Które kable głośnikowe wybrać!?

dmk84

New member
Witam!

Zamówiłem zestaw Pioneer vsx828+bdp160+taga tav 606v3 i potrzebuję kabli głośnikowych do tego zestawu!
Zestaw trochę mnie ogołocił z kasy więc szukam na początek kabli w cenie kilku zł/mb!
Znalazłem kilka markowych przewodów:
1.CORDIAL CLS 225
2.PROCAB LS25/1
3.KLOTZ TWINAX LY225T
4.Adam Hall PRO KLS225
5....czy wystarczy coś pokroju Cabletecha za 2-3zł/mb

Który z tych kabli pasował by najlepiej do w/w zestawu(stosunek ceny do jakości)? Chyba że są jakieś inne kable godne uwagi?
 

dmk84

New member
Właśnie potrzebuję kabla w cenie 7-8zł/mb(max)
Z tego co już zdążyłem wyczytać na forum to potrzebuję kabla 2x2.5mm2
Kolega namawia mnie na kabel Klotza
A jaka jest różnica między kablami CCA OFC,CU OFC i tymi srebrzonymi?
Kabla potrzebuję 30m(2x3m front; 2x11m surround; 2m center)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie potrzebuję kabla w cenie 7-8zł/mb(max)
Z tego co już zdążyłem wyczytać na forum to potrzebuję kabla 2x2.5mm2
Kolega namawia mnie na kabel Klotza
A jaka jest różnica między kablami CCA OFC,CU OFC i tymi srebrzonymi?
Kabla potrzebuję 30m(2x3m front; 2x11m surround; 2m center)

Zarowno do kolumn frontowych jak i do surrandow dajesz taki sam kabel o takim samym przekroju?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Osobiście wybrałbym kabel z miedzi srebrzonej ,dodatek srebra ma pozytywny wpływ na przenoszenie wysokich częstotliwości ,a te z kolei decydują o jakości stereofonii ,więc jeżeli zależy Ci na przestrzennym delikatnym brzmieniu to jest to dobry wybór - co prawda wychodzi 24zł drożej ....ale wysyłka jest za darmo ,używałem kiedyś tego kabla ale o przekroju 1,5mm2 i .Nie znam kabli Cordiala ani Klotza i tak szczerze mówiąc nawet nie jestem ciekawy - więc trudno mi cokolwiek powiedzieć jakby wyglądało bezpośrednie porównanie
Może się jeszcze ktoś dopisze i podpowie coś więcej
 

dmk84

New member
Problem polega na tym że z całego mojego budżetu(wysilonego na maxa)zostało zaledwie 200PLN i chciał bym za tę kwotę kupić możliwie jak najlepsze przewody do w/w zestawu!:neutral: wycisnę jeszcze z 50PLN:neutral:
Na chwilę obecną nie kupię nic lepszego,może w połowie 2014:grin: a sprzęt odbiorę za 2dni:grin:
Z tego co już zdążyłem wyczytać to przewody typu CCA i podobne w cenie 2zł/mb nie są niczego warte!
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przecież wszystkie przewody nie musza być jednego procenta - można zrobić jeszcze inaczej kup leprze przewody na kolumny frontowe
 

dmk84

New member
Po długim szukaniu i czytaniu rozmaitych wątków na temat kabli głośnikowych kupiłem na początek kable BRIDGE BERC 2x2.5mm2 BASS CONDUCTOR. Jutro będę je montował,zobaczymy jaka będzie różnica w porównaniu do obecnych kabli,które nie są chyba nawet w 100% miedziane! Jak na razie to największa różnica jest w grubości bo te bridge jedną żyłę mają takiej grubości jak cały kabel obecnie podłączony! ;) Jak już wszystko podłączę to napiszę wrażenia ;)
 

dmk84

New member
Kable podłączone :)
Aby porównać stare z nowymi puściłem nutkę Oldfielda "Tubular Bells rmx" z płyty "Tubular Beats" we Flac i wsłuchiwałem się w szczegóły jak i ogólne wrażenia-szybka zmiana kabli(na Bridge) i ponowne odtwarzanie utworu i wszystko jasne! :) Już po pierwszej nutce słychać różnicę i to DUŻĄ :) Niskie tony wyraźniejsze i mniej buczące,więcej szczegółowości i wyraziste wysokie pasmo-ogólnie dźwięk bardziej wyrazisty.
Jednak warto było wydać kilka PLN więcej na te przewody :)

A oto fotka z porównaniem kabli
Z lewej 10 letni Cabletech 2x1.0mm2 OFC!!! (a myślałem że nie jest nawet w 100% Cu a tu proszę :D po 10 latach dopatrzyłem się nadruku na przewodzie he he:D) A z prawej Bridge 2x2.5mm2
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Nie widziałem wcześniej tematu, ja kupiłem KLOTZ TWINAX i jestem również bardzo zadowolony patrząc przez pryzmat jakość do ceny. A do tego wyglądają bardziej ''HI-Endowo'' niż te miedziaki w przezroczystym oplocie. Cieszę się że jesteś zadowolony. Kabel to podstawa się okazuję.
 

dmk84

New member
Również rozważałem kupno kabli Klotza(kolega mi polecał bo miał i był zadowolony) ale trochę przerażała mnie ich grubość(wiadomo lepiej izolowane) i miał bym problem z ich rozprowadzeniem w listwach przypodłogowych i progowych więc wolałem nie ryzykować.
Muszę jeszcze kupić jakieś wtyki bananowe,chociaż od strony ampli bo trochę tam ciasno się zrobiło! :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry