Kto poleci dobry projektor short throw?

doink

New member
Witam,


Szukam czegoś FHD do kina domowego, problem jest w zasadzie jeden, mam przestrzeń na ekran 150" a niestety jedyny dostępny punkt mocowania projektora to jakieś 2-2,2 m od ekranu.


Da się z tego wydusić coś więcej niż 100"? A jeżeli tak to jakim sprzętem?
 
Ostatnia edycja:

doink

New member
Sorki machnąłem się, miało być 150".
Niestety miejsca tylko 2 metry więc albo short throw albo nic. Chyba że o czymś nie wiem.
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeszcze ten....

Acer Predator Z650 – projektor 3D Full HD z trybem Gaming i optyką krótkodystansową

Projektor Acer Predator Z650 jest pierwszym projektorem do gier, którego firma Acer wprowadziła w segmencie komputerów i monitorów Predator.

Wygląd

Na pierwszy rzut oka Predator Z650 przypomina swoim wyglądem inne urządzenia serii Acer Predator. Wykonany w kolorach czarnym i pomarańczowym na pewno zwróci na siebie uwagę. Obudowa pochodzi z segmentu tak lubianej serii H z Hidden Port i bardzo przypomina w swojej budowie obudowę projektora Acer H7550ST. W ten sposób zostało również wyraźnie pokazane, że Acer Z650 jest projektorem krótkodystansowym, ponieważ jego soczewka nie wystaje zbytnio z obudowy. Wraz z aspektami kolorystycznymi projektor posiada na górnej części obudowy logo Predator oraz symbol serii z której pochodzi.

Jakość obrazu

W porównaniu z projektorem H7550ST projektor Z650 dołożył jeszcze coś od siebie w kwestii jakości obrazu. Z racji tego, że projektor pracuje nie z popularnym 6-segmentowym kołem kolorów ale z kołem kolorów RGBRGB, projektor Predator Z650 jest bardzo dobrze wyposażony w kwestii wiernego odwzorowania kolorów. Ten rodzaj koła kolorów umożliwia bardzo dokładne i naturalne odwzorowywanie kolorów, dlatego też na projektorze można grać w gry w takiej samej jakości jaką znamy z monitorów. Jakość jest tak dobra, że wypełnia zakres kolorów sRGB. W tym przypadku projektor sięgnął po technologię ColorPurity, która w połączeniu z kołem kolorów oraz aktualnym chipem IT zapewnia wspaniałą jakość kolorów. Dzięki wartości 20000:1 Dynamic Black, projektor Z650 zapewnia głęboką czerń w ciemnych scenach. Potwierdzają to również testy projektora Z650, kiedy np. chcemy wyświetlić w grze jakąś scenę nocną. Naturalnie dzięki temu projektor zapewnia dobrą jakość obrazu w przypadku filmów i staje się szybko obok komputera multimedialnym ośrodkiem w każdym pomieszczeniu.

Funkcje

Również w kwestii funkcji projektor Predator Z650 jest bardzo dobrze wyposażony. Projektor posiada interfejs Bluetooth umożliwiający przekaz sygnału audio z projektora do głośnika Bluetooth lub Soundbara Bluetooth. Dzięki temu możemy sobie oszczędzić dodatkowego okablowania pokoju. Projektor Z650 sam w sobie posiada 2 x 10 wattowy głośnik ze wsparciem sygnału DTS. Więc w przypadku, gdy nie mamy pod ręką odpowiedniego głośnika, dzięki projektorowi możemy otrzymać całkiem porządne nagłośnienie. Jest to bardzo praktyczna funkcja w przypadku, gdy idziemy z projektorem np. do znajomych Do tego dochodzi fakt, że projektor oferuje również złącze HDMI ze wsparciem MHL. Tak więc istnieje możliwość przesyłania gier z tabletu lub smartphone poprzez Kabel MHL do projektora. Naturalnie nie jest to ściśle powiązane z sektorem dla graczy ale od czasu do czasu jest to interesujące rozwiązanie. Dzięki temu złączu możemy również zasilać bezprzewodowy odbiornik zestawu Acer MWiHD1. W ten sposób do projektora Acer Predator Z650 mogą być przesyłane treści 3D Full HD. Kwestia 3D nie stanowi dla projektora również najmniejszego problemu. Możemy dzięki temu cieszyć się filmami i grami w 3D. Podczas zasilania okularów 3D projektor sięga po technologię DLP Link. Do tego dochodzi również konwerter 2D na 3D, co jest szczególnie interesujące dla użytkowników, którzy posiadają treści tylko w 2D. W kwestii 3D pomyślano również o graczach. Cechy cechom nVidia 3D TV Play ready projektor nadaje się dla użytkowników systemów nVidia z odpowiednim dyskiem twardym.

Ustawienie i regulacja

Dzięki swojej optyce krótkodystansowej projektor Acer Z650 jest w stanie osiągnąć zadowalający obraz z małej odległości. Do stworzenia obrazu o szerokości 2 metrów potrzebuje odległości około 138 i 152 cm. W kwestii regulacji i ustawienia obrazu bardzo pomocna jest pionowa i pozioma korekcja Keystone +/- 30 stopni. Jest ona wspierana również poprzez korekcję 4 kątów .

Cechy charakterystyczne

Projektor DLP posiada rozdzielczość 1920 x 1080 pixeli Full HD w formacie 16:9. Dzięki jasności 2200 lumenów projektor sprawdzi się w większości pomieszczeń, które będą nieznacznie zaciemnione. Nie można pominąć również jego kontrastu wynoszącego 20000:1. Szumy pracy projektora znajdują się na dość przyjemnym poziomie i wynoszą 30 dB w trybie eco.

Złącza

W kwestii złącz projektor Acer Predator Z650 jest bardzo dobrze wyposażony. Tak więc Na tylnej stronie projektora posiada dwa wejścia HDMI, gdzie jedno z nich jest ze wsparciem MHL. Do tego dochodzi wejście VGA oraz wyjście VGA. Do starszych źródeł video mamy do dyspozycji złącze S-Video, Cinch-Video oraz wejście YUV. Sterowanie umożliwia złącze RS232. Do aktualizacji projektor używa interfejsu Mini-USB. W kwestii dźwięku wraz z interfejsem Bluetooth mamy do dyspozycji również wejście i wyjście 3,5 mm Mini Jack. Do zasilania adaptera HDMI takiego jak Chromecast lub Amazon fire TV mamy na tylnej stronie projektora do dyspozycji złącze 5V DC USB.

Podsumowanie

Dzięki projektorowi Acer Predator Z650 tajwańskiemu producentowi komputerów udało się wzmocnić most pomiędzy własnym portfolio a graczami. Projektor Z650 dzięki designowi stwarza optyczne połączenie z dotąd dostępnymi produktami z serii predator. A jego techniczne funkcje przekonują i w pierwszej linii przemawiają do graczy. Jednak również fani kina domowego mogą cieszyć się wyjątkowym wyglądem projektora i w spokoju po niego sięgnąć. Ogółem projektor oferuje bardzo dobrą rozrywkę we wszystkich aspektach.

Cechy charakterystyczne:

Technologia DLP
Optyka krótkodystansowa
Rozdzielczość Full HD
2200 lumenów
Kontrast 20000:1
2 wbudowane głośniki 10 wattowe z DTS Sound
Wsparcie Bluetooth Audio
4 kątowa korekcja trapezowa
Hidden Port Design
2 złącze HDMI ( 1 x MHL)
Zakres kolorów sRGB dzięki technologii ColorPurity
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja go oglądałem na prezentacjach kilka razy i prezentował się jak Sony - czyli znakomicie.
Pytanie dotyczyło raczej ... kasy .
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jeżeli na tym forum, znajdzie się choćby jedna osoba, która ogląda 150" z odległości 2m, to niech da znać, a ufunduję jej nagrodę. Oczywiście odpowiednio wyjątkową.
 
Ostatnia edycja:

doink

New member
Śpiesze z odpowiedzią.
Budżet jak zwykle nie za duży, liczyłem że się zmieszczę do 7 tysięcy za pudełko plus 1,5 na ekran zwijany.
Miejsce pod ekran mam 280 cm szerokości, na wysokość przy 16:9 wychodzi 140cm, sufit mam na 2,7m.
Będę to oglądał z tych nieszczęsnych 2 metrów, projektor niestety tuż nad kanapą. Generalnie chciałbym jak największy dostępny w moich warunkach. Wiem co mówią kalkulatory na ten temat, ze to za dużo, ale dla mnie 55" z 2m wygląda jak bździnka, a w imaxach siadam w 3-4 rzędzie dla optymalnego efektu, dlatego w tym zakresie nie wierzę kalkulatorowi i chcę czuć moc na tych 2 metrach.
Z poleconych przez was philips wygląda ok, budżetowo może do szarpnięcia się + mały sajgon z kabelkologią bo nie nastawiałem się na coś takiego, tylko pytanie o jakość, już przy ST niektórzy się śmieją, że to do kina domowego się średnio nadaje ze względu na zniekształcenia i jakość obrazu, a tu mamy do czynienia z UST. To samo dotyczy Optomy 5000.
 

barburian

New member
Bez reklam
Projektor UST

Zadzwoń do tego sklepu gdzie podałem Ci namiary w linkach i pogadaj, to są specjaliści
od projekcji więc zakładam że zaproponują Ci coś i odpowiedzą na wszystkie Twe pytania ...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
doink
Nie wiem do którego Imaxu chodzisz, ale ja w Krakowie na Hobbicie miałem nieszczęsne miejsce w 3 rzędzie i po 20 minutach zrezygnowałem z seansu. Pikseloza aż oczy bolały, najlepsze miejsca w imaxie to ostatnie rzędy.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Może Optoma GT 1080 , chwalą sobie ludzie . Postawisz na stoliku kawowym przed seansem , może być kłopotliwa instalacja za każdym razem , ale można zrobić jakieś znaki na podłodze dla stolika i znaki na stoliku dla projektora , aby sobie ułatwić . I cena nie zwala z nóg :)
Ja myśle o niej pod konsole .
 

doink

New member
doink
Nie wiem do którego Imaxu chodzisz, ale ja w Krakowie na Hobbicie miałem nieszczęsne miejsce w 3 rzędzie i po 20 minutach zrezygnowałem z seansu. Pikseloza aż oczy bolały, najlepsze miejsca w imaxie to ostatnie rzędy.

Jestem przyjezdny, więc jako że do stolicy mi najbliżej idę do Sadyby.
3-6 rząd jest dla mnie optymalny, pikseloza i owszem jest obecna, ale to zależy od sceny, czasami przeszkadza czasami nie, za to fun z bycia otoczonym akcją jest fajny. Na Grawitacji w scenie z rozpadającą się stacją kosmiczną bawiłem się jak dziecko ;]
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
To fakt Grawitację się świetnie oglądało w Imaxie, równie dobre efekty były w Star Treku Into Darkness, w scenie na początku gdy dzikusy rzucały dzidami głowę cofało się do tyłu:D Imax rozczarował mnie Hobbitem. Byłem na dwóch częściach i jakość była żenująca, na Blurayu wygląda rewelacyjnie.
 

doink

New member
Może Optoma GT 1080 , chwalą sobie ludzie . Postawisz na stoliku kawowym przed seansem , może być kłopotliwa instalacja za każdym razem , ale można zrobić jakieś znaki na podłodze dla stolika i znaki na stoliku dla projektora , aby sobie ułatwić . I cena nie zwala z nóg :)
Ja myśle o niej pod konsole .


Sorki za post pod postem, ale nie wiem jak edytować cytaty.


Ta Optoma GT 1080 wygląda bardzo sympatycznie, 2800 Jasność, 25000 kontrast, 26dB w eco nie mogę znaleźć głośności w normalnym trybie, nawet producent się tym nie chwali.
Dumałem wcześniej nad Optoma EH415ST +700 do jasności, -10000 do kontrastu, +11db do głośności, cena x2 - w taqkim porównaniu ta GT 1080 to rewelka.
Jak ta marka wygląda na rynku, szczerze mówiąc wcześniej o niej nie słyszałem i myśłałem nad Benq HT1085ST.
Epson i Benq są znani z tej branży, o Optomie usłyszałem po raz pierwszy dwa dni temu.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jak masz możliwość pomalowania na ciemno scianyn na której będziesz wyświetlał obraz ( boczne sciany także :) ) oraz minimum 1m sufitu w ciemnych kolorach , to zrób to . Ciemne szarości , grafit , czekolada , granat . Ale w macie .
Optomą sobie ustawiasz od 100 do 130 " spokojnie .
Jako pierwszy projektor powinien się spisać , a jak już zachorujesz na KD , to będziesz myślał dalej .
Ale nie sadzę , abyś coś z wyższej półki wyświetliło duży obraz z małej odległości . JVC od 3 m , aby wyświetlić 100" . Możesz z czasem podrasować obraz wpinając w system procesor Darbee 5000s .

Zdawaj relację jak , to wychodzi :)

Powodzenia.
Maciej
 

doink

New member
Co do ekranu mam na to przygotowaną wnękę w suficie podwieszanym. Na ścianie nie mam szans bo musiałbym się pozbyć telewizora z tej ściany a to na razie nie wchodzi w rachubę. Dlatego będę musiał coś kupić rozwijanego.
 

doink

New member
Żona katuje comedy central więc nie bardzo jest jak. Starą 32" wywaliłbym bez mrugnięcia okiem, a tego trochę szkoda.
 
Do góry