Ktore glosniki, pomozcie!! Klipsch rf52,Dalo Concpet 6....

GregJamal

New member
Witam, prosze o pomoc w wyborze najlepszych glosnikow z posrod tych, ktore zaproponowalem ponizej, na marginesie wspomne, ze posiadam amplituner ONKYO 609:).Przewidywany zestaw bedzie gral na powierzchni 22m2 , glownie kino 60%, muzyka 40% oraz Xbox360. Wszelkie inne propozycje rowniez mile widziane. Narazie zaczynam budowac od frontow.

1.Klipsch Reference RF-52 (440eur za pare) ,

2.Dali Concept 6 (musialbym sprobowac sciagnac z Polski cena ok 2400zl za pare + przesylka)

3.Monitor Audio BX5 (550eur za pare),

4.Canton GLE 490 (400eur za pare),

5.Canton Chrono 507 (cena 600eur za pare na niemieckiej stronie) lub 509 (678eur za pare),

Czekam z niecierpliwoscia na Wasze oceny i propozycje :) dzieki
 

adamllca

New member
Bez reklam
przy takim metrazu ja bym na RF62 sie pisal, sluchalem w polaczeniu z Onkyo ale byl to ampli stereo niestety nie pamietam modelu ale gralo na poziomie, napewno w kinie bedziesz zadowolony kolumny wtedy daja popis mozliwosci
 

GregJamal

New member
Dzieki ,niestety fundusze nie pozwalają na rf 62, zamówilem wcześniej canton gle 490 lecz zrezygnowałem z zamówienia, teraz myśle bardziej o dali concept 6, mam metlik w głowie, nawet znalazłem boston Acoustic a360 ale nic w sumie oprócz opisu nie wiem, tak samo z quadral argentum 390....
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z dali będziesz zadowolny. A mozna wiedzieć dlaczego zrezygnowałeś z Cantonów 490? Moze wybierz tansze 470. Do 22m powinne wystrczyc, a mają mniej basu i wysokich od 490, na plus, bo cale pasmo wydaje sie buc bardziej zrowowazone od 490.
 

GregJamal

New member
Zrezygnowałem z cantonow Gle 490 ze względu na opinie jakie dostawałem, za metaliczne brzmienie, ze to słabsza klasa niż Dali, nie wiem czy dobrze zrobiłem, jak pisałem wcześniej nie mam mozliwosci odsluchu, pierwszy mój taki zakup i szukam uniwerslanych głośników. Mam juz nawet wątpliwości z moim wyborem ampli onkyo 609 ale tego mam juz w domu. Pozdr
 

GregJamal

New member
Byc moze, szczerze powiem troche mi sie odechcialo juz sprzętu nawet, moja wina bo nie mam mozliwosci odsluchu a tak byłoby łatwiej i moglbym porównywać opinie a tak wierze co mówią i potem tak wychodzi. Z tej dziedziny jestem slabiutki hehe. Chyba wezmę te Dali i przestanę juz czytac tyle i kombinować, w razie czego zawsze moge zmienić pózniej. Jak to sie mówi " wrona orła nie urodzi"
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam ,powiem tak ,na odsłuchu w pokoju 20m2-klipsch rf52 -bo 62 nie mieli dawał znakomicie radę,dynamika super,bas piękny,nie pudełkowy ,tylko mięsisty,jeśli ci chodzi o taki odbiór to bierz RF 52,dadzą radę w 22m2,ja słuchałem na HK3490,na tym onkyo powinno też być git,koledzy chyba też potwierdzą,a i jeszcze jedno ,góra czyli sopranki w klipsch są znakomite,pozdro
 

GregJamal

New member
Hmm dzieki wielkie w koncu ktoś mi cos porządnie doradza, wiadomo ostateczna decyzja należy do mnie. Super dzieki ,wiec Klipsch rf52 wracaja do gry.
 

GregJamal

New member
Po długich namyslach wybór pada jednak na Dali concept 6, za 645 eur z przesyłka nic nie moge znaleźć lepszego, sporo osób poleca Dali wiec zaufam większości, mam nadzieje ze póki co będzie dobrze gralo z moim onkyo 609, pozostaje juz tylko zamówić i czekać. W razie czegoś zawsze moge sprzedać, oby jednak nie.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Jak już będziesz miał to napisz czy jesteś zadowolony,ja mimo wszystko na odsłuch bym pojechał,nawet 200 km uwierz że warto.pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GregJamal

New member
Także je brałem pod uwagę, jednak nie byly dostępne z wysylka do mnie, jak juz znalazłem bx5 To cena była przesądzona także padło na Dali concept 6 i juz nie moge sie doczekać kiedy sie zjawia. Glosniki myśle ze bedą wporzadku, ciekawi mnie to Onkyo 609 co mam, mylalem o Denonie 1911 czy nie zrobiłem zle lub HK 3490. Jak bede miał okazje odslucham sobie te zestawy także. Pozdr
 

Radoslav

New member
Ze swojego doświadczenia i posiadanego zestawu powiem, że "będzie Pan zadowolony" :)
Istotnie Concept 6 to kolumny bardzo "poprawne", spokojne ale właśnie czystość i szczegółowość dźwięku to ich duży +, przynajmniej w tej klasie cenowej. Może przy szybkiej, energicznej muzyce brakuje im nieco dynamiki (głównie niskiego basu) ale na pewno nie są męczące.
Czekamy na twoje wrażenia.

PS: W PL prawie za tę cenę miałbyś zestaw 5.0 ;)
 

GregJamal

New member
Próbowałem kupić zestaw takie w Polsce ale wszyscy sprzedawcy zabijali mnie kosztami przesyłki wiec musiałem zrezygnować z tego, ostatnio w sklepie zaproponowano mi ok 2300zl za komplet + 640zl przesyłka czyli prawie 3tys, ja zapłaciłem dokładnie 644 eur z przesyłka do siebie z Niemiec wiec wyszło mnie i tak taniej. Juz wiem ze otrzymam glosniki w następny piątek :) pozdr
 
Do góry