Która plazma Panasonic optymalna pod konsolę ?

zulugulwszy

New member
Witam szanownych forumowiczów i znawców telewizorów plazmowych ;)

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu pdp, nie ukrywam iż najbardziej zależy mi na tv z najmniejszym input lagiem. Wybór padł na rekomendowaną przez wielu markę Pansonic. Mój budżet to 3000 zł z "kawałkiem". Interesują mnie głównie modele na rok 2011/2012 w rozmiarze 50'.

Oto moje typy:

-vt30
-g30
-gt30
-st30 (ponoć odznacza się najmniejszym opóźnieniem ze wszystkich wymienionych)
-st50

Zdaję sobie sprawę, że niektóre z modeli mogą wykraczać poza mój budżet jednak bardzo zależy mi na opinii użytkowników w kwestii grania na konsoli i wspomnianego input lag. Zaznaczam, że 3d nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.

Dzięki bardzo i pozdrawiam !
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli telewizor przeznaczony bedzie tylko do konsoli to odpada.Powidoki po statycznych obrazach beda na pewno. Statyczne obrazy to np wyniki gry ktore wyswietlana sa przez caly czas.Jesli masz gry na ktorych mozna to wylaczyc lub sa bez statycznych obrazow to nie ma obaw.
 

bah

New member
Gram bardzo dużo na G30 przez1.5roku i nie mam żadnych powidoków.Opóznień utrudniających granie nie stwierdziłem.Obraz super ale czasem buczy.Ja jestem zadowolony!!!No i spokojnie mieści się w budżecie.
 

zulugulwszy

New member
Dzięki bardzo za reakcję!

1. Czy obraz w g30 po przełączeniu w tryb gry ulega znacznemu pogorszeniu?

2. Czy jest znaczna różnica w jakości obrazu między g30 a st30?

Swoją drogą czy to możliwe, że plazmy Panasonic są bardziej podatne na wypalenia niż PDP od Samsunga ?
 

bah

New member
W trybie GRY obraz jest OK ale nie masz dostępu do wszystkich ustawień.ST30 nie znam bo obraz sklepowy się nie liczy.Nie bój sie powidoków chyba że zostawiasz wszystko włączone na24h .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele St50 są bardziej zabezpieczone niż starsze.
Ale ii tak jest możliwość powidoków.
Jeśli do grania to LCD i to z najmniejszym input lagiem.
 

hiperadi

New member
Siemka,
Czyli jak to jest te nowe plazmy mają większą wrażliwość na powidoki niż dużo starsze modele? Ja jestem mega szczęśliwym posiadaczem Panasonic 42" Viera TH-42PV45EH, potrafię grać na PS3 kilka dobrych godzin i nie mam z tym problemu. Fakt, że dosyć dokładnie docierałem swoją plazmę w pierwszych dniach użytkowania ale jak to jest teraz gdyż zamierzam się przesiąść na 65st lub 65vt szykując się na kolejną generację konsol? A jakoś nie wyobrażam sobie mnie i LCD.
 

wik1992

New member
Sory za odkopanie tematu, ale w niedługim czasie mamy zamiar sprawić sobie nowy tv. TV będzie służył głównie do oglądania filmów, ale lubię też czasami popykać w Fifke ;] Poszukuję plazmy min 42 cale,im więcej tym lepiej. Dlaczego plazmę? Nie mam dużego doświadczenia z tv, ale mam małe porównanie.
TV LED 32" Panasonic z full hd do taniej plazmy samsung 50" ze zwykłym hd ready. I powiem tylko, ze plazma niszczy pod względem jakości obrazu. Niestety nie miałem okazji sprawdzić jak się na nich gra.
Podsumowując: Plazma do 2500zł,min. 42" z jak najmniejszym input lagiem.
 

pantomima

Banned
Gram bardzo dużo na G30 przez1.5roku i nie mam żadnych powidoków.Opóznień utrudniających granie nie stwierdziłem.Obraz super ale czasem buczy.Ja jestem zadowolony!!!No i spokojnie mieści się w budżecie.

Ja tez grałem dużo na g30, konkretnie podam nawet tytuł Nfs the run na ps3 i myślałem że jest ok . Pozniej przesiadlem sie na vt60 i roznica jest kolosalna . Opóźnienia na g30 wzgledem vt60 sa nie do zniesienia .
 

Kadajo

New member
Bez reklam
St juz raczej nie dostanie, ale vt jeszcze tak bo droższe wiec wolniej się sprzedają, zostaje jeszcze samsung i jego F8500, tez bardzo dobra plazma ale droga.

Sent from my GT-I9300
 
Do góry