Ktore glosniki, pomozcie!! Klipsch rf52,Dalo Concpet 6....

GregJamal

New member
Witam ponownie, wczoraj wieczorem dostałem swoje Dali Concept 6 fronty, podlaczylem w sumie prowizorycznie ( taka mam nadzieje) do onkyo 609, podlaczylem laptopa do ampli i poscilem muzykę, koncert oraz filmy......narazie niestety jestem rozczarowny, dzwiek jakiś przytlumiony, nijaki, bez wyrazu, moze jakieś ustawienia powinienem zmienić,posiedze na weekend i poprobuje. Słuchałem tego samego u kolegi na denon 1311 i JBl 5.1 ale jakiś niski b model w sumie Ala satelitki i te same kawałki oraz koncert grały duzo lepiej, aż ciarki przechodziły. U mnie niestety póki co jestem zawiedziony. Naprawdę mam nadzieje ze to wina ustawień, inaczej nie bede wiecej przeplacal za sprzęt. Podepne swój ampli do kolegi jblow a także jego do moich dali zobaczę jaka różnica i moze wylapie gdzie tkwi problem..... A jak nie sprzedam i kupię inny zestaw..... Pozdr
 

GregJamal

New member
Dzieki chłopaki za podpowiedzi i rady, jak pisałem wcześniej jestem mega zielonym baranem w tej dziedzinie, teraz bede siedział przy tym i próbował, myślałem ze jak podlacze z marszu będzie juz wystarczająco, pomylilem sie. Z 2 strony jak cos bede sam sobie winien, kupując sprzęt bez odsluchu, widocznie mi słoń nadepnal na ucho także... A moze rzeczywiście wybór onkyo 609 to była pomyłka? Na pewno posiedze i poprobuje wszystkiego, poustawiam,pokombinuje.....
Ddzieki za zainteresowanie, jestem wdzięczny!
 

mariuszsal

New member
Jeśli dotychczas twoje fascynacje muzyczne opierały się na łupnieciu dołem to z Conceptow możesz być niezadowolony. Ale z czasem docenisz ze w muzyce sa również inne tony i te głośniki ci to ładnie podadzą.

U mnie te głośniki chodzą z Yamaha 1067 i naprawdę nic im nie brakuje. Od zakupu odkrylem stare płyty na nowo bo pojawiły się dźwięki których wcześniej albo brakowało albo nie było.

Jeśli w kinie brakuje ci wstrząsów pomyśl o subie.

Co do regulacji to polecam głównie jeden przycisk - pure direct i tym podobne.

Sent from my HTC Desire usingTapatalk
 

GregJamal

New member
Oki, na pewno spróbuje. Jeszcze ich nie skreslam hehe, moze tez jestem niezadowolony ze mam tylko fronty i poczekać muszę na lepsze efekty jak zakupie resztę głośników wraz z subem. Potestujemy i sie przekonamy. Jakieś wskazówki sa ciagle miło widziane! Dzieki
 

Radoslav

New member
Przede wszystkim podepnij dołączony do ampli mikrofon i zrób autokalibrację z pomiarem akustyki pomieszczenia w którym stoją.
Wtedy sprawdź jak zmieni się dźwięk w kinie korzystając z opcji, ustawień Audyssay (czytaj Dynamic Volume i Dynamic EQ). Chociaż z samych frontów wiele efektów kinowych nie zagra, ale na pewno "wyciągniesz" z nich to co potrafią.
Przy muzyce (jeśli masz dobre źródłko dźwięku-odtwarzacz i jest to muzyka z wieloma instrumentami akustycznymi) to jak sugerował mariuszsal sprawdź sobie tryb odtwarzania Pure Audio lub Direct.
Jeśli muzyka jest bardziej dynamiczna, szybka i z niskimi tonami to akurat te tryby (wg mnie) sprawdzają się dość mizernie. Osobiście wtedy korzystam po prostu ze Stereo.
Do tego przy muzyce raczej na niekorzyść jakości wpływają "polepszacze" kinowe audyssay, o których pisałem wyżej więc często lepiej je wyłączyć przechodząc na manualne ustawienia.
Także baw się do woli wszystkimi możliwymi ustawieniami, żeby zagrało satysfakcjonująco dla
ciebie

Powodzenia w zabawie :)
 

GregJamal

New member
Dzieki Radoslav bawić sie bede na bank! Hehe a mam podłączone póki co cienkimi kablami w sumie kabelkami, moze mi cos polecicie jakie kable,końcówki......? Dzieki
 

GregJamal

New member
Witam ponownie po kilku dniach testowania zestawu Onkyo 609 z Dali Concept 6 (tylko fronty mam). Jest troche lepiej niz bylo wczesniej, ale wciaz jakos mnie to nie powala. Nie wiem czy jestem zbyt wymagajacy, czy sie nie znam ( a to na pewno) , tak jak pisalem moj blad byl ze nie odsluchalem wczesniej nawet 1 zestawu, czepilem sie Onkyo 609, a moze moglem wziasc tego Denona 1911 , nawet teraz mysle , ze moglem moze wybrac MAranta 1601 lub dozbierac do 1602, widze ze poki co nie korzystam z tylu HDMi wejsc, z radia internetowego bo slucham z laptopa radia GG , moze jeszcze musze dac mu szanse, zmienic moze kable bo mam narazie takie cienkie sznurki :), albo moj pokoj w sumie sie nie nadaje na taki sprzet. Albo naczytalem sie wszystkich testow, opini i nagle mam wyobrazenia nie wiadomo jakie! tez tak moze byc. No nic poki co takie sa moje odczucia, wielkie pozdro
 

GregJamal

New member
Siema , kupilem nowe plytki audio orginalne i sprobowalem posluchac, no roznicy powiem szczerze nie odczulem miedzy nimi a sciagnietymi tymi samymi kawalkami w FLAC, wydaje mi sie ze jednak popelnilem blad z tym zestawem co kupilem ale to juz moj blad, jak sie nie odsluchuje to sie ma co sie ma, zmienie jeszcze tylko te kable i wtedy zobacze roznice i pojde do kolegi odsluchac moich kolumn na jego denon 1312 wiem ze to niski model ale wtedy mnie moze utwierdzi fakt ze nie potrzebnie przeplacilem i wybralem Onkyo 609. pozdr
 

GregJamal

New member
Witam kolejny raz, postanowiłem jednak rozbudować swój zestaw oknyo 609 + dali concept 6 z 2.0 na 5.0. Jakieś propozycje? Dokupić chciałbym tył + centralny. Dzieki i pozdrawiam
 

GregJamal

New member
Ok,a czy są tez jakieś inne rodzaje tych głośników ? Tzn dali concept ....? Cos słyszałem o dali 2? Jeszcze sie nie wglebialem w temat. Dzieki za odp pozdr
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nawet jesli, to i tak powinieneś kupić takie, jak wersja frontów. Mogą być nieznacznie inaczej strojone i gorzej z dopasowaiem. Oczywiście problem wyolbrzymiam, bo pewnie dla większości, nawet gdyby, to będzie to niezauważalne.
 

GregJamal

New member
Witam, mam zamiar niedługo juz rozbudować swój zestaw do 5.0. Jak wiecie mam onkyo 609 z dali concept 6, co myślicie o zakupieniundali concept 10 jako fronty a dali concept 6 jako tył + centralny? Czy nie przesadzać i dokupić dali concept 2 z centralnym? Dzieki i pozdr
 
Do góry