Która 65?

Wesley1

Member
Bez reklam
Panowie, proszę o radę, który z poniższych będzie najlepszym wyborem?
1. UE65MU7002
2. UE65MU8002
3. QE65Q6FAM
Do Tv podpięty będzie Cyfrowy Polsat, BD, dysk HDD. Oglądam dużo Netflixa, HBO GO i sportu. Siedzę na wprost. Czy warto dopłacać do qleda? Czym w zasadzie różni się 7002 od 8002?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Znowu pytanie w stylu czy lepiej mieć żonę parchatą, szczerbatą czy łysą? Aż tak niskie masz oczekiwania? Jak już wydajesz kasę na lata, nie lepiej kupić coś dobrego?
 

Wesley1

Member
Bez reklam
No bardzo rzeczowa, konkretna i fachowa odpowiedź :) Teraz już wiem że jeden jest łysy, drugi szczerbaty a trzeci parchaty. Super :)
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Bo zafiksowałeś się na jednej dawno nienajlepszej marce. A wciąż drogiej. Świat nie stoi w miejscu i to co było dobre 5 lat temu dziś już nie musi takie być. W przypadku telewizorów tej marki tak właśnie się stało.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
A nie przyszło Ci do głowy, że "zafiksowałem" się dlatego, że miałem i sobie chwaliłem, że wszystko w tizenie mi odpowiadało, że z obrazu byłem bardzo zadowolony, że miałem/mam teraz Android TV i całkowicie mi to nie odpowiada, nie wspominając o 2 szt, które okazały się wadliwe? Każdy się na coś "zafiksował" z jakiegoś powodu. Ja tu proszę o konkretne rady, sugestie, pomysły a nie niczego nie wnoszące komentarze, że wybrane modele są beee, i że się zafiksowałem :)
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Jeśli ktoś się zapiera rękami i nogami, że to nie może być android (choć czy to Sony czy Philips by były na tym pulapie cenowym byłyby nieporównywalnie lepsze od wspominanaych 3 Samsungów), to już zdecydowanie lepiej (jeśli też musi być to Samsung) wziąć serię NU8xxx. Jednak najlepiej dołożyć ok. 1500zł do Oleda Lg B7 (zjada wszystkich wspominanych bez popicia).
 

Wesley1

Member
Bez reklam
A w czym Soniaki czy Philipsy będą "nieporównywalnie" lepsze?
Panowie, proszę o konkrety :) a nie dywagacje, że lg zjada pozostałe :) Czym seria nu różni się od mu?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Twoim problemem jest to, że koniecznie chcesz opierać się na swoich doświadczeniach a nie usłyszeć prawdę. Tak jak gówniarze, którzy swoją przygodę zaczynają z Golfem albo 318 i przez całe życie twierdzą, że nie ma nic lepszego. Bo nawet nie wsiedli i nie spróbowali... Samsungi i Tizen były dobre wtedy gdy je kupowałeś. Dziś oprócz Sony i Philipsa jest jeszcze LG a nawet tcl spokojnie radzi sobie z Samem w podobnych pułapach cenowych. Ja też preferuję VA (jesli nie byłoby mnie stać na oleda) a tu już nowe modele Philipsa mają sporo do zaoferowania. Nie wiem co ci nie pasuje w Androidzie i jak stare są twe doświadczenia z nim, ale odkąd wszedł 7.0 to problemów nie dostrzegam.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Tak się składa, że opieram się na doświadczeniach i to całkiem świeżych. Mój 65KS7000 był dla mnie super, niestety jak to bywało w tym modelu klękła matryca. Przesiadłem się 2 tygodnie temu na 65PUS8102, który miał być taki och i ach a tu okazało się, że matryca wygląda tak:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...d-philips-65pus8102-12-a-320.html#post1468835
Wymienili, przyjechał drugi i co się okazało, że jest dokładnie tak samo !! To co ja sobie mam myśleć o tych Philipsach, które tak zachwalasz? Poza tym multimedia wg mnie również gorsze: brak HBO GO, wiem że można przez kodi, ale dla mnie to taka proteza. Przeglądarka masakra, oczywiście chroma nie da się zainstalować, połączenia bezprzewodowego z laptopem z win 10 brak, a jak już jest, to sama przeglądarka z opóźnieniem rzędu 3-4 s. Telewizor, który nie trzyma ustawień obrazu, za każdym razem jak się go włącza świeci 30% ciemniej niż powinien. Wszystkie wymienione rzeczy w samsungu działały bez najmniejszego problemu. Nie porównuj mnie więc do gówniarzy, którzy w betach, którzy nie mają doświadczenia.
 
Ostatnia edycja:

ebola1972

Member
Na konkurencyjnym forum masz testy wszystkich samsungów. Nowa seria ciut lepsza od ubiegłorocznej. Ja dla siebie szukałbym modelu 8002 z 2017r w dobrej cenie. Od pół roku mam 55mu7002 i nie narzekam. Tylko na 65" chciałbym przejść.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jeśli ktoś się zapiera rękami i nogami, że to nie może być android (choć czy to Sony czy Philips by były na tym pulapie cenowym byłyby nieporównywalnie lepsze od wspominanaych 3 Samsungów), to już zdecydowanie lepiej (jeśli też musi być to Samsung) wziąć serię NU8xxx. Jednak najlepiej dołożyć ok. 1500zł do Oleda Lg B7 (zjada wszystkich wspominanych bez popicia).

Ten oled którego wypali grając na konsoli lub oglądając stateczne obrazy? Daj Pan spokój.

Nie wiem skąd ten hejt tutaj na forum na Samsunga.
Rozumiem że niektórzy mają lepsze marże na jakiś tclach philipsach itd.

Kolego, który szukasz tv. Odezwij się do kikiego bo ma opcje prezentacji kilku tv i sobie wybierzesz właściwy.
Ja też mam sentyment do Samsunga i takiego tv będę szukał jak skończę budowę, a miałem kilka przygód z Samsungami.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Z kikim już rozmawiałem na ten temat. Niestety, nie ma wszystkich trzech :( to raz, a dwa - na 7002 i qleda znalazłem ofertę w lepszej cenie niż kiki mi zaoferował, ponad to jest to opcja z 5 letnią gwarancją.
 

ebola1972

Member
A czym tak na prawdę różni się 7002 od 8002? i mu od nu?

Nowa seria to dla Ciebie 8002 czy QLED?
NU8000 to odpowiednik ubiegłorocznego MU7000. Różnice masz w teście w podsumowaniu.
Między MU7000 a MU8000 była kiedyś różnica cenowa, obecnie ceny się praktycznie zrównały, więc brałbym wyższy model.
NU8000 niestety jeszcze za drogi w stosunku do serii MU.
Nowy qled podobno niezły ale cena też niezła.
 
Do góry