Która plazma będzie lepsza?

pepeq

New member
Potrzebuję pomocy. Wiem już, że chcę albo SAMSUNGA PS-50C450 albo PANASONICA TX-P50X20.
Niestety nie mogę się zdecydować. W każdym sklepie doradzają inaczej. Kupuję z myślą o mundialu.
Sygnał z TNK (Ferguson), pokój duuuuży, z oknami na wschód.
Pomóżcie się zdecydować.
 

gatar

Active member
Bez reklam
pepeq, a czy widziałeś oba te modele i jaki maja obraz ?
Najlepszym doradca są Twoje oczy.
Ja brałbym Panasonica.
 

pepeq

New member
Potrzebuję pomocy. Wiem już, że chcę albo SAMSUNGA PS-50C450 albo PANASONICA TX-P50X20.
Niestety nie mogę się zdecydować. W każdym sklepie doradzają inaczej. Kupuję z myślą o mundialu.
Sygnał z TNK (Ferguson), pokój duuuuży, z oknami na wschód.
Pomóżcie się zdecydować.

Widziałem i dlatego jestem niezdecydowany. Fakt, że samsung może i lepiej wyświetlał w sklepie kolory (wygląd tv nie ma znaczenia) ale prawdopodobnie był lepiej ustawiony i miał lepszy sygnał bo leciało na nim coś innego. Na USB i czytnikach mi nie zależy. Sprzedawca na początku zachwalał samsunga ale jak z nim pół godziny pogadałem to przyznał się że wybrałby panasonica bo wogóle lepszy i mniej się psują (wg jego źródeł do serwisu zjeżdża jeden tygodniowo). I sam już nie wiem.
 

manius55555

New member
Dodam swoje 3 grosze...
Bylem kiedys w MM i obok staly wlasnie oba te telewizory 50...
I zaczelem sie bawic nimi, zmieniajac kanaly, i szereg innych spraw takich jak ostrosc, jasnosc,
kolory i porownywalem je.
Dla mnie samsung zdecydowanie lepiej wypadl jezeli chodzi o kolor i intensywnodc bieliczyli obraz.
Ale jest jedno ale.... z tego co zauwarzylem to samsungi lubia bzyczec czesciej zauwazalem to w samsungu niz w panasonicu.
Druga sprawa wiecej pradu zuzywaja.

Ja jestem przed tym samym delematem co ty ktory wybrac.
U mnie na placu boju stoja dwa tv panasonic X20 i LG seria PJ.
 

pepeq

New member
Druga sprawa wiecej pradu zuzywaja.


Panasonic? Więcej tzn. ile? W ogóle czy to ma znaczenie. Ma dobrze świecić i być bezawaryjny.
Martwi mnie trochę różnica w rozdzielczości, to na korzyść samsunga. Filtra przeciwsłonecznego podobno żaden z nich nie ma. Co do plazm LG to je jako jedyne nie polecali wszędzie gdzie byłem a różnicy w cenie przecież nie ma. Dlatego u mnie został PS-50C450 lub TX-P50X20. I już głupi jestem.
 

yorkhey

New member
Ja kupiłem Panasonica i nie żałuję. Powłoki faktycznie nie ma ale i tak da się oglądać w dzień, co prawda obraz wieczorem dużo lepszy, no ale w końcu to plazma.
 

destructor

New member
Bez reklam
Ja mam odległość do ekranu mniejszą i mam ten sam problem z wyborem modelu co ty. W przypadku plasmy wybiorę 50:
Samsung PS-50C450
Panasonic P50X20
i jeszcze myślę nad LCD, który przedstawia się jakby dobrze i niedrogo:
Samsung LE46C650

Jeśli ktoś mógłby doradzić coś pomiędzy tymi 3 modelami to poproszę o parę słów. Od tego czytania na temat serii X20 to już zgłupiałem.
 

manius55555

New member
destructor
Ja tez myslalem nad samsungiem le46 ale c550 i zrezygnowalem u mnie zostaly tylkoPanasonic X20 i LG PJ350 Samaunga z plazmy wogule nie biore pod uwage. Lg glownym atutem dla mnie ze ma 5.5cm grubosci. Z jakiej odleglosci bedziesz ogladal ze 50 chcesz. Ja boje sie ze beda oczy bolec od patrzenia. Szkoda szkoda ze tylko Panasonik ma plasme 46 i to jeszcze w dodatku od model S a to juz kosztuje duzo wiecej $$$$$$$$:sad:
 

pepeq

New member
destructor
Ja tez myslalem nad samsungiem le46 ale c550 i zrezygnowalem u mnie zostaly tylkoPanasonic X20 i LG PJ350 Samaunga z plazmy wogule nie biore pod uwage. Lg glownym atutem dla mnie ze ma 5.5cm grubosci. Z jakiej odleglosci bedziesz ogladal ze 50 chcesz. Ja boje sie ze beda oczy bolec od patrzenia. Szkoda szkoda ze tylko Panasonik ma plasme 46 i to jeszcze w dodatku od model S a to juz kosztuje duzo wiecej $$$$$$$$:sad:

A dlaczego plazmy Samsunga nie bierzesz pod uwagę ?
 

destructor

New member
Bez reklam
Ja będę oglądał z odgległości 2-3 metry, po pewnych rewolucjach w mieszkaniu za jakieś pół roku odległości wydłużą się o 1 metr.
Gdy kupowałem monitor do PC (22 cale) myślałem że mi się głowa urwie od obracaniu lewo prawo (przesiadka z 17 CRT), po miesiącu zastanowiłem się czemu kupiłem taki mały, więc drugi raz tego błędu nie popełnię.

EDIT
Dlaczego tego LCDka Samsunga odrzuciłeś?
Ta plazma LG jesli chodzi o funkcjonalność USB z tego co widzę w danych odtwarza JPG i MP3 a SD w Panasonicu podobnoż divx. Z tym że LG ma rozdielczość 1366 a Panasonic 1024, choć nie powinno być widzialnej różnicy przy oglądaniu. W RTVAGD spośród 50 calowych plazm najbardziej mi się podobał obraz (SD) na P50X20.
I jak kolega wyżej, dlaczego plazmę Samsunga odrzuciłeś?
Jutro wybieram się na kolejny rejs po marketach, może uda mi się dokładnie przyjrzeć co niektórym modelom.
 
Ostatnia edycja:

manius55555

New member
A dlaczego plazmy Samsunga nie bierzesz pod uwagę ?
Chyba dlatego ze nie mam przekonania do niej i jak za kazdym razem ogladalem to slyszalem bzyczenie w marketach a to juz w domu calkiem bedzie slyszec, dodam ze nie jedna ogladalem.
Lcd 46 samsunga skreslilem bo jest duzo drozszy a po za tym widzialem tylko wersje b550 obraz byl nie najgorszy,ale oprocz tego ze przy szybkich akcjach obraz sie rwal. C550 nie mialem okazji sprawdzic.
 

pepeq

New member
Czytałem na zachodnich stronach, że Samsung PS50C450 i seria B jest bardzo popularny i wychwalany w stanach. A jakby nie patrzeć jest to rynek bardzo wymagający. Co do bzyczenia to fakt, zaliczyli je jako jeden z jego minusów.
 

destructor

New member
Bez reklam
Popatrzałem trochę na półki sklepów. Nie było co prawda już X20 ale był 50C2, który ma identyczny wyświetlacz. Oglądany obraz był HD, jakieś tam reklamy. Konia z rzędem temu kto zobaczy różnice w szczegółach obrazu pomiędzy tą 50-tką a inną choćby FullHD, chyba że będzie się przyglądał i wypatrywał piksele z 10 centymetrów. Ja patrzałem z odległości gdzieś 1,5 metra.
Wadę ma ten TV taką, że wyświetlacz, a raczej może jego szyby to lustro, nawet na jasnych kolorach da się siebie samego zobaczyć. Na X10 takiego lustra nie ma.
Jeśli chodzi o buczenie to nie słyszałem nic.

Jeśli chodzi o LCD Samsunga serii C to niestety też lustro a nie po to LCD się wybiera. Seria B wyglądała ok.

I albo ja miałem takie wrażenie albo tak jest, że od patrzenia w plazmę oczka trochę pięką a przy LCD nie (może za dużo już patrzałem na wszystko). Nie wiem jakie ustawienia miały tv, nie miałem na tyle czasu żeby się pobawić. Być może od tego C2 mnie piekły gdyż ma błyszczącą powierzchnię a podobnoż czym bardziej błyszczący obraz tym mniej zdrowo dla oczu. Gdy kierowałem wzrok z plazmy na LCD czułem ulgę dla oczu.

I jeszcze jedna rzecz, na wszystkich plazmach kiedy wyświetlany był śnieg w górach to śnieg był jakby z efektem przydymienie (może to przez szyby?), natomiast na wszystkich LCD był bielutki jak z reklam proszków do prania. Inne kolory miały podobne barwy na LCD i plazmach. Jakieś tam białe figury itd. były tak samo białe na LCD i plazmach ale śnieg nie.

Jeśli chodzi o czarny na C2 to jest on może i czarny ale staje się po prostu lustrem i nie wiem czy tu rolety pomogą.

Już sam nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Tego X20 trzeba jednak odpuścić ze względu na jego lustro. Nie widziałem tego LG PJ350 ale natknąłem się dziś w sklepie na droższy trochę (3000zł) (1920x1080) ale jakby z bardzo dobrą powłoką antyrefleksyjną LG 50PK250. Muszę się dokładniej przyjrzeć tym panelom. X20 daję w odstawkę.
 

pepeq

New member
No więc kupiłem. Z pośród Samsung PS-50C450 a Panasonic P50X20 kupiłem Samsunga w zasadzie przez przypadek bo nastawiłem się na Panasa ale była promocja w jednym ze sklepów w moim mieście i dostałem go za niecałe 2400zł.
Moje wrażenia:
1. Nie żałuję choć na początku trochę szkoda mi było że to nie Panasomic.
2. Lustro jest to fakt ale panas X20 także. Da się wytrzymać.
3. Samsung bzyczy .... ale jak się podejdzie do niego na metr to słychać. Ja oglądam z 3,5m i nic nie słyszę.
4. Obraz po drobnych korekcjach w ustawieniach super. Nie wiem jakie jest zużycie prądu ale Eco ustawiłem na "średnie" i jest jak mówiłem super.
5. Z pena przez USB leci wszystko, napisy też ale bez polskich znaków (podobno nowy soft to zmienia).
Generalnie wszystkim kopary opadły jak go podłączyłem.
Ciszę się, że mam już to za sobą.
Teraz tylko zakup Arivy HD i mundial.
 
Do góry