ktokolwiek słyszał ktokolwiek ma AMC XIA?

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Czy ktoś z Was moża ma lub słyszał jak gra wzmacniacz tej firmy.? Chodzi o model XIA.Lub jakikolwiej tej firmy. W październikowym audio ten tani wzacniacz dostał bardzo dobre opinie TEST: tanie wzmacniacze stereo w AUDIO 10/2010, jednak jak staram sie czegos poszukac to niewiele tego jest. Myslałem ze to cos z Chin ale adres kontaktowy maja w Południowej Pasadenia USA.
 
Ostatnia edycja:

KERIKAWON

New member
Oj nie taka nowość w Polsce ta tajwańska firma obecna od bodajże 1998 roku. AMC-Xia to nic nowego ze względu na dodanie funkcji współpracy w multiroomie zmieniono nazwę z AMC -3050A na AMC-XIA , konstrukcja wzmacniacza nie zmieniła się od 15 lat.
 

mlero

New member
Odświeżę trochę temat...
Testowałem ostatnio AMC XIA i tak się w nim zakochałem, że został u mnie :)
Myślę, że w tym przedziale cenowym trudno znaleźć wzmacniacz o tak wspaniałym brzmieniu:
-bardzo dobra stereofonia
-świetnie oddaje szczegóły i ustawienie instrumentów na scenie
-bardzo dynamiczny- potrafi zagrac cicho i subtelnie po czym jak przypierniczy to ciarki wyskakują!
-świetny, głęboki i kontrolowany bas, który nie zagłusza muzyki tylko dodaje jej uroku
-nie męczy przy dłuższym słuchaniu i daje dużo radochy
-dobry do rocka, metalu, jazzu, wokale i instrumenty klasyczne też brzmią świetnie.
Odtwarzanie oczywiście ustawione na DIRECT ale przy starych płytach CD takich z datą 1980 czasami pomaga podkręcenie delikatne tonów (na godz. 1)
U mnie gra z Tannoy 615 i jest REWELACYJNIE !!
Ale jak to bywa w życiu- jednemu podoba się blondynka innemu szatynka...
Polecam spróbować!

I jeszcze uwaga dla tych co lubią wprawiać szyby i mury w wibracje: przy baaardzo głośnym graniu mocno się grzeje.
 
Do góry