Która z plazm 50' będzie najlepsza do kablówki ?

jtd

New member
Bez reklam
Jaka z plazm o przekatnej 50 cali waszym zdaniem bedzie najlepiej odbierac sygnal z kablowki?

Jak wiadomo to juz jest sporo cali i z tego co widzialem w MM niektore plazmy o tej przekatnej zle dzialaly pod sygnalem SD...
 

Wiciu

New member
jtd napisał:
Jaka z plazm o przekatnej 50 cali waszym zdaniem bedzie najlepiej odbierac sygnal z kablowki?

Jak wiadomo to juz jest sporo cali i z tego co widzialem w MM niektore plazmy o tej przekatnej zle dzialaly pod sygnalem SD...

nie zwalaj na SD, tu wina raczej lezy przy polskich kablowkach.
 

setunia

New member
Bez reklam
jtd napisał:
Jaka z plazm o przekatnej 50 cali waszym zdaniem bedzie najlepiej odbierac sygnal z kablowki?

Jak wiadomo to juz jest sporo cali i z tego co widzialem w MM niektore plazmy o tej przekatnej zle dzialaly pod sygnalem SD...

Ogólna zasada jest raczej taka, że im większa rozdzielczość odbiornika tym bardziej zaawansowane układy skalujące potrzebne są do wyświetlenia ładnego obrazu. Plazmy 42" mają rozdziałkę 1024x768, a 50" najczęściej 1366x768 i dlatego obraz na nich może wydawac się subiektywnie gorszy.
Ma to miejsce w 42" gdzie sygnał SD rewelacyjnie wyświetlają plazmy o rozdziałce 852x480. Idąc tym tropem zanalazłem plazme 50" o niższej od innych rozdzielczości a mianowicie 1024x768 czyli:
Thomson 50WP03P
przekątna (cale): 50" Rodzaj: tv Jasność: 850 cd/m2 Kontrast: 750:1 Rozdzielczość: 1024x768 Proporcje: 16:9
Lub ta:
Sony FWD-50PX1N
przekątna (cale): 50'' Rodzaj: monitor Jasność: 1000 cd/m2 Kontrast: 1000:1 Rozdzielczość: 1024x768 Proporcje: 16:9
Ewentualnie Pioneery serii 506 mają 1280x768.
Moim skromnym zdaniem właśnie takiego typu 50" plazma powinna teoretycznie najładniej odbierać sygnał SD. Pomijam tu oczywiście inne parametry jak kontrast i jaskrawość
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
A ja z kolei slyszalem ze obecnie najlepiej pod kablowke graja Pioneery z serii 507. Maja jednak rozdzialke 1365x768 wiec tutaj jakies inne czynniki graja role, ze dobrze swieca pod sygnalem z kablowki :cool:
 

setunia

New member
Bez reklam
jtd napisał:
A ja z kolei slyszalem ze obecnie najlepiej pod kablowke graja Pioneery z serii 507. Maja jednak rozdzialke 1365x768 wiec tutaj jakies inne czynniki graja role, ze dobrze swieca pod sygnalem z kablowki :cool:

Jak wspomnialem, zaawansowane uklady skalujace i poprawy obrazu. One maja tych bajerów od za.......trzesienia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
plazma Pioneera 507 - gra rewelacyjnie . Zdecydowanie najlepiej.
Ma swietna płynność, skalowanie obrazu . Cudowna jakosć.
Oczywiście gorąco polecam / wiem bo mam teraz w domu/.
pozdrawiam
 
Do góry