Którą plazmę 42' wybrać mając 6000zł

mako241

New member
Planuję zakup telewizora plazmowego o przekątnej ekranu 42 cale. Chciałbym zapytać Was(ekspertów) o opinię. Który będzie się najlepiej nadawał?
Przeznaczyć na ten cel mogę 6000zł (proszę brać pod uwagę ceny sklepów na allegro, nie te sugerowane przez producentów). No chyba, że jakiś sprzęt jest nie wiele droższy, a wiele lepszy to mogę dopłacić.
Wymagam Full HD - innej opcji nie ma. Będę odbierał "C+" i "n" - to i to równocześnie. Planuję do niego podłączać jedynie odtwarzacz DVD i w przyszłości PlayStation3. Nasłonecznienie/oświetlenie w pokoju mam bardzo słabe, odległość od ekranu ok 3,5 metra, przeważnie oglądam wieczorem, gównie mecze, potem filmy. Przed telewizorem zasiadać na ogół będę góra 2-3 osoby, ze wskazaniem na 2. Mam nadzieje, że te informacje będą pomocne. Czekam na porady fachowców. Osoby nie znające się uprzejmie proszę o nie zaśmiecanie tematu.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
 

Mesiash

New member
Jeśli będziesz oglądał z 3,5 m. to za te pieniądze lepiej weź plazme 50 cali 1376x768. Z tej odległości i tak nie zauważysz różnicy między HD-Ready/Full HD. 42 cale już z 3 metrów wygląda na malutkie...
No chyba, że kupujesz ze względu na magie napisu full HD.
Osobiście polecam (mam i jestem zadowolony) Samsungi C91h(ostatnio były w MM za 4999 za 50 cali). Dobre opinie mają takze Panasonic'i i nowa seria LG.
Pozdrawiam!


 

mako241

New member
Więc polećcie jakieś konkretne 50-tki i napiszcie, na czym dokładnie polega różnica między HD Ready a Full HD. Wiem, że na razie w Polsce i tak nie za wiele czegokolwiek w Full HD mozna zobaczyc, ale nie zamierzam za rok zmieniac tv, i wole wszystko miec na przyszłosc.
 

median

New member
Zawsze jest lepiej isc z duchem przyszlości ale sam wiesz ze za to trzeba zaplacic i zeby miec 50calowa plazme fullHD to trzeba wydac okolo 9000zl jak za LG 50PF95. Jest to duza kowta ale plazmy fullHD nie sa tak popularne jak LCD, to sa nowosci tak naprawde.
 
Do góry