Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - seria 90

CuoreRosso

New member
Cześć rtv-maniacy!

Czy są juz jakieś informacje nt. nowych Panasonic'ów z serii 90/95? Mam gorącą nadzieję, że tym razem firma Panasonic nie będzie nas pośrednio zmuszała do zakupu 46' calowego full hd PY95, nie oferując "pięćdziesiątki" PV90. Bo z serią 80/85 to zbrodnia, że nie ma w ofercie 50' cali PY.
Ja jestem święcie przekonany, że to celowe działania marketingu Panasonica, niestety.

Dzięki za informacje
 

kavoo

New member
Ja bede mial jakies informacje. Ale najpierw musze odebrac szklana kule z serwisu, bo sie zepsula
laugh.gif


Niestety z tym moze sie troche zejsc, bo podobno czesci zamiennych brak...
 

kavoo

New member
arsenal - jakie pytanie, taka odpowiedz ;)

Ale oczywiscie obiecuje, ze powstrzymam sie od tego typu komentarzy, o ile wytlumaczysz mi jak do kwestii zasmiecania forum ma sie tego typu bezmyslne pytanie :)

I proponowalbym potem w miare rownomiernie przylozyc miare do pytan i odpowiedzi, bo nastepny delikwent moze na przyklad w przyszlym tygodniu zapytac, czy juz moze ktos ma informacje na temat modelu 14 generacji o symbolu PY 999 i 1/3, a konkretnie tego, czy jego 76,5-calowa wersja bedzie oferowala rozdzielczosc 1440p ;) A Ty nieboraku co? Bedziesz wtedy czuwal nad tym, zeby w takim topicu pojawialy sie wylacznie konkretne odpowiedzi? :D

A tak juz na powaznie - na dzien dzisiejszy ludzie w Panasonic Polska nie maja pojecia kiedy bedzie dostepny model 50PY800P (moze pod koniec czerwca, moze na poczatku lipca)... a tutaj jakis humorysta wyskakuje z pytaniem o nastepna generacje ekranow
laugh.gif
Uznalem, ze to fajny zart rzucony na rozluznienie, zeby sympatyczniej w nowy tydzien wkroczyc, wiec sie dolaczylem :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm czy ewentualna seria 9x to nie będzie już oparta o panele Pionka? Jak tak to musimy poczekać, pewnie przynajmniej do wiosny ;)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Upsss sorki :oops: sorki, faktycznie coś mi się pomieszało, faktycznie ma być odwrotnie ;) ale czy Panas też nie zyska jeszcze coś na tym?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zakładam, że Panasonic na tym może zyskać. Dla Pioneera istotną sprawą będzie utrzymanie poziomu ekranów plazmowych, nie zaś spadek ich jakości. Chyba, że zdecydują się na ostateczne porzucenie tej technologii (oby nie). Jeśli Pioneerowi bardzo zależy na dalsej produkcji ekranów plazmowych, to Panasonic byłby głupi, gdyby takiej okazji nie chciał wykorzystać. Wydaje się, że Pioneer musi iść na spore ustępstwa chcąc przedłużyć żywot swoich plazm.

ArtS :)
 

kavoo

New member
A skad zalozenie, ze wyciagnie cokolwiek? ;)

W monitorach EIZO montowane sa ekrany Samsunga i nie ma to nic wspolnego z przekazywaniem jakiejkolwiek technologii z EIZO do Samsunga. Po prostu EIZO ustala wymagania techniczne, jakie maja spelniac kupowane przez nich ekrany, i juz. I na tej zasadzie najlepsze egzemplarze ekranow trafiaja do montowni EIZO, a reszta laduje w monitorach Samsunga.

W aparatach fotograficznych Nikona montowane byly sensory CCD Sony... i tez prozno bylo tutaj szukac przekazywania jakiejkolwiek mysli technologicznej na drodze Nikon-->Sony. Ba, Nikon wowczas w ogole nie posiadal wlasnej linii produkcyjnej sensorow, wiec nie posiadal w tym zakresie zadnej technologii do przekazania.

Tak wiec nie zawsze takie zlecenie wykonania czegos podwykonawcy musi sie wiazac z przekazaniem technologii - moze po prostu Pioneer uznal, ze panele PDP Panasonica sa na tyle dobre, ze spelniaja ich wymogi, a kupowanie gotowych komponentow bedzie bardziej oplacalne niz utrzymywanie wlasnej linii produkcyjnej i inwestowanie w development.
 
Do góry