która seria 6/7/8 - różnice warte dopłat ?

M4ciek

New member
przymierzam się do zakupu telewizora i z racji popularności oraz "smartowości" najbliżej mi do Samsunga

poza rozmiarem - 46" nie mam sprecyzowanych wymagań (tv będzie używany sporadycznie - naziemna TV + konsola + pecet) i tutaj pytanie do Was, bardziej doświadczonych

czy warto dopłacić te 1500 zł wybierając model ES8000 zamiast ES6800? głównie zależy mi na ogólnej jakości obrazu, bo sterowanie głosowe i gesty to gadżet - o ile głos może być przydatny, o tyle gestów pewnie używać nie będę.. inne różnice jakie widzę poza megahercami to Micro Dimming Pro/Ultimate oraz 3D Sound - faktycznie dobre (mam już kino domowe) czy to kolejne hasła marketingowe?
 

mrs

New member
Jeśli zdecydujesz się na droższą opcję to może warto poczekać na nową serię F8000. Seria 8000 ma wsparcie dla evolution kit, a to daje Ci możliwość rozbudowy telewizora w przyszłości.
Nowe ceny znajdziesz na F8000 – wyciekły ceny
 

kinokino

New member
Ze swojej strony polecam ue46es7000s ponieważ rożni się teraz jedynie Micro Dimmingiem od ES8000, a też ma złącze pod evolution kit.

Po załadowaniu do es7000 jak i do es8000 evolution kit oba te telewizory będą takie same, a różnica będzie jedynie w obudowie TV.
 

andreas2012

New member
a ja polecam obejrzec kilka modeli (KONIECZNIE ROZNYCH PRODUCENTOW) mania samsunga moze szybko minac i mozna trafic na cos ciekawszego szczegolnie pod katem obrazu - mysle ze to njlepszy sposob
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Poczytaj sobie trochę testów. Co do Samsunga to w kwestii jakości obrazu a zwłaszcza odwzorowania barw jest chyba jedym z gorszych i nie ma znaczenia czy wybierzesz ES8000 czy ES7000. Każdy wymaga profesjonalnej kalibracji obrazu, a i tak są niekiedy problemy. Opisany Micro Dimming to ściema marketingowa. Ogólnie SAMSUNG to 50% marketingu i ceny a reszta to dopiero TV. Na konkurecyjnym forum jest test kilku modeli o tym rozmiarze i jest tam ES8000. Wypadł najgorzej w kwestii jakości obrazu.

Pomyśl nad SONY. TOSHIBA, PHILIPS i PANASONIC. Daruj sobie SAMSUNG-a.

Pozdrawiam
 

rafel1809

Member
Ja mam samsunga i jakoś jeszcze mnie nie zemdliła fatalna jakość obrazu. Powiem więcej, nie ma powodów do narzekań, a jeśli chodzi o smarta... Nie ma na dzień dzisiejszy porównania. Te niektóre perfekcyjne obrazowo marki mają matryce samsunga, a smart, właściwie tylko z nazwy.
Jeśli chodzi o modele 6/7/8. Warto dopłacić do serii 7
 

RafMat

New member
Zgadza się.większość "super Tv" posiada matryce samsunga, reszta to kwestia upodobań a nie jakości sprzętu. Jakość wykonania i wygląd obrazu w modelu który posiadam "8" jest naprawdę dobra. Co do sterowania ruchem to jest wykorzystywane w tym samym stopniu co głosowe. :)
Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry