Które DVD

oclass

New member
Witam
Zastanawiam sie nad kupnem DVD z HDMI ale niemam pojecia ktore wybrac :confused:
Zastanawiam sie nad:
SAMSUNG DVD-HD870
http://www.allegro.pl/item213237625_samsung_dvd_hd870_z_hdmi_gw_raty3x0_mega_tv_wroc.html
THOMSON C.Reader 255E
http://www.allegro.pl/item212010828_hdmi_thomson_dvd_divx_c_reader_255e_super_cena_.html
PIONEER DV-400
http://www.allegro.pl/item214192850_pioneer_dv_400_silver_lub_black_hdmi_divx_txt_.html
Manta DVD 034 LORD
http://www.allegro.pl/item210499030_manta_dvd_034_lord_hdmi_usb_divx_sd_mmc_ms_fvat_gw.html

Powiedzcie mi czym sie one roznia i czy warto dodac troche wiecej kasy aby miec lepszy sprzet czy to wystarczy. Wszystkie odpowiedzi prosze uzasadniac a nie pisac posty typu: "Bierz XXX bo jest fajny"
Powiedzcie mi tez jaka bedzie jakosc filmow DVD na takim odtwarzaczu (chodzi mi o to czy bedzie porownywalna np do Discovery HD)


Za wszelkie pomocne odpowiedz z gory dziekuje:mrgreen:
 

marecki6

New member
Bez reklam
sam od jakiegos czasu staram sie wybrac jakis odtwarzacz i na tyle co zebralem informacji moge powiedziec ze z opini wynika iz samsung jest dosc wybredny jezeli chodzi o plyty wiec mozesz stracic troche nerwow, manta raczej jest dobrym wyborem jezeli nastawiasz sie glownie na dvix'y , o pioneerze troszke informacji tez mozesz znalezc na tym forum .... ogolnie moge ci polecic to co mi polecono ( glownie przez kikiego ) czyli panasonic s52 lub s53 ( s52 bardzo ciekzo teraz gdziekolwiek dostac ) lub JVC 652 ( podobno swietnie sie sprzedaje i ma niezle opinie a do tego niezla cene cos okolo 360zl ) ewentualnie jak chcesz wydac troszke wiecej to pioneer 696... uzasadnienie hmm. poprostu maja niezle parametry przekladajace sie na dobra jakosc dzwieku i obrazu
 

tadolboss

Member
Cześć,
miałem ten sam problem ....kupiłem (u Kikiego) JVC 652 i jestem bardzo zadowolony tym bardziej że mam telewizor JVC i steruję wszystkim z jednego pilota.Małą niedogodnością może być fakt że pliki tekstowe przy Divix-ach muszą mieć identyczną nazwę co film bo inaczej odtwarzacz nie czyta tekstu - jesli tak nie jest to trzeba chwilkę poświęcić na zmianę nazwy na kompie...
Pozdrawiam

marecki6 napisał:
sam od jakiegos czasu staram sie wybrac jakis odtwarzacz i na tyle co zebralem informacji moge powiedziec ze z opini wynika iz samsung jest dosc wybredny jezeli chodzi o plyty wiec mozesz stracic troche nerwow, manta raczej jest dobrym wyborem jezeli nastawiasz sie glownie na dvix'y , o pioneerze troszke informacji tez mozesz znalezc na tym forum .... ogolnie moge ci polecic to co mi polecono ( glownie przez kikiego ) czyli panasonic s52 lub s53 ( s52 bardzo ciekzo teraz gdziekolwiek dostac ) lub JVC 652 ( podobno swietnie sie sprzedaje i ma niezle opinie a do tego niezla cene cos okolo 360zl ) ewentualnie jak chcesz wydac troszke wiecej to pioneer 696... uzasadnienie hmm. poprostu maja niezle parametry przekladajace sie na dobra jakosc dzwieku i obrazu
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Myślę, że dzisiejsze odtwarzacze można podzielić z grubsza na 3 grupy:

1. Sprzęt o wysokiej jakości odtwarzanego obrazu i dźwięku - markowe odtwarzacze z wyższej półki;

2. Sprzęt o wysokiej funkcjonalności - mnogość opcji divX,Xvid, częste aktualizacje oprogramowania - manta, bellwood, wiwa, korr itp.

3. Sprzęt nie mieszczący się w grupach 1 i 2.

Niestety nie ma sprzętu, mieszczącego się jednocześnie w grupie 1 i 2. Tak więc przed zakupem musimy określić priorytety, wtedy wybór staje się łatwiejszy. Unikniemy dylematów typu Pioneer czy Manta.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli komuś zależy na połączeniu punktu 1. i 2., to powinien sprawić sobie dwa odtwarzacze, po jednym z każdej z grup. Wydatek, jaki należy ponieść przy zakupie odtwarzacza z grupy 2. jest ułamkiem wydatku przeznaczonego na odtwarzacz z grupy 1. Najlepiej jednak pozostać przy płytach DVD.

ArtS :)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
oclass napisał:
Wielkie dzieki za odpowiedzi tylko teraz sam musze rozwazyc czy wybrac jakosc czy funkcjonalnosc:roll:
Jeżeli wybierzesz jakość, nie poczujesz nawet ewentualnej dopłaty (ok. 150 zł - jakaś manta) za funkcjonalność. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry