Którą Plazmę Wybrać????????????

bamber

New member
Witam prosze poradzić mi,za tydzień mam zamiar kupić plazmę za około 5 tyś. a ja się wacham między LG PANASONIC a SAMSUNG.Pokój mam od strony północnej wię zero słońca cały dzionek.Odległość oglądania 3,5 metra.Sygnał DVD kablówka i komp.Napiszczie kto i co by kupił na moim miejscu.Aha np: ostanio w Saturnie był LG PC1R w promocji za 3999 a w MM był HITACHI też za 3999 ale Hitachi nie wiem co to jest warte.
 

tgorka

New member
Ja mam prawie takie same warunki (3m) i wybrałem SAMSUNGA ps-42C7H
Dlaczego ? Bo mi sie najbardziej podoba - obraz ma najmniej szaumów a to z bliska ważna rzecz. No i ten design :)(narzeczonej sie podoba) Porównywałem juz wszystko i wg mnie wypad najlepiej.
 

Smartek

New member
RS4 napisał:
(...) Nie daj sie namówić na nic innego.

RS4
I niech nie patrzy na obraz tych Panasow w marketach, gdzie wszystko jest w fabrycznych, standardowych ustawieniach, albo trzeba poprosic o mozliwosc grzebniecia w opcjach :).
 

autorus

New member
Największe doświadczenie ma KIKI. Jego spytaj, a najlepiej umów się na prezentację. Ja osobiście się nie umówiłem ale ze zdania KIKIEGO skorzystałem i jestem bardzo zadowolony.
 

Fixxxer

New member
RS4 napisał:
Tylko Panasonic lub Pioneer , a z tą kasą to tylko Panasonic. Nie daj sie namówić na nic innego.

RS4

czemu "tylko" ????

Lg px5 w bezpośrednim teście wypadł podobnie a nawet bił pionka z tej samej półki o pansie nie wspominając
 

ein

New member
Samsungi

czy LG graja nieźle (szczególnie te najnowsze serie) ale jakbyś zobaczył dobrze ustawionego Panasa PV to odrazu wybrałbyś takiego PDP. To po prostu doskonała elektronika zapakowana w takie sobie opakowanie (dobra jestem esteta okropny i dla mnie wieje tandetką). Obraz jest po prostu dobry-b.dobry-doskonały (gradacja w zależności od źródła) - nie ma żadnych ale (nawet VHS wygląda @RGB dobrze - ogląda się z przyjemnością). Sam jestem niedaleko wyboru i coraz bardziej utwierdzam się że mamy tutaj doczynienia z sytuacją "nigdy tak wiele nie było za tak niewiele". Koreańczyki są poprawne, ale IMHO Panas jest bezkonkurencyjny. Pionki to nie ta liga (cenowa). Aha no i Pionki to upiorne duszki. Panas to G9 i komfort beztroski :)
 

Smartek

New member
Pierwszy raz zgadzam sie z przedmowca w 100%.
W Panasie wazne jest reczne ustawienie obrazu "pod siebie", bez tego (standardowe ustawienia) wydaje sie, ze kazdy LG czy Samsung go przerasta jakoscia obrazu, a rzeczywistosc jest inna.

Co do wygladu PV60 - pisalem nie raz i powtarzal bede, ze z metalowa nozka wyglada bardzo dobrze (lepiej niz z ta plastikowa czy tez bez zadnej - powieszony na scianie).
 

p00h

Member
Smartek napisał:
W Panasie wazne jest reczne ustawienie obrazu "pod siebie", bez tego (standardowe ustawienia) wydaje sie, ze kazdy LG czy Samsung go przerasta jakoscia obrazu, a rzeczywistosc jest inna.

Co do wygladu PV60 - pisalem nie raz i powtarzal bede, ze z metalowa nozka wyglada bardzo dobrze (lepiej niz z ta plastikowa czy tez bez zadnej - powieszony na scianie).

Nawet nie tyle pod siebie... wystarczy w sklepie przestawić z 'Dynamiczny' na 'Normalny' i zbić kontrast do zakresu 50-70%. Swoją drogą ten kto wymyślił, że domyślnie mają być takie bezsensowne ustawienia, powinien już w Panasonicu nie pracować.

A co do wyglądu - najlepiej wygląda z oryginalnym stolikiem ;)
 

rep

New member
Panas i Panas

Przestancie sie tak podniecać tym Panasem. Kupiliście sobie Panasonica
i myślicie, że to najlepszy ty na świecie. Żenada.
 

bamber

New member
Kupiłem w końcu PHILIPS-a model 5411 REWELAJA.Matryca 1024x1080,2x gniazdo HDMI,zużycie prądu 220 watt(mniej niż ten wychwalany panas który ma matrycę 852x480 a bierze 238 watt).Polecam.Ja załatwiłem go sobie za 5300 zł.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
bamber napisał:
Kupiłem w końcu PHILIPS-a model 5411 REWELAJA.Matryca 1024x1080,2x gniazdo HDMI,zużycie prądu 220 watt(mniej niż ten wychwalany panas który ma matrycę 852x480 a bierze 238 watt).Polecam.Ja załatwiłem go sobie za 5300 zł.

kolego bamber (nomen omen??) - wiem, że czytanie ze zrozumieniem to trudna sztuka ale próbować trzeba. Przeczytaj jeszcze raz o jakim modelu Panasonica tu się pisze. Jak nie zrozumiesz, przeczytaj jeszcze raz i tak do skutku, oki??
 

bamber

New member
Niech tam panas jest jaki chce i tak bierze więcej, nie ma 2 HDMI pewnie i takiej matrycy ja już kupiłem i dla mnie jest temat zamknięty na przynajmniej 5 lat.Ciekawe ile plazm już mieli ci co się tak rozpisują jak by zę by na tym zjedli pewnie mają ale w sklepie a nie w domu.
 

hawranek

New member
bamber napisał:
Kupiłem w końcu PHILIPS-a model 5411 REWELAJA.Matryca 1024x1080,2x gniazdo HDMI,zużycie prądu 220 watt(mniej niż ten wychwalany panas który ma matrycę 852x480 a bierze 238 watt).Polecam.Ja załatwiłem go sobie za 5300 zł.

A ja zamówiłem tego wychwalanego panasasa 42pv60. Co do matrycy i ilości gniazd to się mylisz, a zuzycie ma 261 wat:p Oj, zanim coś palniesz to poczytaj najpierw:D
 

bamber

New member
A tak w ogóle tp panas jest po prostu nie fajny zrobiony z jakiegoś tandetnego plastiku.Ciekawe czy chociaż podstawę dajom bo panas ma takie zagrywki kupisz sobie plazmę i co najwyżej można ją sobie położyć na ziemi jak sie go z pudła wyciągnie.Już mie łeb boli z tego wychwalania jak się komuś tak podoba to niech sobie zaraz kupi ze trzy.:evil:
 

jjaro

New member
bamber napisał:
Kupiłem w końcu PHILIPS-a model 5411 REWELAJA.Matryca 1024x1080,2x gniazdo HDMI,zużycie prądu 220 watt(mniej niż ten wychwalany panas który ma matrycę 852x480 a bierze 238 watt).Polecam.Ja załatwiłem go sobie za 5300 zł.

Trochę dziwna jest rozdielczość w tym Philipsie (więcej linii niż kolumn)???
Chyba będzie strasznie rozciągał obraz 16:9 (a i nawet standardowy 4:3)...
Wydaje mi się, że przy 1080 pikselach w pionie, idealna liczba pikseli w poziomie powinna wynosić 1920.
Przy rozdzielczości 1024x1080, piksel ma więc proporcję 1,875x1... a to daleko od idealnego kwadratu :cry:
 
Ostatnia edycja:

jjaro

New member
Ale... jeżeli fajnie odbiera i Ty jesteś zadowolony to OK.
Przecież to najważniejsze. TV kupujemy dla siebie i to my mamy być z niego zadowoleni a nie ktoś inny...

Pozdro
 

hawranek

New member
bamber napisał:
A tak w ogóle tp panas jest po prostu nie fajny zrobiony z jakiegoś tandetnego plastiku.Ciekawe czy chociaż podstawę dajom bo panas ma takie zagrywki kupisz sobie plazmę i co najwyżej można ją sobie położyć na ziemi jak sie go z pudła wyciągnie.Już mie łeb boli z tego wychwalania jak się komuś tak podoba to niech sobie zaraz kupi ze trzy.:evil:

Oj dajom tą podstawkę, a przynajmniej teraz dostałem za 5100 z podstawką.
 

Warko

New member
Oh kolego Bamber, zakladasz temat w ktorym prosisz o doradzenie w wyborze plazmy, po czym chwalisz sie ze zakupiles Philipsa wychwalajac jego zalety nie majac pojecia o parametrach 42PV60. Smieszy mnie tez twoj stosunek co do poboru pradu, czlowieku czy jak taki samochod klasy mercedes pali wiecej na 100km, tzn ze jest gorszy od malucha rotfl wez mnie nie rozsmieszaj, kupujesz plazme za 5tys. a jestes dusigroszem ktory liczy zlotowki za prad. Ja nie posiadam plazmy Panasonica ale o jego zaletach swiadcza liczne artykuly w czasopismach i zdobywanie 1 miejsc w wielu rankingach. No i te "dajom", hmm podsumuje to tak nie siedz za blisko tego tv podczas dobranocki bo ci oczy wypali ;)

pzdr.
 
Do góry