Kto winien powolnej sprzedaży telewizorów 8K ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
[FONT=&quot]Kto winien powolnej sprzedaży telewizorów 8K ?



Powolna sprzedaż telewizorów 8K utrzymuje się w 2020 r.,[/FONT]


[FONT=&quot]Jakie są przyczyny ?
[/FONT]
[FONT=&quot] Raport ABI Research przypisuje ją wysokim cenom, brakowi treści i pandemii, która z drugiej strony wzmocniła konsole do gier.[/FONT]

[FONT=&quot]Czy rok 2021 będzie inny?
[/FONT]
[FONT=&quot] Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio miały być pierwszym dużym wydarzeniem, które zostanie nakręcone w rozdzielczości 8K i transmitowane w 8K w Japonii. Niektórzy obserwatorzy z branży uznali to za pierwszy duży krok w rozwoju 8K.
[/FONT]

[FONT=&quot] Ale przyszedł koronawirus. [/FONT]
[FONT=&quot] - „Spodziewano się wzrostu rynku telewizji 8K, biorąc pod uwagę zawartość nadawaną w 8K zaplanowaną na letnie igrzyska olimpijskie w 2020 r. Jednak przesunięcie igrzysk olimpijskich w 2020 r. W połączeniu z ogólnym spowolnieniem gospodarczym zaowocowało niewielkimi dostawami telewizorów 8K w 2020 r.” - powiedział Khin Sandi Lynn, analityk branżowy, ABI Research. LG, Samsung, Sony, TCL i kilku innych głównych producentów telewizorów wprowadziło na rynek telewizory 8K, ale jak odnotowano w raporcie, ceny początkowe są nadal stosunkowo wysokie.[/FONT]

[FONT=&quot] - „Chociaż ceny telewizorów 8K spadły w porównaniu z rokiem temu, koszt większości telewizorów 8K jest nadal stosunkowo wysoki i waha się od 3500 do 30 000 USD. Wysokie koszty i brak treści opóźnią adopcję telewizorów 8K. ABI Research szacuje tylko około W 2021 roku 1% światowych dostaw płaskich telewizorów będzie stanowić telewizory 8K ”- podsumował Lynn.
[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] Nowe możliwości konsol do gier

[/FONT]
[FONT=&quot] Oczekuje się, że sprzedaż telewizorów 8K w 2021 r. pozostanie słaba, ABI Research widzi wzrosty w zakresie konsol do gier. Firma prognozuje sprzedaż 40 mln sztuk konsol w 2020 r., Co stanowi wzrost o 6% w porównaniu z 2019 r., A konsole nowej generacji będą „dalej napędzać rynek konsoli do gier” w 2021 r.
[/FONT]

[FONT=&quot] Niektórzy spodziewali się, że konsole nowej generacji przyspieszą telewizory 8K, ale teraz jest jasne, że PlayStation 5 i Xbox Series X są nadal zakorzenione w ekosystemie 4K. Microsoft i Sony prawie całkowicie przestały promować swoje nowe konsole jako obsługujące 8K. Konsole mogą oferować strumieniowe przesyłanie wideo 8K w późniejszym okresie ich życia, ale Microsoft ostrzega, że ​​wiele lat dzieli nas od standardu 8K w grach wideo.
[/FONT]
[FONT=&quot]- Źródło: ABI Research, flatpanelshd[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Stratoss

Member
Bez reklam
Ja już tym się nie muszę przejmować:)







stopka:
Sony KD85-ZG9:rolleyes:, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20.
 

Michu30

New member
Po prostu tv 8k dużej ilości społeczeństwa jest nie potrzebny dlatego sprzedaż jest niska. 4k spokojnie wystarcza.
 

SDman

Banned
Po prostu tv 8k dużej ilości społeczeństwa jest nie potrzebny dlatego sprzedaż jest niska. 4k spokojnie wystarcza.
Znajomi w salonie Samsunga mówili, że skalowanie jest lepsze od modeli 4K.
Niestety nie wiem jakie mieli procedury i materiał do takiego porównania.
Tylko raz w "EłroRTV" udało mi się zobaczyć materiał (DVB-C 1080i /50Hz)z USB na modelu 75" 8K.
Nie wyglądało to dobrze, ale ten egzemplarz to jakiś koszmar -efekt "brudnej matrycy" masakryczne wykonanie i to wszystko ze jedyne 20tys. :fool:.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Brak kontentu 8K to główny powód słabej sprzedaży, w 4K jest mało do oglądania, a co dopiero w 8K....
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na to co "kowalski" potrzebuje to i FullHD wystarczy.
Na projektorze mam FullHD i obraz 115", A Ludziska chca kupowac TV 65" w 8k. Oczywiscie wiadomo ze 4k ma HDR i inne ulepszacze, ktorych w FullHD nie zobaczymy wiec warto 4k kupic, zreszta juz kazdy tv w markecie to 4k. Ale 8k, bez sensu..
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Może dlatego, że do naszych mieszkań nawet nie da się wnieść takich tv? Miałem już przypadek geniusza, co kupił Samsunga 85" bo była promocja. Ani do windy się nie dało ani po schodach. Gość tak się uparł, że kilka dni później zorganizował ekipę alpinistów, co mu linami przez balkon wciągali.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
ZH 8 w szczegółowych testach na sąsiednim forum zbyt rewelacyjnie nie wypadł. Czerń nic nadzwyczajnego i problemy z motionflow.



stopka;
KD85-ZG9:rolleyes:, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20
 

Misiekk67

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Stratoss ZH 8 w szczegółowych testach na sąsiednim forum zbyt rewelacyjnie nie wypadł. Czerń nic nadzwyczajnego i problemy z motionflow.



stopka;
KD85-ZG9, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20 "


Stratoss, gdzie to czytałeś ?
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
Żeby 8k docenić trzeba mieć ze 100 cali i oglądać zapewne z 1 metra by dostrzec te szczegóły, w marketingowym bełkocie powiem że niech sobie wprowadzą 16k,a do roku 2030 w Polsce w warunkach domowych nadal nie będzie to żadnym standardem tylko dla jednostek.
 

Misiekk67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz wg mnie zdecydowanie lepszy - LG 77CX.
Masz w specjalnej cenie z pakietem pełnym !!

Kiki, jak mam kupić od Ciebie trzecią rzecz, to rób to, do czego się zobowiązujesz.
Miałeś mi dać odpowiedź, czy możesz mi sprzedać ZH8 poniżej 28 tys.zł.

Sprawdzę i jutro CI podam.

A Ty co robisz ? Próbujesz mi sprzedać oleda 77" 4 K, bo wg Ciebie jest zdecydowanie lepszy?
 

Stratoss

Member
Bez reklam
"Stratoss ZH 8 w szczegółowych testach na sąsiednim forum zbyt rewelacyjnie nie wypadł. Czerń nic nadzwyczajnego i problemy z motionflow.



stopka;
KD85-ZG9, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20 "


Stratoss, gdzie to czytałeś ?
Na sąsiednim forum HDTV Centrum Polska.
Miałem apetyt na ZH8, ale po porównaniu szczegółowych testów właśnie na tamtym portalu, zdecydowanym faworytem został poprzedni model ZG-9, dlatego go kupiłem(data produkcji styczeń 2020). Na dzień dzisiejszy 4000 nitów nie jest osiągalne dla żadnego innego TV. Reszta szczegółów jest w tamtym teście. Testujący Maciej K. kalibrował także Oledy LG dla europejskiego oddziału studia Netflix w Holandii!
Nie mogę linka zamieścić, bo administrator tak stronę ustawił, aby nie można było podać linka konkurencji, która jest także członkiem stowarzyszenia E.I.S.A.


stopka;
KD85-ZG9, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20
 
Ostatnia edycja:
Do góry