem szczerze ,że nie bardzo widzę sens aby je podłączać do amplitunera lub kompa - warto bardzo poważnie się zastanowić nad ewentualnym kupnem
AKG są też dość wymagającymi słuchawkami ,to nie są "nauszniki" aby wywołać piorunujące wrażenie zwłaszcza jeżeli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z lepszymi modelami

Ja bym na Twoim miejscu kupił zupełnie inne słuchawki - Sennheiser HD 558 szczególną ich cechą jest fantastyczne odtwarzanie przestrzeni ,naprawdę pod względem stereofonii są fantastyczne ,do tego dochodzi świetny bas głęboki i bardzo delikatne wysokie tony bardzo przejrzyste i czyste ,do tego wszystkiego jeszcze duża muzykalność co sprawia że możesz słuchać całymi godzinami bez zmęczenia .Przy tych słuchawkach nie będziesz się nudzić
Same słuchawki są dobrze wykonane pałąk ma wyściółkę ,muszle słuchawkowe wyłożone welurem ( przypadku zużycia można je bardzo łatwo wymienić) - ogólnie bardzo wygodne sluchawki .Nie bez znaczenia jest też inny fakt - bardzo dużą skuteczność 112db co sprawia że wystarczy lekko odkręcić potencjometr ,patrząc się na Twój sprzęt odtwarzający jest to bardzo korzystne :)

Alternatywą mogą być słuchawki innego niemieckiego producenta - Beyerdynamic DT990 Pro - DUŻA KLASA !!
 

rabit

Active member
Bez reklam
AKG 550 rozdrabniają każdy utwór na czynniki pierwsze i idealnie oddają założenia realizatora dźwięku. Fajny przekaz akustyczny, aczkolwiek, mogą męczyć po wielogodzinnym odsłuchu. Bayerdynamic grają przyciemnionym dźwiękiem, z ciekawym dołem i fajnymi wtrąceniami góry. Taki spokojny, wielogodzinny odsłuch. Ultrasone nie słuchałem, więc się nie wypowiem.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Jeśli miałbym wybierać z tych 4 i kierować się stosunkiem ceny do jakości to zdecydowanie AKG K550 MKIII, świetne słuchawki, bardzo dobra scena i przede wszystkim grają neutralnie, nie koloryzują ani basu, ani sopranu. W tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego jak dla mnie.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Przede wszystkim kolega powinien zadać sobie pytanie czy chce słuchawki zamknięte czy otwarte.
Jeśli do użytku w warunkach domowych to AKG K701 i AKG K702, dobra konstrukcja i pasmo przenoszenia.

AKG K550 są zamknięte, konstrukcja bardziej dla DJ-ów, słabsze pasmo i Hi-Res już na nich nie posłuchamy.

Ultrasone Pro 900 rzeczywiście drogie. Dobre pasmo i zamknięta konstrukcja dla Dj. Jak za ta cenę to za mało, może gdyby jeszcze miały przetworniki 50mm.
Wolałbym je zamienić na Pioneer HDJ-X10-K, lub choćby PIONEER HDJ-X7.
 
Ostatnia edycja:

Dubek

Member
Bez reklam
Dlaczego uważasz że wszystkie zamknięte słuchawki wokółuszne to modele dla DJ-ów? Mam w domu różne słuchawki i generalnie wszystko zależy od upodobań i rodzaju muzyki jakiej się słucha, do jednej będą lepsze otwarte, do innej zamknięte a do jeszcze innej półotwarte. Znam ludzi którzy preferują tylko i wyłącznie zamknięte konstrukcje i nie są DJ-ami. Najlepiej sobie posłuchać paru modeli i zobaczyć co się komu podoba.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Ja nie napisałem, że wszystkie.
Akurat te wymienione zamknięte mają taką konstrukcję tj. składany pałąk lub obracane elementy nauszne i dlatego są przeznaczone bardziej dla Dj-ów.
Co nie oznacza, że korzystać nie mogę z nich ja czy Ty.
Tylko to miałem na myśli.

I zgadzam się z tym, że to też kwestia muzyki jakiej się słucha i innych upodobań.
Ja osobiście preferuję zamknięte bo poruszam się komunikacją miejską i te sprawdzają się najlepiej w takich warunkach.
A i w domu spisują się dobrze bo nie przeszkadzają domownikom gdy słucham na nich głośniej.
 

maniek1983

New member
Padlo na AKG K701. Maja malo basu tak jak mowiliscie, sa mega wygodne mozna je nosic kilka godzin i nie przeszkadzaja sa ok. Teraz chce kupic wzmacniacz sluchawkowy Musical Fidelity V90 HPA co sadzicie o tym wzmacniaczu poradzi sobie z 701?
 
Do góry