Które 32 cale - pilne jutro jadę do po TV.

markus96

New member
Panowie które z podanych modeli w temacie polecacie mi kupić? Ponieważ mam okrojony budżet bo tylko 2000zł zostają mi tylko podane modele:
Sharp 32" LCD Aquos LC-32D44E-GY, LG 32" LCD 32LG3000, LG 32" LCD 32LG5000, Samsung 32" LCD LE32A451

Pokój; hmm 20m^2 – ale telewizor będzie umiejscowiony na szerokość a nie na długość pokoju
Odległość od tv; ~3m-3,5m,
Urządzenia do podłączenia; antena zbiorcza (analog) +ferguson 3018 w przyszłości n-ka
Klasa cenowa – 2000
Dzień / Noc : głównie noc,
Ile osob przed tv; 2 osoby,
Aktualny tv; Samsung 29cali slim,
Telewizor będzie stał.
Nie wiem dlaczego ale jakoś mało pisze się na tym forum o firmie LG czy ona jest taka zła?
 

tonic7

New member
nie za mały?

ja przy tej odległości kupiłbym 37".
Jeżeli chodzi o markę sugerowałbym Panasonica lub Sharpa ale to tylko moje zdanie.
 

janusz

New member
Bez reklam
Też postawiłbym na 37 cali, tym bardziej, że za 2000 można już kupić model dobrego producenta. Może nie będzie to jakiś super model, ale nie będziesz żałował.
 

markus96

New member
janusz napisał:
Też postawiłbym na 37 cali, tym bardziej, że za 2000 można już kupić model dobrego producenta. Może nie będzie to jakiś super model, ale nie będziesz żałował.
Za 2000 a jaki? Za tę cenę to widzę tylko Toshiba Regza 37AV501PG i Toshiba Regza 37AV500PG.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
A ja kupiłbym 32 cale. 2000 to i tak nie dużo na telewizor. Lepiej mieć mniejszy telewizor czy być załamanym jakością obrazu. Wiecie, mi tam by i 50 cali przypasowało...
 

janusz

New member
Bez reklam
markus96 napisał:
Za 2000 a jaki? Za tę cenę to widzę tylko Toshiba Regza 37AV501PG i Toshiba Regza 37AV500PG.
Sam sobie odpowiedziałeś , dając konkretny przykład. Toshiba to w miarę przyzwoita marka. Jeszcze kilka modeli dobrych producentów bym znalazł.
 

markus96

New member
janusz napisał:
Sam sobie odpowiedziałeś , dając konkretny przykład. Toshiba to w miarę przyzwoita marka. Jeszcze kilka modeli dobrych producentów bym znalazł.
Tylko pytanie czy te 2 modele będą dobre i nie będzie za duzo pikselozy bo na razie tv będzie podłaczony przez eurozłącze lub compsite z Fergusona? Na forum jakoś nie mogę znaleźć żadnych informacji o tych TV.
 

janusz

New member
Bez reklam
markus96 napisał:
Tylko pytanie czy te 2 modele będą dobre i nie będzie za duzo pikselozy bo na razie tv będzie podłaczony przez eurozłącze lub compsite z Fergusona? Na forum jakoś nie mogę znaleźć żadnych informacji o tych TV.
Miałem tego Fergusona, pikseloza występuje nawet przy kineskopowych odbiornikach CRT, będzie oczywiście większ przy większym TV. Jednak przy odległości 3 m nie będzie źle, z DVD jeszcze lepiej.
Za 2000 znajdziesz też odbiorniki LG, Samsunga. Starsze modele ale zupełnie niezłe.
 

sudione

New member
Panasonic

Jeżeli 32 cale to TYLKO i wyłącznie Panasonic 32LX85 [100Hz oraz najlepsza matryca na rynku (idealne kąty)!!!] . Jeżeli 37 cale to plazma też Panasonic'a model 37PV8. Jezeli możesz dołożyć to kup 37PV80. PAMIĘTAJ!!! nie kupuje się TV na pół roku.
POZDRAWIAM SERDECZNIE
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Chłopak pisze że do dwóch tysi i od razu mu polecają 37pv8 lub 32lx85 za 2,5k. Ktoś też napisał żeby brać sharpa d44 zamiast lg 5000 (zgadzam się że to syf) bo ma słabiutką czerń pod kątem, podczas gdy d44 ma dokładnie ten sam problem. Znowu ktoś jeszcze pisze by kupić Sharpa (poprostu) a ja napiszę by np. kupić firmy sony bo to też dobra firma ale jemu chodzi chyba o bardziej konstruktywną radę.

Sharp d44 - dobre sd,kontrast i kolorki oraz czerń na dobrym poziomie. Kąty słabiutkie

Lg 5000 - fioletowa/granatowa czerń, słabe kąty, średniutkie sd, kontrast ok, kolorki blade

Samsung 32a451 - średnie sd, kąty niezłe (lepsze niż w a656), czerń NAJLEPSZA W KLASIE, kontrast zabija, kolorki ok

Panasonic lx70 - dobre sd, brak kątów (!!), dobre 100hz (jak w każdym panasie), kontrast ok ale czerń średniutka, kolory nasycone ale naturalne, brak regulacji podświetlenia matrycy.
 

markus96

New member
Telewizor Sharpa kupiłem 2 miesiące temu i w sobotę pojawił sie pierwszy świecący pixel koloru niebieskiego, nie wiem czy to przypadek, jakiś słabszy egzemplarz czy co, ale jak tak dalej pójdzie to do końca gwarancji matryca może być jednym wielkim świcącym pixelem? I gdzie ta japońska technologia?
 

skylla1

Member
Bez reklam
markus96 napisał:
Telewizor Sharpa kupiłem 2 miesiące temu i w sobotę pojawił sie pierwszy świecący pixel koloru niebieskiego, I gdzie ta japońska technologia?
I w czasie emisji programu widzisz tego pixla? To chyba ogladasz z 0,5 metra... Jeden pixel na milion to problem psychologiczny a nie techniczny :)
 

markus96

New member
skylla1 napisał:
I w czasie emisji programu widzisz tego pixla? To chyba ogladasz z 0,5 metra... Jeden pixel na milion to problem psychologiczny a nie techniczny :)
Tak masz rację tego pixela widać tylko z odległości około 30cm i to tylko na czarnym tle (popatrzyłem z bliska z czystej ciekawości), niemniej jednak się pojawił i lekko się zdenerwowałem:).
 
Do góry