Które kolumny podłogowe do ONKYO 607?

sandokan4

New member
Witam.
Klamka zapadła. Po dłuższym poszukiwaniu amplitunera-zdecydowałem się na Onkyo 607-jedzie do mnie wiec już nic mie zmieniam - mam dość.
Ponieważ podobno gra ostrzej to z wyborem kolumn mam problem. Chcę na razie 2 fronty, ale z możliwością dalszej rozbudowy. Cena do 2500zł, pokój kwadrat 25m /niestety z meblościanką/. Muzyka/kino-60/40. /wszelkie rodz muzyki -raczej spokojnie (cicho)
Moje typy:
1) Klipsch F2
2) Dali Concept 6
3) Magnat Quanttum 605
4) Wharfedale Diamond 9.5
5) Heco Victa500/700
Jeśli chodzi o Jamo to raczej C407 niż S606 -wolę chyba jednak coś z w/w.
Może ktoś ma podobny zestaw i podpowie, które kolumny ocieplą dźwięk z tego ampli?
Uprzedzając porady dodam tylko,że z odsłuchem mam wielki problem, gdzyż albo brak danego ampli, albo w/w kolumny nie dostępne w moim Wielkim Mieście. Muszę się zdać wyłącznie na Wasze sprawdzone propozycje. Wiem ,że to nie to samo co osobisty odsłuch.
 
Ostatnia edycja:

rafal735r

New member
Akurat tak sie sklada ze sluchalem twoich ostatnich 3 typow. Magnaty mam ja, i dwoch kumpli Wafle i Heco. Jedno jest pewnie napewno Victy nie ociepla ci dzwieku, wiec o nich zapomij, po drugie to podstawowa polka. Wafle bardzo przyjemne, mieciutki niski bas, spokojna srednica, szczegolowe wysokie. Podobie Quantum 605. Z tym ze te wafle to tez taka podstawa. Magnaty to juz troche inna klasa. Rowniez dosc ciepla barwa. Ale graja moim zdaniem troche rowniej niz Wafle. Srednica tak nie ucieka i maja ciut lepiej kontrolowany bas, gdzie w przypadku 9.5 jest on taki troche kluchowaty, ale i to mnoze sie podobac. Ogolnie i tak jak na swoja cene sa swietne.
Chyba bym bral Quantumy 605 na twoim miejscu lub ew 607 (troche wieksze, 3 drozne). W necie jest o nich troche testow, obie bardzo pozytywne co mnie tez zaskoczylo.
Polecam:
http://www.elcoexim.com.pl/testy/hv/2009-02-AudioVideo-Magnat_Quantum_605.pdf

http://www.elcoexim.com.pl/testy/hv/2008-04-Audio-Magnat_Quantum_605.pdf
 

sandokan4

New member
Dziękuję za odpowiedź. Nadmienię, że dostepne w necie informacje oraz testy w/w kolumn łącznie z opiniami są mi znane/problem,że taką opinię może napisać każdy/.
Jeśli nie otrzymam pozytywnej oceny pozostałych /głównie chodzi mi o Klipsch F2/ to również skłaniam się do wspomnianych Magnatów.
 

krisder

New member
Bez reklam
W moim przypadku zestawienie Onkyo + Klipsch gra znakomicie. Takie jest moje zdanie i moje ucho. Proponuję posłuchać, mnie urzekły po pierwszym odsłuchu. Jak może zauważyłeś posiadam F1, z F2 może być tylko lepiej.
 

sandokan4

New member
No i bądź mądry.
Ale zostają już tylko 2 wersje:
1) Klipsch F2
2) Magnat 605/607
Może ktoś z Was doda jakąś opinię?
Za poprzednie dziekuję i pozdrawiam.
 

sandokan4

New member
Dzisiaj znalazłem salon z pokojem odsłuchowym i miły sprzedawca podłączył mi co prawda inny niż mój model Onkyo z Kipsch F1 / F2 nie mieli/, ale i tak jak dla mnie było bardzo dobrze. Jeśli z F2 ma być jeszcze lepiej to wybór prawie gotowy. Muszę jeszcze odsłuchać gdzieś te Magnaty...no i Dali Concept 6 może będą mieli.
 

rafal735r

New member
Słuchaj, sluchaj i pisz co zakupiles. Magnaty mozesz znalezdz w MM, ale odsluch to tam jest prowizoryczny. Dali chyba tez maja, nie pametam juz.
 

Kaszan

New member
Nie ma Dali w MM. Jeśli już słuchasz to postaraj się mieć Dali i Klipsche na jednej sesji odsłuchowej. Dziwię się, że w budżecie do 2,5k zł nie uwzględniłeś Monitor Audio BR5. W tej cenie to najlepsza i najbardziej uniwersalna kolumna.
 

Kaszan

New member
Nie trzeba widzieć- trzeba posłuchać:) założę się o czteropak, że zagrają lepiej od Magnatów, mimo mniejszego przetwornika. Do odbioru w Olsztynie ;)
 

rafal735r

New member
No juz jedno potwierdzenie o malym basie z MA mamy powyzej :).
Zapraszam do mnie na odsluch Quantumow 605 :) blackninja masz do mnie tylko 100km :)
 
Ostatnia edycja:

sandokan4

New member
Ideałem byłaby możliwość wspólnego spotkania wraz z posiadanym sprzętem oczywiście mały browarek w odsłuchach i dyskusji by nie przeszkodził.
Wybrałem Klipsch F2 - jadą do nie.
 
Do góry