Która nagrywarka lepsza LG RH200MH czy Pionner DVR-645H?

dkluk

New member
Witam!
Do tej pory używałem (i używam) Nagrywarki SONY RDR-GX7.
Wiem że na dzisiejsze czasy to przeżytek.
Pojawiły się też problemy z nagrywaniem DVD+RW, a naprawa raczej będzie nieopłacalna.
Szukam zatem nowej nagrywarki. Wybór padł na Pionner DVR-645H.
Jednakże polski dystrybutor Pionnera nie zamierza wprowadzać tej nagrywarki,
a sprowadzenie z Niemiec strasznie się przeciąga...
Ponadto zrodziły się u mnie wątpiwości: Jak to będzie z polskim menu?
Zatem mam pytanie do Szanowego forum:
Co lepsze Pionner 645H czy może nagrodzona ostatnio DVD LG RH200MH?
Obie mają dyski po 250GB, HDMI i inne bajery.
LG jest tańsza. Opisy techniczne są bardzo podobne,
A z możliwości podłączenia do Pionnera drukarki raczej nie będę korzystać.
Przyznam szczerze, że wychwałem się na SONY i ciężko mi było się z tego wyleczyć...
Ale wydaje mi się że SONY z nagrywarkami zatrzymało się w miejscu.
Wybrałem aplituner Pionnera, działa dobrze, więc kolejnym miała być nagrywarka....
Ale lepsze jest wrogiem dobrego.... I to czekanie...
Zatem co lepsze czy LG RH200MH czy Pionner DVR-645H?
 
Ostatnia edycja:

jeff9

New member
Tak się składa, że mam LG RH200MH i na jej temat mogę się wypowiedzieć: bardzo wygodna i prosta w użyciu, nagrywa faktycznie na wszystkim (nie testowałem tylko dvd-ram), z odtwarzaniem też nie ma problemu (nawet divx-y z polskimi napisami ładnie śmigają). Teraz nagrywanie: z dobrego źródła wiadomo - żyleta, soczyste kolory i bardzo dobra ostrość, bardzo dobry dźwięk. Przy przegrywaniu starych kaset w trybie SP praktycznie nie widać żadnych różnic. Oczywiście nagrywanie na dysk lub na płytkę (na dysk wygodniejsze bo później można powycinać "niechciane" elementy, podzielić np. za długi film itp. Na płycie chyba też przed finalizacją ale tego nie sprawdzałem). Podłączona to LCD JVC 32S60 poprzez HDMI rozdzielczość 1080i - obraz super (na początku było połączenie przez Component i tu również obraz bez zarzutu). A teraz wady: przez ten czas bardzo intensywnie wykorzystywana i zauważyłem tylko 2 wady 1) zupełnie dla mnie nieważna - przy łączeniu dwóch części nagranych na dysk część wynikowa w miejscu łączenia lekko się przycina (zamrożenie sceny na ok 1 sek.) Ale ja raczej dzielę niż łączę. 2) przy finalizowaniu płyty nagranej z dysku robione menu jest dla mnie brzydkie. Lepiej żeby można było płytkę sfinalizować bez menu (a może jest taka możliwość?). Podsumowując: flagowy model LG nie za darmo otrzymał nagrodę EISA (ja kupiłem ją zanim się o tej nagrodzie dowiedziałem i na pohybel wszystkim krytykującym - akurat w MM w Poznaniu - ale wiedziałem co konkretnie chcę kupić).
P.S.
W/w oceny są tylko moimi subektywnymi ocenami i mogą sie różnić od innych użytkowników ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czy kupiłeś w MM, czy gdzie indziej, to ten sam sprzęt będzie tym samym sprzętem. Co najwyżej być cenniejszy (cena). Więc się nie przejmuj. Ja swoją nagrywarkę również kupiłem w MM i żyję. ;)

Co do menu na płycie, to pewnie nie da się bez niego, tyle że mój Sony robi ładne, proste menu.

ArtS :)
 

jeff9

New member
Jasne, nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodziło mi o to, że jeżeli wie się co chce się kupić to jak najbardziej można w MM, ale jeżeli ktoś nie wie i chce np. zrobić porównanie w MM i na tej podstawie kupić no to powodzenia...
 

dkluk

New member
A co z Pionnerem DVR-645

Dzięki za uwagi dot. LG. Martwią mnie tylko przeczytane przy plazmach złe opinie o serwisie LG.

A co z Pioneerem DVR-645? Czy ktoś kupował już sprzęt Pioneera, którego polski dystrybutor nie sprzedawał? Jakie macie doświadczenia w tej kwestii? Czy mogę liczyć na Polskie menu w nagrywarce sprzedawanej w Niemczech?

:confused:
 

KKuba

New member
Bez reklam
Ja kupiujesz od kogoś kto może zabrać do Niemiec do serwisu - nie ma problemu. Teraz jest jeszcze ten plus, że strony WWW możesz pobrać angielska wersję instrukcji obsługi, nie jesteś skazany na wersje niemiecką książeczki. Sam od roku mam 433K przywiezione z Niemiec - nie ma problemu. Zaletą Pioneera jest kapitalne menu i duża liczba opcji konfiguracyjnych. Od podbić dźwięku po nasyceniu kolorów przez ustawianie sygnału dla każdego z wejść. Nagrywarka jest bajecznie prosta w obsłudze - widziałem opoad szczęki, że można to tak łatwo zrobić, przy zamieszaniu w menu konkurencyjnych produktów. Trudno się wypowiadać na temat HDMI bo seria 440 i 430 jej nie miała, seria x45 dopiero wchodzi. Natomiast tu nie oczekiwałbym cudów w zakresie upscalingu, Pioneer używa kiepskiego scalaka. Za to obraz po HDMI progresive scan jest żyleta. Na twoim miejscu zastanowiłbym sie poważnie nad 545HX, a nie 640. Masz tam dodatkowo tuner DVB-T. Dysk 250gb realnie się mało przydaje, 160gb wystarecza, a tuner cyfrowy może się przydać szybciej niz myślimy.
 

dkluk

New member
Nie pisałem o tym wcześniej ale wpierw myślałem o 545 z tunerem cyfrowym. Jednakże DVB-T jak zresztą wiele osób pisze na tym forum w Polsce nie ma szans na rozwój.
 

Martain

New member
KKuba napisał:
Trudno się wypowiadać na temat HDMI bo seria 440 i 430 jej nie miała, seria x45 dopiero wchodzi. Natomiast tu nie oczekiwałbym cudów w zakresie upscalingu, Pioneer używa kiepskiego scalaka.

Masz może jakieś inne typy nagrywarek ze względu na upscaling po HDMI.
Głównie tą funkcją kieruję się przy zakupie nagywarki DVD/HDD.
 

Flapu

New member
Witam
Proponuje (i polecam) Panasonica DMR-EH65. Sam ją posiadam (poprzednio był Pioneer 530). Co prawda nie wiem jak działa upscaler bo jeszcze nie mam panelu...
 

Andmat

New member
jeff9 napisał:
Tak się składa, że mam LG RH200MH i na jej temat mogę się wypowiedzieć: bardzo wygodna i prosta w użyciu, nagrywa faktycznie na wszystkim (nie testowałem tylko dvd-ram), z odtwarzaniem też nie ma problemu (nawet divx-y z polskimi napisami ładnie śmigają). Teraz nagrywanie: z dobrego źródła wiadomo - żyleta, soczyste kolory i bardzo dobra ostrość, bardzo dobry dźwięk. Przy przegrywaniu starych kaset w trybie SP praktycznie nie widać żadnych różnic. Oczywiście nagrywanie na dysk lub na płytkę (na dysk wygodniejsze bo później można powycinać "niechciane" elementy, podzielić np. za długi film itp. Na płycie chyba też przed finalizacją ale tego nie sprawdzałem). Podłączona to LCD JVC 32S60 poprzez HDMI rozdzielczość 1080i - obraz super (na początku było połączenie przez Component i tu również obraz bez zarzutu). A teraz wady: przez ten czas bardzo intensywnie wykorzystywana i zauważyłem tylko 2 wady 1) zupełnie dla mnie nieważna - przy łączeniu dwóch części nagranych na dysk część wynikowa w miejscu łączenia lekko się przycina (zamrożenie sceny na ok 1 sek.) Ale ja raczej dzielę niż łączę. 2) przy finalizowaniu płyty nagranej z dysku robione menu jest dla mnie brzydkie. Lepiej żeby można było płytkę sfinalizować bez menu (a może jest taka możliwość?). Podsumowując: flagowy model LG nie za darmo otrzymał nagrodę EISA (ja kupiłem ją zanim się o tej nagrodzie dowiedziałem i na pohybel wszystkim krytykującym - akurat w MM w Poznaniu - ale wiedziałem co konkretnie chcę kupić).
P.S.
W/w oceny są tylko moimi subektywnymi ocenami i mogą sie różnić od innych użytkowników ;)
Na ram-ie też nagrywa tylko trzeba wyjąć płytę z kasety zabezpieczającej.
Dodałbym jeszcze jedną wadę tej nagrywarki mianowicie trochę głośny wentylator twardego dysku.Nie mam pojęcia jak jest u konkurencji.Natomiast co do jakości w.g mnie jest przyzwoita(pod warunkiem dobrego sygnału oczywiście)Problemem było na przykład nagrywanie "SOPOT-u" sygnał bowiem z cyfr.polsatu był zabezpieczony przed nagrywaniem(nagrywarka wyświetlała komunikat po mniej więcej 4-5 minutach "brak możliwości nagrania-sygnał zakodowany" czy coś w tym rodzaju.Wkurzyłem się z lekka nie powiem.Poza tym warta swoich pieniedzy.Odczyt kart pamięci również się przydaje a możliwość stworzenia biblioteki z mp3,zdjęciami i filmami bardzo mi się podoba.Obsługa może nie tak intuicyjna jak w panasach ale za bardzo nie ma się do czego przyczepić.Jeżeli są jakieś pytania chętnie odpowiem.Pozdrowienia
 

Ricardogo

New member
Vitam,
ja też zadam pytanka do LG, a co?
1. czy nie brakuje nagrywania 3 godziny?
2. jak działa to dobieranie kompresji do pozostałego miejsca?
czy np. film 1,5h można nagrać na CAŁĄ płytę?
 

dkluk

New member
Ktoś inny napisał w swoim poście:
"Obecnie mam Pioneera 530 (poprzednio playera SONY 955QS) i jakością obrazu podczas odtwarzania ustepuje tamtemu Soniaszowi właśnie ze względu na przetwornik obrazu jak sądzę (10bit/110Mhz) - w sonym był (12 bit,110Mhz) i taki tez jest w nagrywarkach Panasonica do ktorych sie obecnie przymierzam."

A jaki przetwornik obrazu jest w LG RH200MH oraz w Pionner DVR-645H?
 

Flapu

New member
To właśnie ja byłem tym Ktosiem - autorem powyższej wypowiedzi...

Nie wiem jak w LG, ale w tym Pionierze DVR-645H jest nadal ten sam 10 bitowy przetwornik. W Panasonicu jest 12 bitowy i od razu widać różnice na +.
 

dkluk

New member
Sorry za ktosia....

Znalazłem na stronie lg - w specyfikacji nagrywarki - piszą że przetwornik jest 54Mhz/10bit czyli wygląda na to że jeszcze gorzej niż w Pionnerze.
A niby nagrywarka LG zdobywa nagrody i na forum same (prawie) pozytywy. Czy przetwornik jest aż tak ważny?
 

Flapu

New member
Apropo przetwornika...
... jeśli będziesz do podłaczenia wykorzystywał złacze HDMI to wcale mogłoby go nie byc. Natomisat jesli przez EURO, komponent itp. to z własnego doświadczenia widzę że jest ogromna różnica (przynajmniej na moim TV 29 calowym SONY 100Hz). W przypadku Pioniera z 10 bitowym przetwornikiem w ciemnych scenach było widać denerwujace plamy, coś jak kiepskiej jakości Divix, natomist przy przetworniku 12 bitowym z obecnego Panasonica nie ma tego efektu. Po prostu sa bardziej płynne przejścia między barwami - szczególnie widoczne w ciemnych scenach np. na Władcy Pierscieni w pewnym momencie jest scena w ciemnym lesie i najazd na pień drzewa: Pioneer 530 - zbiór denerwujących ciemnych plam, Panasonic EH65 - widać wyraźnie korę i zadnych denerwujących plam.
 

dkluk

New member
Właśnie przetwornik przeważył. A i owszem całość będzie spięta HDMI.
Ale.....
.... mimo zamieszania z "n" nie zamierzam zrezygnować (na razie) z kablówki i HBO. Sporo filmów nagrywam (takie zboczenie), dodatkowo duży dysk umożliwi mi uporządkowanie tasiemek z filmów z wakacji Hi8 i tutaj przetwornik (mam nadzieję) się przyda. Będzie sporo zabawy, a przecież o to chodzi z tymi gadżetami.....:roll: :roll: :roll: :roll:
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Pamiętaj, że 12 bitowy przetwornik jest na wyjściu. Na wejściu jest 10 bitowy. Przetworniki cyfrowo-analogowe są po prostu dużo tańsze (i łatwiejsze w implementacji) od przetworników analogowo-cyfrowych. Tak, czy inaczej, Panasonic, to dobry wybór. :)

ArtS :)
 

Goliat

New member
Bez reklam
dkluk napisał:
Witam!
Do tej pory używałem (i używam) Nagrywarki SONY RDR-GX7.
Wiem że na dzisiejsze czasy to przeżytek.
Pojawiły się też problemy z nagrywaniem DVD+RW, a naprawa raczej będzie nieopłacalna.
Szukam zatem nowej nagrywarki. Wybór padł na Pionner DVR-645H.
Jednakże polski dystrybutor Pionnera nie zamierza wprowadzać tej nagrywarki,
a sprowadzenie z Niemiec strasznie się przeciąga...
Ponadto zrodziły się u mnie wątpiwości: Jak to będzie z polskim menu?
Zatem mam pytanie do Szanowego forum:
Co lepsze Pionner 645H czy może nagrodzona ostatnio DVD LG RH200MH?
Obie mają dyski po 250GB, HDMI i inne bajery.
LG jest tańsza. Opisy techniczne są bardzo podobne,
A z możliwości podłączenia do Pionnera drukarki raczej nie będę korzystać.
Przyznam szczerze, że wychwałem się na SONY i ciężko mi było się z tego wyleczyć...
Ale wydaje mi się że SONY z nagrywarkami zatrzymało się w miejscu.
Wybrałem aplituner Pionnera, działa dobrze, więc kolejnym miała być nagrywarka....
Ale lepsze jest wrogiem dobrego.... I to czekanie...
Zatem co lepsze czy LG RH200MH czy Pionner DVR-645H?
Witam właśnie dzisiaj zauważyłem tą nagrywarkę na Czeskim kanale a'la Mango i co ciekawe miała cenę 9489 koron czyli około 1330 złotych :( a z tego co obserwuję u Nas kosztuje około 1800 złotych czyli znowu Czesi górą.
Chciałem zakupić Pioneera DVR-645H ale jest tylko oferowany w Niemczech (bez polskiego menu więc odpadł).
Jeżeli ktoś z Was zna jakieś dobre ceny w Polsce to prosiłbym o info.
Pozdrawiam.
 
Do góry