którą Yamahę wybrać?

Holt_

New member
Bez reklam
Z okazji planowanej przeprowadzki będę trochę rozbudowywał sprzęt.

Padło na głosniki QQ500 (lub Yamo 416, jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji) i.....no własnie, jaki amplituner? Myślałem wcześniej o starszych modelach Sony i Panasonica, ale......

Cenię sobie brzmienie Yamahy, mam zestaw Pianocrafta....stąd też zastanawiam się nad RX-V461, RX-V363 lub RX-463. Zastrzegam, że nie zależy mi na nowych dekoderach dźwięku, audiofilem nie jestem. Pokój ma ok. 18 m, nie chcę zbyt mocno hałasować sąsiadom :), sprzęt posłuży raczej do kina domowego, choć także po części do muzyki (różne rodzaje).


Mam ponadto Sony RDR-HX720, PS3, będę miał dekoder Cyfry PVR HD.

Aha, i jeszcze jedno - czy RX-V461 ma we/wy HDMI? Z opisow wynika, że tak, ze zdjęć tylnego panelu na stronach producenta - że nie.....to by ten model dla mnie skreślało.

Nie chciałbym wydać na amplituner więcej niż 1200 PLN. 363 i 461 można już kupić za ok 900PLN, tylko czy to nie są zbyt tanie modele?
 

ulysse

New member
Jeśli nie jesteś audiofilem ( tak jak ja) to bierz 461:) Sam taką sobie kupiłem 2 miesiace temu i jestem bardzo zadowolony :) U mnie jest używane w 100% do kina i sprawdza się świetnie. A co do zdjęć to też przed zakupem przejżałem ich masę i faktycznie niektóre różniły się od siebie. Ale ma te HDMI i USB z przodu. Poprostu były 2 wersje tej Yamahy. Ja kupiłem swoją za 860zł więc myślę, że teraz poniżej 800 zł może dało by się ja znaleźć :)
 

qura12

Member
Bez reklam
Może lepiej sięgnąć po v661? W cenie powinieneś się zmieścić (może minimalnie ją przekroczysz) a jest to amplituner już dużo bardziej zaawansowany i z lepszym brzmieniem niż poprzednie modele. Z tego co pamiętam ma 3x HDMI in i 1x HDMI out ;]
 

bor@s

New member
hmm

nie lekceważ dekoderów dźwięku. Doskonale się sprawdzają w konwencjonalenej telewizji stereo oraz filmach nadawanych np. ostatnio w TVN w systemie dolby surround.
Taki dekoder Cinema DSP + Pro Logic II potrafią doskonale wypozycjonować dźwięki zwykłego filmu czy koncertu do przestrzennego 5.1. V363 nie jest zły, podstawowe tryby surround ma, ale ja bym brał coś z serii 4xx. Co ja mówię, ja już mam :)

Możliwości możesz porównać przeglądając instrukcje:
RX-V363 http://www.yamaha-uk.com/pdf/owner_manuals/RX-V363.pdf
RX-V461 http://www.yamahamusic.com.au/products/avit/htavreceivers/RXV461-Manual.pdf
RX-V463 http://akamaipix.crutchfield.com/Manuals/022/022RXV463.PDF

wg tych instrukcji HDMI jest w V363 i V463, a V461 go nie ma.
 
Ostatnia edycja:

cactus

New member
Sprawdź jeszcze przed zakupem amplituner pod wzgledem ilości wejść sygnału cyfrowego dźwieku.
Jako że miałem już wczesniej dwa urzadzenia z wyjściami coaxialnymi (DVD i dekoder satelitarny) to Yamaha odpadła, bo miała tylko jedno takie wejscie (plus dwa optyczne).

No chyba, ze w tych wyższych modelach dźwięk na kolumny mozna wprowadzic przez HDMI. Np. w moim Onyko sygnał na wejściu HDMI przesyła tylko na wyjście HDMI - na głośniki idzie osobnymi kabelkami (coaxial i optycznym).
 

Holt_

New member
Bez reklam
cactus napisał:
Sprawdź jeszcze przed zakupem amplituner pod wzgledem ilości wejść sygnału cyfrowego dźwieku.
Jako że miałem już wczesniej dwa urzadzenia z wyjściami coaxialnymi (DVD i dekoder satelitarny) to Yamaha odpadła, bo miała tylko jedno takie wejscie (plus dwa optyczne).


po coaxialu mam zamiar podłączyć dekoder Cyfry PVR HD.

Moja nagrywarka DVD Sony i PS3 mają wyjścia optyczne.
 

alyjen

New member
uff, wszystkie modele które widziałem w sklepach internetowych miały srebrny kolor i zero info o możliwości wyboru czarnego, no to już z grubsza będe wiedział co kupować niedługo :)
 

qura12

Member
Bez reklam
Chyba jest jakaś różnica między tytanowym a srebrnym bo w jakimś sklepie widziałem że dvd jest dostępne w 3 kolorach
 
Do góry