Która Yamaha?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
^^^
Mozna sciagnac dowolny program/aplikacje z radiami np.Shoutcast, PolskaStacja.pl przegladac-sluchac na tel./tablecie i w dowolnym momencie jednym klikiem wyslac to na ampli (bez bawienia sie w edycje itp.) ?
To samo YT, czy tez dowolny program z filmami, gry muzyczne itp. ?
Pytam z ciekawosci, co do reszty, strefy, zmiana trybow dzwieku, korekcja itp. to naturalnie ze sa.
 

ventillo

New member
Jeżeli dokupisz do yamaszki 771 ta przystawke bluetooth to w kazdej chwili mozesz przełączyć swój tablet/smartfon na wysyłanie dzwieku przez bluetooth do yamahy. W tablecie apple robisz wchodzisz w ustawienia/bluetooth/wlacz i odnajdujesz logitech. klikasz polacz i od tego momentu kazdy dzwiek z tableta leci na ampku.
Z smartfonek na androidzie analogicznie.
 

ventillo

New member
Aha, no ale nie zrobisz tego 1 klikiem. W ipadzie zrobisz to 2ma klikami. W itunes/youtube klikasz na glosniczek i masz do wyboru : ipad lub logitech. W przypadku androida nie kojarze ale chyba trzeba wchodzic w ustawienia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli jasna sprawa, tutaj mozna powiedziec ze rozwiazaniem jest przystawka BT i mozna by rzec ze w przypadku iUrzadzen uaktywnic trzeba BT i magiczna ikonka do strumieniowania wyskakuje w kazdym jednym programie, czy to jest YT, Shoutcast czy tez Garageband z programow muzycznych. Czyli to co ma standartowy AirPlay.
Natomiast w przypadku urzadzen na Androidzie uruchomiamy dla przykladu YT czy tez podobnie dowolna aplikacji z radiem i nastepnie wchodzimy w ustawienia i tam juz przelaczamy aby uzyskac audio na ampli. Czyli jedyny minus w stosunku do iOS to brak ikonki np. na YT no i wspomniany adapter BT. Generalnie w takim razie wychodzi ze jest ok jezeli chodzi o Yamahe.
 

ventillo

New member
Dokładnie tak jak piszesz, aczkolwiek zdrowy rozsadek mi podpowiada ze porządnie napisana aplikacja na androida tez powinna mieć taki przycisk żeby sobie szybko zmienić wyjście dźwięku. Ale nie sprawdzałem / nie wiem. Sprawdzę na dniach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdz jak to wyglada dokladnie, czesto ten temat wraca i zawsze tutaj Yamaha byla dyskusyjna w tym temacie. Mi jako uzytkownikowi iPada i iPhona (nie jestem fanboyem dla jasnosci, zwyczajny zadowolony user) pasuje wlasnie ta magiczna ikonka przy kazdym jednym programie ktora z autamatu zawsze jest gotowa do odpalenia, ale faktycznie nie ma co sie rozczulac zbytnio.
 

demografik

New member
Decyzja właściwie zapadła.
Będzie albo V673 albo V773...
Muszę jeszcze tylko dokładnie przestudiować różnice czy wyższy model jest wart swojej różnicy w cenie ;)
 

Signum75

New member
ja na 99% kupię 773 ze względu na drugą strefę do której mam zamiar podłączyć słuchawki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

grzela8

New member
ktos moze mi napisac,czy yamaha rx-v773 i rx-673 ,maja taki sam zasilacz (330W)? pozydzilem do rx-a820 a tu chyba wyglada to znacznie lepiej. drugie pytanie to czy wiekszy zasilacz ma duze znaczenie jesli chodzi o jakosc dzwieku( rx-v773 vs rx-a820), kolumny to MA bx6
 

demografik

New member
ja na 99% kupię 773 ze względu na drugą strefę do której mam zamiar podłączyć słuchawki

To jest dobry powód żeby skusić się na v773.
Czy wtedy 1sza strefa może odtwarzać inne źródło na głośnikach i 2ga inne na słuchawkach?



Jeszcze jakieś ciekawe funkcje przemawiające na korzyść v773?
 

Signum75

New member
tak, pod warunkiem, że źródło jest analogowe (i tego raczej się nie przeskoczy).

Inne ciekawe funkcje? Statystycznie to chyba najmniej problematyczny/awaryjny sprzęt ;)
 

demografik

New member
To trochę komplikuje sprawę bo niczego po analogu podłączał nie będę... :/
Musiałbym podłączyć np PC dodatkowo, prócz HDMI analogiem to w takim razie również dobrze mogę podłączyć słuchawki bezpośrednio do tego urządzenia.
 

demografik

New member
v773 zakupione!
Pierwsze wrażenia baaaardzo pozytywne!
Dla mnie dźwięk rewelacyjny. Zwlaszcza mój SW JBLa jakby ożył na nowo. Coś wspaniałego!



Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
 

demografik

New member
Powiem szczerze, ze nie wiem. Nie zauwazylem różnicy w dźwięku. Udało mi się kupić 773 tylko o 300zl więcej niż 673, wiec uznałem, że jest to warte kilku ciekawych funkcji więcej a zwłaszcza drugiego HDMI out, 2 strefy i innych.
Ale jakość dźwięku w porównaniu do starego Marantza od razu odczuwalna!

Na razie po podlaczeniu do internetu aktualizuje się soft(już jakieś 15min).
Otwieram instrukcję i wgryzam się w funkcje ;)

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Na razie po podlaczeniu do internetu aktualizuje się soft(już jakieś 15min).
Otwieram instrukcję i wgryzam się w funkcje ;)

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2[/QUOTE]

No to zaraz będzie ERROR
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Wszystko poszło bez problemu. Przed aktualizacją była informacja, że może potrwać to do 20min. ;)
Doszło kilka ustawień.

AV Controller - coś rewelacyjnego!

Ale moim subem jestem teraz uraczony po uszy. Nie myślałem, że przesiadka na nowy ampli da tyle miłego dla uszu ;)

Tapnięte z mojego SGS III ♡
 
Do góry